Na co państwo wydaje nasze podatki? Najwięcej płacimy na emerytury i renty

| Aktualizacja:

Najwięcej płacimy na emerytury i renty. Prawie jedną trzecią. Dalej są służba zdrowia i edukacja. Wszystkie wydatki państwa to prawie 750 mld złotych - pisze "Gazeta Wyborcza".

wróć do artykułu
 • ~widz
  (2016-05-01 17:26)
  Mnie nikt nie musi nic dawać sam sobie opłaciłem emeryturę płacąc niemałe składki przez 46 lat .
 • ~nina
  (2016-05-01 16:25)
  wolalabym te pieniądze oszczedzac sobie we własnym zakresie na lokatach w Getin banku i na pewno lepiej by to wyszlo niż teraz jak państwu oddaje
 • ~tt
  (2016-04-30 20:03)
  Jak widać lokalny cenzor dziennika "steruje" informacją. Chyba zgodnie z zaleceniami właścicielskimi. Najwięcej to wydajem na utrzymanie darmozjadów polityków w sejmie. Na jednego darmozjada trzeba wydać co najmniej tyle co na 10 emerytów, którzy tak czy inaczej opłacali swoją emeryturę, natomiast darmozjad nie dość ze nie zarabiał na swoją dietę to jeszcze pobiera ją z pieniędzy podatników.
 • ~były ryl
  (2016-04-30 18:14)
  Ile to niby tej dziadowizny dostaja he ?Jo górnik po 35 roków pod zimiom na renka biera cztery i pół tausenda , To ino biera je a z czego żić ?
 • ~Emeryt naturalny
  (2016-04-30 16:08)
  Dla uczciwego Polaka emeryt to kobieta 60 lat mężczyzna 65 lat,a jak podają statystyki,to więcej tych emerytów po tym wieku umiera niż nowych w tym wieku dochodzi,emerytura to naturalna starość i naturalny brak siły do zawodowej pracy,więc dlaczego nazywa się ludzi przed tym wiekiem,a otrzymujących świadczenia emerytalne EMERYTAMI? kiedy nie są zdolni do pracy z powodów zdrowotnych,to powinni otrzymywać renty,a nie emerytury?!Więc kim są te pasożyty które nie posiadają wieku ani nie są chorzy, a otrzymują często wysokie świadczenia,które rządzący też nazywają eufeministycznie emeryturami? i płacąc z puli ZUSu.
 • ~dorcia
  (2016-04-30 10:07)
  A czy emeryci nie placili skladek pracujac. A kto zapi. Pieniadze z off. Przeciez nie male skladki potracali moim zdaniem najwiecej pieniedzy poslowie biora po co ich tylu i przez 20 lat te same geby jakie oni skladki odprowadzaja prosze wymienic co to ma byc darmowe przejazdy. Paliwo mieszkania przeloty sanatoria lekarz. Tu s najwiekse darmozjady
 • ~ROTYRYCZNIEEEEEEEEEEEEEEEE
  (2016-04-30 08:53)
  A ILE OBECNIE WYDAJE NA KK ZE WSZYSTKIMI PREMIAMI OD MINISTERSTW ???? ORAZ INNE ORGANIZOWANE PRZEZ NICH IMPREZY, O REMONTACH (PO SPALENIU) I BUDOWACH NOWYCH ŚWIĄTYŃ NIE WSPOMINAM >>>>>> A ILE WYBUDOWANO MIESZKAŃ ???

Może zainteresować Cię też: