Przedstawiciel rządu przyznaje: Brakuje nam 5 mld zł na program "500+"

Henryk Kowalczyk, minister w KPRM i szef Stałego Komitetu Rady Ministrów, przyznał w "Pulsie Biznesu", że rządowi brakuje pieniędzy na wypłaty z programu "500+".

wróć do artykułu
  • ~kolejnypodatekodPiSu
    (2016-08-09 11:28)
    "...zwiększające się wpływy z danin powodują, że finansowanie wydatków nie jest zagrożone" a co to za problem po prostu wymyślą nowy podatek w prezencie i wyciągną łapy po kolejne pieniądze by na darmozjadów z 500plus był hajs.
  • ~hey
    (2016-08-09 12:06)
    Czyli przyznają się , że KŁAMALI ?! Dobra zmiana !!
  • ~mm
    (2016-08-09 11:53)
    Przyznaje się do 5 miliardów. A ile naprawdę brakuje?
  • ~julka
    (2016-08-09 13:08)
    a to dobre a szydłowa niedawna mówiła, ze kasy nie braknie, ze wszystko ma policzone, zadłuzyli Polske na chyba 50 miliardow tylko w tym półroczu i co? brakuje? a co bedzie w przyszłym? za dwa lata bedzie u nas jak w Grecji - głosowaliście na pis to macie
  • ~wiem
    (2016-08-09 11:23)
    to bylo oczywiste tak jak to, ze teraz beda wyciagac lapy po nie swoje. taka jest moralnosc parszywego polactwa i bagna moralnego czyli polskiego kk!
  • ~xxxx
    (2016-08-09 15:01)
    W przyszłym roku mniej ludków dostanie 500+ bo podnieśli pensję minimlną i sporo z beneficjentów się nie załapie , a żeby wyrównać braki dowalą nam nowe podatki albo zgnębią mikro i mały biznes , bo z nich najłatwiej kasę zedrzeć.
  • ~celina
    (2016-08-09 15:22)
    Szydło mówiła , że pieniądze są , znów skłamała . Premier zbyt często kłamie , można powiedzieć notorycznie , teraz jej wypowiedż z góry trzeba będzie traktować jako kłamliwą .
  • ~oreo
    (2016-08-09 15:24)
    Oczywiscie, ze dla wyborcow PiSu musi starczyc na 500+, chocby emeryci musieli po cichu zdychac z glodu i bez lekarstw, bo o te najstarsza grupe nikt sie nie upomni. A ci z nich ktorym jeszcze sil starczy na dojscie do urny, to i tak zaglosuja na Ojca Rydzyka czyli w efekcie na PiS.
  • ~analityk
    (2016-08-09 15:07)
    Większa ściągalność będzie , albo nie będzie . Brakujące 5 mld zł zaoszczędzą na pielęgniarkach , nauczycielach i urzędnikach budżetowych .
  • ~nowoczesny patriotyzm
    (2016-08-09 15:35)
    No i komu teraz dadzą po jajach , by zgarnąć te 5 mld zł , kto zgadnie ???
  • ~T.J
    (2016-08-09 20:00)
    Już brakuje a co będzie zarok,dwa....Pis pojdzie z torbami a w dodatku odpowiedza za rozklad finansow państwa
  • ~wojtek
    (2016-08-10 08:48)
    zastaw sie, a postaw sie! zobaczyma jak dlugo beda mogli spelniac te i inne obietnice?
  • ~Autor
    (2016-08-09 18:11)
    No to trzeba zrobic kontrole skarbowe, polozyc kilkaset średnich spółek, majątek zabrać (Ziobro już przygotowuje podkład) i będzie na 500+.
  • ~Mądry Antek
    (2016-08-10 12:00)
    Brakuje dużo więcej i trzeba będzie dodrukować banknoty!
  • ~wojtek
    (2016-08-10 08:53)
    Wszedzie na calym swiecie politycy przed wyborami wiele obiecuja, a tylko naiwni w to wierza! Sami sobie winni! Niestety konsekwencje wyborow ponosza takze madrzy i przewidujacy. Ja juz ich wszystkich przejrzalem i nie dam sie na nic nabrac. Nie ma w dzisiejszym swiecie naprawde madrego i szczerego polityka. Amen
  • ~a
    (2016-08-10 14:05)
    Byla o tym dyskusja ponad pol roku temu. Dlaczego wszyscy sa zdziwieni.
  • ~Społecznik
    (2016-08-09 11:06)
    Trudno mówić na obecnym etapie czy brakuje środków na coś czy nie. Przecież nawet jeszcze nie ma projektu budżetu na 2017 rok. Dopiero są pierwsze przymiarki, ale wszyscy przeciwnicy wspaniałego programu 500+ już kwiczą a szczególnie oderwani od koryta. Plują sobie w brodę, że to nie oni wpadli na taki wspaniały pomysł jak program 500+ celnie uderzający w polska biedę i częściowo ja ograniczający.
  • ~bfd
    (2016-08-11 09:43)
    przecież to g....prawda
  • ~rychu
    (2016-08-11 14:36)
    Jareczkowa sekta z 500+ nie zrezygnuje, a to znaczy ze wprowadza nowy podatek bezposrednio od obywateli !!!!!!!!!! podatek "ankowy" nie daje tego czego oczekiwali, a firmy ubezpieczeniowe podnisly juz OC - to znaczy ze caly transport samochodowy zdrozeje, a to znaczy ze zaplacimy drozej za WSZYSTKO !!!!!!!!! podatek od handlu i tak obciazy kieszen klienta w sklepie !!!!!!!!! VAT nie zostanie obnizony !!!!!!!!! "uszczelnienie podatkowe" da duzo mniej niz zakladali, bo to przede wszystkim jest bat na tych, ktorzy mysla inaczej !!!!!!!!!!!!!!!! znaczy nowe podatki bezposrednie !!!!!!!!!!!!! bobra "zakret" zmiana (zakret na wloski trzeba przetlumaczyc) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~dssd
    (2016-08-09 12:09)
    To wstyd dla pracodawców (i pseudo), że aż rząd musi sponsorować rodziny i zachęcać do posiadania potomstwa. Wstyd dla pracodawców (dyrektorów, wicedyrektorów, biznesmenów), że tyle płacą iż ludzie utrzymują się np. z programu 500+ zamiast z godnej pensji. Lecz pouczać pracownika to umieją, ale już wymagać od siebie to nie. Wysokie podatki, ZUS itd. tylko iż w Niemczech opłaty są wyższe ( prowadzenie firmy i zatrudnienie pracownika). Gdyby godne pensje, nie wiem czy program 500+ byłby potrzebny prywaciarze.