Kopalniom zaczyna brakować pieniędzy na wypłaty. Ministerstwo: Potrzeba 700 mln zł

| Aktualizacja:

Nie ma chętnych do zainwestowania w Katowicki Holding Węglowy. A spółka musi przyspieszyć z restrukturyzacją, bo zaczyna brakować pieniędzy, nawet na wypłaty – wynika z informacji DGP.

wróć do artykułu
  • ~Piotr
    (2016-08-17 08:12)
    Tak właśnie rządy PO/PSL zrujnoweały branże! Niemcy czekają aby kupić i o to PO/PSL chodziło. Sprzedac wszystko abyśmy byli robolami dla innych nacji.
  • ~Demaskator
    (2016-08-17 08:18)
    To już amoniaku tego pacjenta.
  • ~Gość153
    (2016-08-17 08:23)
    Co na to zeszmacona solidarność.
  • ~jan
    (2016-08-17 08:27)
    Tona węgla kosztuje 900 zł i jeszcze trzeba dopłacać.
  • ~SYLVEK
    (2016-08-17 08:29)
    Przed II wojna swiatowa byl jeden wlasciciel kopalni za komuny kopalnia byla panstwowa - i gornik mial status a teraz porobily sie jakies spolki(nie wiadomo ilu wlascicieli i ich rodzin do wykarmienia. to podnosza ceny wegla i sami sobie podcinaja galez na ktorej siedza -a potem jak maja juz pelne d,,py to nie chce im sie robic i najlepiej za pare groszy sprzedac.Zmienic zarzady na jednego dyrektora . i on ma byc odpowiedzialny za interes a jak cos okradnie -to dozywocie.
  • ~Jol
    (2016-08-17 08:47)
    Tona wegla po 750 i to z Polski!
  • ~x ten co zawsze
    (2016-08-17 09:01)
    Niech skończą z przywilejami, z szaleńczymi pensjami, z wcześniejszymi emeryturami. W RFN, za którym Śląsk tak wzdycha, pracowaliby do 67 lat bez dyskusji.
  • ~górnik jsw
    (2016-08-17 09:14)
    Wcześniej urzędnicy szacowali potrzebną kwotę na 500 mld zł, a sam KHW informował o 300 mln zł zdecyduj się kobieto miliony czy miliardy
  • ~Macisław Płatow
    (2016-08-17 09:16)
    CENZURA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~Macisław Płatow
    (2016-08-17 09:18)
    Podjudzanie ,szczucie,napuszczanie jednego na drugiego. A tu fedrunek trwa ,i gr-ubiorze mają w żyć ZAPRZAŃCÓW-PO.
  • ~Ted Kaczynski
    (2016-08-17 09:58)
    Zamiast fedrować pod ziemią, niech fedrują u żon pod pierzyną. Załapią się na 500+
  • ~mors
    (2016-08-17 10:05)
    Z pustego i Salomon nie nabierze. Do tego dość, że puste, to jeszcze dziurawe, więc nawet jak dosypią i tak zaraz sakwa będzie pusta. Tego tworu nie da się uratować!!!
  • ~Alojz
    (2016-08-17 10:25)
    Gruszkowe, ołówkowe, flapsy, kartki,deputaty, "13","14", barbórkowe i wcześniejsza (wysoka) emerytura...to kto i ile ma jeszcze dołożyć ? Załóż własna firmę, zrób sobie taką "wypłatę" i koszty, urlopy i wywinduj przez to cenę produktu do takiego poziomu,że w życiu nie sprzedaż ! Co stanie się z taka firmą ? PADNIE NA PYSK !
  • ~slazak
    (2016-08-17 10:46)
    Gdzie tu problem, przeciez SUWEREN zaplaci
  • ~Janusz
    (2016-08-17 10:49)
    tylko 700 milionow ? Szydlo jeszcze raz kupi wegiel lezacy na haldach i bedzie cacy LOL
  • ~Fruzia
    (2016-08-17 10:53)
    początek końca?...daj Boże....
  • ~sztygar
    (2016-08-17 10:59)
    kopalnie hehehehe przy nich AmberGold to pikuś
  • ~ron
    (2016-08-17 11:22)
    A ja się pytam gdzie jest DUDA (ten od pieska) --OBROŃCA UCIŚNIONYCH GÓRNIKÓW. Czy ktoś z braci związkowców jest w stanie go OBUDZIĆ !!!!!!!
  • ~Szymon
    (2016-08-17 12:02)
    Alojz nie wiem czy wiesz ale flapsu i 13 stki juz nie ma na kopalniach z 15 lat a tona wegla kosztuje 600zł na slasku za taka cene kopalnia sprzedaje . Górnik zarabia 1,800zł wiec nie mowcie ze górnik nie wiadomo ile zarabia . Emerytury górniczej nie kazdy dozywa tym bardziej ze sa teraz odróbki kazdego rewiru , malo który górnik dozywa 70 lat wiec nie wiem czego zazdrośnice górnikowi .
  • ~Duda właściciel "BAŁTYKU"
    (2016-08-17 13:41)
    Proponuję podnieść ceny energii elektryczne o 100 %. Bo jak nie to zastrajkujemy i upadniemy wszystkimi kopalniami i sprowadzajcie sobie węgiel z Rosji albo z Australi będziecie mieli taniej !

Może zainteresować Cię też: