Mateusz Morawiecki: Jesteśmy siódmym co do wysokości długu zagranicznego dłużnikiem świata

| Aktualizacja:

Zadłużenie Polski powoduje, że znaczna część dochodu wypracowanego przez polskich przedsiębiorców jest transferowana za granicę - mówił w Łodzi wicepremier Mateusz Morawiecki. Jego zdaniem korzystną zmianę da wprowadzenie zasady "więcej polskiej gospodarki w polskiej gospodarce".

wróć do artykułu
  • ~Paranoja polityków
    (2016-07-15 16:03)
    A PiS pracowicie to zadłużenie zwiększa sprzedając zachodnim bankom i funduszom obligacje za ciężkie miliardy. Tylko w tym roku będzie to kilkadziesiąt miliardów. W dodatku na dużo wyższy procent niż dwa lata temu. Jakoś żadna polska partia nie myśli o tym, aby przestać nas zadłużać. Za to mają od groma pomysłów, na co jeszcze wydawać pieniądze, których nie ma. A potem płaczą, że jesteśmy zadłużeni i to jeszcze za granicą.
  • ~Wincent
    (2016-07-15 16:18)
    Za PO Polska była 10- siąta.
  • ~julka
    (2016-07-15 16:33)
    to po co pozyczaliscie na te 500? chodzilo o kupienie glosow i zapewnienie sobie wladzy? to datego chce mi pan ukrasc kase z OFE? a co z dziedziczeniem z drugiego filaru? skonczymy jak grecja, zloty najsłabszy od lat
  • ~not only
    (2016-07-15 16:43)
    dla wszystkich pisowców, czy jak kto woli "pisiarzy", zostanie, niebawem, ustanowiony tzw. "kaczkopodatek" w wysokości do 70% dochodów. "Pisiarzem", ma się rozumieć, jest ten, który głosował na pis.Co czasownik pis, oznacza w języku Szekspira, nie będę tu opisywał, skupię się na tymże "kaczkopodatku". Tenże, nie będzie dotyczył takich jak ja, czyli zwolenników Korwina. Ale lemingi, zostaną, chcą czy nie, objęci owym "kaczkopodatkiem". Najpierw , jako lemingi, nabrali kredytów we frankach, a teraz jako pisiarze, chcą, aby ich z tych kredytów, wyratowywać!! Na ten cel, między innymi, ma iść owy "kaczkopodatek", ale nie tylko.
  • ~inżynier
    (2016-07-15 16:50)
    Morawiecki mówi o "odbudowie" polskiej gospodarki. Poproszę o konkrety, kiedy to Polska gospodarka rzeczywiście była silna, produkowała i eksportowała liczące się na świecie produkty?
  • ~alik kot prezesa
    (2016-07-15 16:50)
    Panie Morawiecki a wy na bachory z programu PiS lekka raczka pożyczyliście w bankach komercyjnych 10 miliardów złotych. Pani premier lekka PiSesmanską rączka wydała na swoje szaleństw 30 mln zł z funduszu kancelarii premiera. Ośmiorniczki z PO to przy was betka.
  • ~Polonik
    (2016-07-15 16:55)
    Lekką raczką pożyczaja w bankach zachodu i rozdaja a to Rydzykowi a to podwyzki dla swoich posłów a to na szkołe męża pani premier. To sa milionowe kwoty.Złodzie z was lepsze od tych z PO
  • ~mila
    (2016-07-15 17:04)
    Morawiecki juz sie gubi w tym swoim dlugu byl kredyt nie bylo kredytu strach bierze co sie wydarzy dalej w tej Polsce za pis
  • ~abc de
    (2016-07-15 17:15)
    W ostatnich latach wiekszosc panstw Europejskich zaciagnelo ogromne dlugi; Problemem nie jest wielkosc dlugu a mozliwosc splaty. Niemcy spia spokojnie bo maja wlasny przemys itd ,Polacy po lewym opyleniu wiekszosci majatu narodowego sa zdani na laske i nielaske nowych wlascicieli - i to jest zbrodnia PO
  • ~kazu
    (2016-07-15 17:15)
    za rok góra dwa tow. Morawiecki wyjdzie Szydło z worka obietnic i będzie wielkie pierdut w finansach publicznych. Dalej rozdawajcie pieniądze by trwać przy korycie a rozpierducha murowana...
  • ~Blazen z zoliborza
    (2016-07-15 17:54)
    A ten dalej pisze elaboraty ! Panie wez sie pan do roboty Wypracowania zostaw pn uczniom
  • ~ect...
    (2016-07-15 18:18)
    A jak się ma Deutsche Bank jeden z największych na świecie? NIE WIECIE? To napiszę, Deutsche Bank jako jeden z największych banków świata, ma największe długi i problemy finansowe od 30 lat. Międzynarodowy fundusz walutowy nazwał ten bank NAJBARDZIEJ RYZYKOWNĄ INSTYTUCJĄ ŚWIATA. 6.8 mld. euro strat!!! Już niewiele brakuje do bankructwa, które pociągnie na dno za sobą, całe Niemcy i ich gospodarkę, również z powodu Brexit. Coś ostatnio cisza o A.Merkel w mediach....przypadek???
  • ~,,,,,,,
    (2016-07-15 19:04)
    Jesteście i nie w p i e r d a l a j się na siłe do mojego portfela bo zaczne wyliczać przed ławą sędziowską komu zapłaciłem z urzędu ministra sprawiedliwości i co nakradł za jego zgodą .........bo nie za to płaciłem towarzystwu adoracji u bolka.....
  • ~jajacek
    (2016-07-15 19:41)
    Urządzi nas ten iluzjonista i wizjoner. To nie prof. Belka.
  • ~ewa koby
    (2016-07-15 19:54)
    ewa koby niemcy sa na 3 zadluzeniu a amerykanie na 1 zadluzeniu polska jak izrael tez 7 stacja
  • ~trotyl
    (2016-07-15 20:41)
    A WIECIE KTO TO ZADLUZYL POLSKE TO SLONECZKO PERU DONALD TUSK WRAZ Z WINCENTYM ROSTOWSKIM A TERAZ TO SLONECZKO ROZWALILO EUROPE ZE MULZUMANIE SPACERUJA PO EUROPIE A DONALD WALA WALI ZE NIC SIE NIE STALO I TO NIE ON A INNI WINNI STYL DEBILA I IDIOTY
  • ~vovo
    (2016-07-16 02:03)
    Partia Tuska i Komoruska chciala zadluzyc rodakow do konca swiata i jeszcze jeden dzien dluzej,dlatego ci panowie dostali w latach 80 tych PO 80 tys M zach!?
  • ~gomółka
    (2016-07-16 03:38)
    no kaczor wykopuj ten bilion i wyprować polskę na ścieżkę szybkiego rozwoju.pamietaj tylko żeby produkować wyroby na które będą chętni nabywcy.jeżely tego nie zrobisz wyjdziesz na animalnego oszusta.
  • ~hmm
    (2016-07-16 05:52)
    Ja jestem nienormalny.Się Nie Zadłużam
  • ~mbo
    (2016-07-16 06:24)
    A Prezes i tak nadal wierzy w socjalizm. Kiedy droga Grecja panie ministrze?

Może zainteresować Cię też: