Protesty handlowców i szefa "S" w związku z projektem podatku od marketów

| Aktualizacja:

Przedsiębiorcy zrzeszeni w Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan skierowali list otwarty do premier Beaty Szydło i do parlamentu. Przekonują w nim m.in., że skutkiem wejścia w życie ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej będzie upadek setek małych przedsiębiorców i utrata pracy przez ponad 23 tys. osób.

wróć do artykułu
  • ~slazak
    (2016-02-04 08:45)
    Beata Szydlo "premier europy" kon by sie usmial
  • ~slazak
    (2016-02-04 06:19)
    kanzlerz Otto Bismarck sie klania
  • ~josemin
    (2016-02-05 10:40)
    poco takie larmo ze bossowie zagranica beda miec mniejszy przyplyw gotowki czy Niemcy by sobie pozwolili na to
  • ~Iwona
    (2016-02-04 09:04)
    Kolejna szybka i dziurawa ustawa nam się szykuje. Może gdyby rządzący najpierw zajęli się na spokojnie ustawami o podatku bankowym i od hipermarketów a także lepszą ściągalnością podatków a dopiero pózniej kiedy już wiedzieliby ile z tego wpłynie kasy do budżetu wprowadzić program 500 plus miałoby to ręce i nogi. Tak postąpiłaby każda rozsądna osoba ,nikt nie wydaje pieniędzy ani nie bierze kredytu tylko dlatego , że ma nadzieje na jakiś niepewny zastrzyk gotówki czy obiecaną podwyżkę.
  • ~dobra zmiana
    (2016-02-06 13:52)
    Ci z lewatywy niech się tak nie martwią. I tak okradają pracowników płacąc psie pieniądze lub kantując w umowach o zatrudnieniu. Jak zapłacą więcej to nic się nie stanie.
  • ~AS
    (2016-02-07 16:49)
    Uwaga !!! umyślne wprowadzanie w błąd! ktoś kto prowadzi sklep we franszyzie (franszyzobiorca) nie zapłaci podatku do czasu przekroczenia 1,5 mln obrotu miesięcznie !!! Zapłaci natomiast franszyzodawca - a tu jest sporo obcego kapitału np. Lewiatan Holding S.A z grupy Eurocash, sklepy ABC i sporo innych żerujących na franszyzobiorcach.Kogo więc broni DUDA???
  • ~Szok!
    (2016-02-03 22:40)
    Oglądaliście dzisiejsze Zadanie Specjalne-Anity Gargas???
  • ~tadeuszek
    (2016-02-08 12:38)
    tak mi brakuje tych panow z PO szczegolnie ministra Rostkowskiego taki madry czlowiek a tyle dlugi narobil a niby bardzo wyksztalcony tylko w ktora strone
  • ~gosc
    (2016-02-09 15:53)
    Duda dostał dobrze płatny stołek, to nie będzie organizował żadnych strajków, no może coś tam dla potrzymania "twarzy", a ten proces o luksusowe,prawie darmowe wakacje nad naszym morzem to kiedy będzie, proszę podać datę, bo tak pan się odgrażał i co cisza, czyli pisali prawdę
  • ~beksa i lala
    (2016-02-05 12:03)
    Niewiarygodne...a co na to górnicy !?
  • ~kris
    (2016-02-06 11:45)
    Naprawdę mam gdzieś że padnie Żabka i Fresh Market
  • ~taki los
    (2016-02-09 09:02)
    Piotrze całowałeś ich po stopach i te stopy dały ci kopa w zad
  • ~anty
    (2016-02-08 17:37)
    solidarność powinna zniknąc dosc złego zrobiła,zawsze idzie tam żeby kontrolować protesty,i nic nie załatwić,( chroń panie od przyjaciół z wrogami poradzę sobie sam)
  • ~sol
    (2016-02-04 15:47)
    O Duda sie obudził znudziło mu sie u prezydenta juz
  • ~właściciel
    (2016-02-04 14:46)
    Jako właściciel dwóch sklepów spożywczych, w przypadku wejścia podatku od handlu w weekend, już podjąłem decyzję. Sklep w niedzielę będzie zamknięty, ja stracę ale z przykrością poinformowałem pracowników że będę musiał zwolnić co najmniej 4 osoby ( po dwie na lokal). Przyczyna prosta brak zysku a koszty są, nie stać mnie na utrzymywanie takiej samej obsady przy mniejszej ilości dni handlowych.

Może zainteresować Cię też: