Szef KNF o przewalutowaniu kredytów: Kurs sprawiedliwy wcale nie będzie sprawiedliwy. Zyskają na nim bogaci

| Aktualizacja:

"Kurs sprawiedliwy" wcale nie jest sprawiedliwy. On różnicuje kredytobiorców w zależności od daty udzielenia kredytu, i to bardzo mocno. Ci, którzy wzięli kredyty w 2004 r., właściwie musieliby jeszcze dopłacić. Najwięcej korzystają ci, którzy zaciągnęli kredyty w latach 2007–2008 - tłumaczy wady prezydenckiej ustawy o pomocy frankowiczom szef Komisji Nadzoru Finansowego, Andrzej Jakubiak

wróć do artykułu
  • ~profesor
    (2016-05-08 16:55)
    Jakubiak to typowy biurokrata, ktory zupelnie nie nadaje sie do tej pracy. Zostal on tam ulokowany przez Gronkiewiczowa w ramach wzajemnych uslug (w nieruchomosciach). Pogonic oszoloma.
  • ~skrzypi
    (2016-04-05 22:22)
    Hej frankowicze !! co było dzisiaj na obiadek?? polski kawior, czyli kaszanka?!! Tfu!! niedobre. Sprzedawajcie swoje apartamenty, zanim komornik tego nie zrobi!! Przenoście się do , teściowej na kozetkę !! kozetka, niestety, skrzypi, więc bzykać się będziecie tylko raz w tygodniu gdy teściowa jest w kościółku na nieszporach !!
  • ~ala
    (2016-03-30 10:25)
    Znów pytanie: Co by było gdyby teraz w tak krótkim czasie kurs franka spadł do poziomu z 2008 roku? Banki by upadły?
  • ~xxxx
    (2016-03-30 07:46)
    niech banki zwrócą na początek spready, chcąc wyrazić dobrą wolę
  • ~pawelxp
    (2016-03-29 14:29)
    Sprawa mogla byc juz dawno zalatwiona, gdyby nie to, ze to banki stworzyly ta sytuacje. Wiadomo bank - swieta krowa i nikt nie rozwiaze tego bez zgody bankow, chocby doszlo do wojny domowej. Drodzy frankowicze, nie robcie sobie nadziei bo banki ni wycofaja sie ze swojego nawet na jeden cent.Obecna sytuacja to bicie piany. Gdyby u nas byla sprawiedliwosc i sady byly sadami, wtedy kazdy z was mialby szanse dochodzic swojego przed sadem, ale to nie u nas w Republice Bananowej.
  • ~zacofany
    (2016-03-29 14:22)
    Gdyby banksterzy poinformowali klientów, że zabezpieczają te kredyty sprzedając franki za złotówki i spłacając ratę zmniejszają ekspozycję frank/złoty (co powoduje,że z każdą spłaconą ratą frank drożeje, a z każdym wziętym kredytem frank taniał). Gdyby nie przekręt ze spreadem (już w momencie brania pożyczki w złotych bank zarabiał na spreadzie i jeszcze naliczał odsetki). To może jeszcze bym im ufał, a tak żadnych pożyczek, a pieniądze tylko w użytku gotówkowym i radzę robić tak wszystkim Polakom
  • ~Suweren
    (2016-03-29 11:49)
    Zaraz mnie szlag trafii..Od 2-3 lat wciskają nam kit że frankowicze dostali franki...Ludzie .. zamiast franków mogły być ziemniaki.....jeżeli bank wiedział..a wiedział że będą drożeć w najbliższych latach. A zamiast ziemniaków wypłacił złotówki po cenie ziemniaka z dnia uruchomienia kredytu. Bank miał oczywiście zabezpieczenie w ziemniakach....?..tak miał ich pełne piwnice. Przecież to już groteska ..to jest wariactwo czystej wody. Panie Jakubiak ..pan już na pewno zwariował.!...Frankowicz przyszedł do banku po złotówki i złotówki dostał i tylko złotówki ma spłacać. A bank by zbić kokosy ..znając trend przyszłościowy kursu chf do pln ..wpisał do umowy CHF. a po co to zrobił...? żeby mniej zarobić...niż na kredycie w pln..? Dlaczego nie dał w PLN...???? bo chciał się pozbyć franków ..których nie miał. ? Panie Jakubiak możesz pan robić idiotę z siebie ..ale zostaw w spokoju Polaków ... Przecież do 23.01.2009 roku zobowiązania pieniężne nie mogły być wyrażane w pieniądzu innym niż złoty. ..art.358 par.1.KC. to dlaczego kredyt jest wyrażony w chf..? Dlaczego mam spłacać franki skoro nie po to przyszedłem do banku ..a dali mi złoty po który przyszedłem. Panie Jakubiak już gimnazjaliści się z pana tłumaczeń śmieją ..Kończ Waść i oszczędź sobie kompromitacji.!!!!!!!!!!!!.Przecież w 2008 roku KNF twierdził że kurs chf/PLN może się wachać +/+ 20% a wahnął się ponad 100% a w styczniu 2015 160%. Nawet na wróżkę się Waść nie nadajesz . Tej sprawy banki nie wygrają..ma być tak jak w art. 69 ust. 1 prawa bankowego ..."mam oddać tyle ile dostałem."..dostałem złotówki oddaję złotówki + koszty ..czyli odsetki ..prowizję ..i koniec panie ...Jakubik..
  • ~inteligent
    (2016-03-29 11:25)
    Kiedy PIS pogoni tego oszoloma ?
  • ~ili
    (2016-03-29 11:06)
    ja nie rozumiem tego calego zamieszania z frankami. Powinni dac mozliwosc zamiany kredytow frankowych na zlotowkowe, ale na zasadach z dnia brania kredytu. Przeliczyc wszystkie raty od poczatku do dnia dzisiejszego np, gdyby zamiast 200tys we frankach z oprocentowaniem 4% wzieli zlotowki z oprocentowaniem 12% np. 90% mialoby do doplaty kupe kasy! Chcieli przycwaniaczyc i wziac wiecej niz ich zdolnosc wynosila, liczac ze kurs sie nie zmieni, a teraz gardluja ze czuja sie oszukani.
  • ~googoo
    (2016-03-29 10:23)
    A złodziejstwo było, jest i będzie! Obojętnie, jaka formscja polityczna będzie rządzić! To ponadpartyjne, polityk=złodziej.
  • ~luneta
    (2016-03-29 09:27)
    Gdzie Był KNF gdy Banki wciskały te kredyty.Zyskali bogaci to prawda bo banki przecież nie są biedne.A szczególnie ich prezesi to przecież multi bogacze zarabiający bez żadnego racjonalnego uzasadnienia miliony złotych rocznie.Więc niech ten facet wreszcie się zamknie i przestanie udawać idiotę.
  • ~patriota
    (2016-03-29 09:00)
    Tak wygląda sprawiedliwość w wykonaniu sprawiedliwych z PiS-u. Wszystko dla naszych ubogim kryminał i modlitwa. Ubogim jeszcze kromkę chleba z ust odejmą. 500 zł nie ma na pierwsze dziecko - tu dano próg. Dla bogatych nie ma progu w braniu kasy. Posłowie co mają długi we frankach /bo ci durnie myśleć perspektywicznie nie potrafią/ dają sobie kasę z naszego. Podobnie jak dają kasę agentom Watykanu, też z naszego budżetu. A prą do wojny aż niedobrze się robi, gdy tłuków z PiS-u i ich zwolenników się słucha. I wyjdzie na moje, głosujący na PiS, będą płakać i w nędzy będą nie teraz, to za parę lat.
  • ~Matrix
    (2016-03-29 08:58)
    Niech KNF opublikuje te wyliczenie, łącznie z przeszłymi i przyszłymi zyskami banków na tych kredytach, z rozbiciem na spready, prowizję, ubezpieczenia itd. Publika sama wyrobi sobie zdanie a nie będzie zdana na opinię KNF.