Projekt o ograniczeniu handlu w niedzielę zmodyfikowany nie do poznania. CO OTWARTE? CO ZAMKNIĘTE?

| Aktualizacja:

Obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę został zmodyfikowany nie do poznania. Na tym się nie kończy - czytamy w piątkowym "Pulsie Biznesu".

wróć do artykułu
  • ~Qrfa mać
    (2017-10-15 14:10)
    księża po całotygodniowej harówce powinni mieć wolną niedzielę żeby spotkać się z rodziną, ukochanym chłopakiem lub kochanką.należy im się to jak psu buda.
  • ~SJJ
    (2017-10-14 15:48)
    To jedna sprawa, ze jacys kretyni wymyslajá BZDETY. W tym wypadku nieznajomosc struktur i widzimi sié róznych politycznych klakierów, doprowadzi do jawnych starc interesów. Samo bezmyslne rzucenie jakiejs ustawy doprowadza do spiéc. Wystarczy postudiowac takie projekty u sásiadujácych panstw (chodzi o dokładná analizé). To nie jest tak, ze od jutra pozamykamy w NIEDZIELÉ wszystko i tyle - to czysta GŁUPOTA. PRAWO PRACOWNICZE musi byc jednolite dla kazdego, nie moze byc tak, ze pani Mania bédzie musiáła pracowac, a pani Stasia nie. Najlepszym rozwiázaniem moim zdaniem, jest tutaj wprowadzenie obowiázkowych co najmniej dwuch wolnych niedziel w miesiácu (za obopulná zgodá pracownika oraz pracodawcy), ale i za pracé w niedzielé nalezy sié stawka +100% dla wszystkich. O tym czy dana firma bédze prascowała w NIEDZIELÉ, bédzioe decydował jej własciciel. To On bédzie płacił za pracé w Niedzielé gdy mu sié to bédzie opłacało lub nie. O tym i jasno, jesli ogół społeczenstwa jest za tym, najlepiej przeprowadic referendum.
  • ~olenka
    (2017-10-14 10:50)
    "festyny i jarmarki" w każdej galerii handlowej CO TYDZIEŃ. teraz odbywają się co miesiąc, mniej więcej, a będą co tydzień. O git.
  • ~Ppp
    (2017-10-14 10:22)
    Pracowałem w Niedzielę - problemem nie był sam fakt pracy, lecz dość późny powrót do domu. Uważam, że zamiast wprowadzać zakaz handlu, należy ograniczyć czas otwarcia do 14:00 i to wystarczy. Pozdrawiam.
  • ~Gabi
    (2017-10-13 22:31)
    Przychody budżetu to zauważą. Pis obudzi się z ręką w nocniku
  • ~artur
    (2017-10-13 20:20)
    świetnie. Ale jak zamknięte to wszystko. Dlaczego kwiaciarnie i inne mają być otwarte?
  • ~babcia
    (2017-10-13 19:08)
    Mieszkam w NIemczech i bardzo sobie chwale, ze w niedziele sklepy sa zamkniete. Widzi sie duzo rodzin na rowerach, na spacerach po lesie, na roznych imprezach. O handlu nikt nie mysli i wreszcie mozna wyswobodzic sie z tego konsumpcyjnego obledu. Niedziela moze byc pieknym bezstresowym dniem, chyba ze gawiedz woli ja ******* w "galerii."
  • ~Obserwatorka z USA.
    (2017-10-13 17:45)
    Zywnosc powinna byc w ciaglym obiegu ,sklepy powinny byc otwarte 7 dni w tygodniu , nie powinno byc zastoju , dla dobra ludzi , czlowiek nawet awaryjnie kiedy i o ktorej chce sobie jedzie do sklepu i kupuje swiezy produkt .Zamykacie tak jakbyscie wiezienie robili. Tylko nie utrudniac ,a oni utrudniaja .Po kosciele w Niedziele idzie sie na zakupy i sie kupuje i swietuje .W USA sa otwarte na okraglo , ( a 1 sklep duzy w miescie Stop Shop, to do 12 w nocy otwarty ). Tak powinno byc w Polsce ,wszystkie biznesy beda sciagac do kraju ,a nie uciekac z kraju .
  • ~LEKARZ
    (2017-10-13 13:12)
    curfa mac a kiedy ja mam zrobić zakupy jak 5 dni pracuję na okrągło ?
  • ~Tylko PiS!!!
    (2017-10-13 10:46)
    Przynajmniej stara nie bedzie mnie ciągała po sklepach w niedziele. Od rana otworzym se browara, potem może dorobim jakiego bachora na większe 500+ co miesonc i bedzie git. Dobra zmiano - trwaj!!!!
  • ~Dyrekor Lidl
    (2017-10-13 09:31)
    Zakaz handlu ? OK. Ale niech pracownice z kas w naszym markecie nie myślą , że dostaną wolne. Nie będą handlowały ale muszą przyjść i jechać na szmacie podłogę i towar ustawić na półkach. Oczywiście w sobotę handel będzie do oporu, do północy.
  • ~Tłocz
    (2017-10-13 09:02)
    Zapierniczam w czterobrygadówce przemysł nie wymagający pracy ciągłej ,w każdym miesiącu co najmniej dwie niedziele,plus noc z soboty na niedzielę która jest zwykłą zmianą ,dlaczego rozmawiamy tylko o handlu . Moja niedzielna praca nie boli Dudy i sromotnika.?
  • ~Patrio
    (2017-10-13 07:44)
    Wielkie oszustwo PIS i Kleru,stacje Paliwa dla PiS,a pamiątki dla pana Rydzyka .
  • ~PL
    (2017-10-13 07:36)
    i znowu kopia pis´u od ulubionych niemcow... cos ich nie lubia ale tak kochaja ze nastepna ustawa jak w niemczech...?!

Może zainteresować Cię też: