Biedronka zapłaci najwięcej, Orlen też się dołoży. Kto dostanie po kieszeni nowym podatkiem?

| Aktualizacja:

Resort finansów proponuje daninę progresywną z dwiema podstawowymi stawkami i kwotą wolną od każdej formy sprzedaży detalicznej. Również tej prowadzonej za pośrednictwem internetu.

wróć do artykułu
  • ~gość 123
    (2016-01-26 09:36)
    Pytanie do Pana z Ministerstwa Finansów: Jest właścicielem firmy i osiąga dochody, Przychodzi Minister Finansów i mówi teraz zapłaci Pan dodatkowy podatek, to co robi właściciel firmy i jemu podobni, podnosi ceny produktu by nie być stratnym - logiczne. Czy ministerstwo Finansów daje gwarancje że ceny nie wzrosną, bo jeśli tak to Ok, a jeśli wzrosną to należy jednocześnie zwiększyć kwotę wolną od podatku do 8 000,00. Miało być tak pięknie z bankami, nie podniosą opłat, a PKO juz podnosi. Swoje muszą zarobić. Rząd powie TO ONI PODNIEŚLI CENY, my NIE. TRELE MORELE.
  • ~pomyśl zanim pomyślisz
    (2016-01-26 09:39)
    Ludzie, puknijcie się w głowę... A skąd niby markety mają pieniądze?? Drukują je? Nie - to wy im przynosicie do kasy gotóweczke. Więc to klienci (wy) zapłacą ten podatek, a nie żadne "zachodnie markety"... Ale oczywiście dziennikarzyna na zlecenie za kasę (w końcu bierze pensję, tak) robi wam wodę z mózgów...
  • ~pikuś
    (2016-01-26 09:41)
    Najwięcej zapłacą za to Polacy- z czasem to się okaże.
  • ~nieskundlony
    (2016-01-26 09:59)
    Czytając wpisy można wyciągnąć wniosek -obniżyć podatek a towary w sklepach będą tańsze o św.naiwności.
  • ~emeryt
    (2016-01-26 10:07)
    Mam nadzieje że ciemny burak wraz z moherowym beretem już wkrótce sami się przekonają że PiS to zło gorsze od eboli.
  • ~gość
    (2016-01-26 10:25)
    Za pijackie zwidy PiS-u zapłacą WSZYSCY te nowy podatek!
  • ~Hedonista
    (2016-01-26 10:43)
    "Resort finansów nie spodziewa się podniesienia cen w sklepach, a to z uwagi na dużą konkurencję na rynku"... O naiwni Polacy . My wszyscy zapłacimy za te obiecanki PiS-u. Nie wierzycie ? Opłacałem coroczne ubezpieczenie mieszkania w PZU. I co ? Oczywiście zapłaciłem więcej niż przed rokiem. Zadowolony jest tylko przemysł spirytusowy. Tak przypadkiem jest w znakomitej większości w rosyjskich rękach.
  • ~Aga
    (2016-01-26 10:44)
    Przez markety tj Biedronka zamykają się małe polskie sklepy, które pomimo niewielkiego obrotu muszą płacić wszystkie składki. Bardzo dobrze, że ktoś wreszcie zwrócił na to uwagę. Może markety przestaną wreszcie wyrastać jak grzyby po deszczu.
  • ~joker
    (2016-01-26 10:51)
    I znowu po dupie dostaną najbiedniejsi , bo trzeba dać wszystkim rodzajom nadmurówek podwyżkę po 200zł , trzeba dla siebie , posłowie obecnej kadencji mogą w samolocie korzystać bez płatnie z zimnych i ciepłych przekąsek , napoi i alkoholu w saloniku dla VIP i jeszcze do tego dochodzą Światowe Dni Młodzieży gdzie trzeba wydać 80 milionów złotych z społecznych pieniędzy , funduszy , no i oczywiście pięćset złotych na dziecko , jak się nie ma pieniedzy na te brewerie to się nie zaprasza gość , a może na zasadzie zastaw się i postaw i znowu społeczeństwo dostanie po dupie przez głupie pomysły.Gdzie w tym wszystki jest szary człowiek i przemysł i gospodarka w tym praca dla wszystkich.? I ile nasz kraj ma zadłużenia , czy ktoś się zastanowił ? Jeszcze trzy miesiące temu , może pół-roku kraj nasz POLSKA był w ruinie , to za tak krótki czas stał się' cud'?
  • ~Stefan
    (2016-01-26 18:30)
    Skoro ma być drożej w dużych marketach to po co tam chodzić??
  • ~kawusia
    (2016-01-26 20:28)
    NIE KUPUJĘ TOWARÓW W MARKETACH , 1 Ceny w marketach nie wiele różnią się od cen w Polskich Sklepach , są to sprawy groszowe. Nie mówcie ,ze tam robią zakupy najbiedniejsi . 2 Bierze mnie obrzydzenie , gdy widzę jak klienci sami wybierają towar , pomidory i inne produkty . Bierze do ręki , ogląda , odkłada z powrotem , przebiera . Przychodzi mi na myśl , a jak klient ma na rękach jakąś chorobę skóry , a może wyszedł z ubikacji inie umył rąk. Obrzydzenie mnie bierze . Markety korzystają , bo nie muszą zatrudniać ekspedientek . Żyję oszczędnie , ale robię zakupy tam gdzie towar podaje mi sprzedawca, a tak czynią Polskie małe sklepy.
  • ~dOsia
    (2016-01-26 22:13)
    Nikt niezaplaci wiecej bo taka biuedronka zrobi podzial sklepu na ALKOHOLE PIECZYWO SPOZYWKA tak w przyblizeniu jak Kaufland Kaufland ma sklepy z napojami i sklepy spozywcze
  • ~mały jarek
    (2016-01-26 22:37)
    Zlikwidować Biedronki na Podkarpaciu! Niech płacą 20 procent drożej w "rodzinnych" lokalnych sklepach.
  • ~bvcx
    (2016-01-27 18:11)
    Niech niemcy i inne kapitały obce tez płacą a nie tylko Polacy brawo Pani Premier
  • ~John
    (2016-01-28 11:06)
    Niech sklepy wielkopowierzchniowe nie płacą w ogóle podatków. Będzie wszystkim fajniej!
  • ~xxx
    (2016-01-28 11:33)
    Wielkie aj! waj! o 0,5 %!!! Gdy Belka wprowadził 20 % POdatek dla POlskich ciułaczy to wszystkie gadzinówki nabrały wody w usta!! Wtedy wszystko było OK!!!!!!!!!!!
  • ~Renia
    (2016-01-28 17:02)
    20 melonow dla rydzyka , z kasy panstwa. Pracuj baranie na to
  • ~olo
    (2016-01-29 15:19)
    podobno w niedziele ma byc 3,8 % brawo !!! robimy w niedziele promocje na kielbase torunska, o 30%, i tak co niedziela i na łopatke tez 30% spoko, hipermarket nic nie straci, na pewno, a promocje moze robic kiedy chce i jakie chce. nia ma mocnych, pis-komuchy, lezycie
  • ~gość
    (2016-01-29 20:19)
    Ja pamiętam,że PEWIEN POLITYK stwierdził że jest to sklep dla biedaków.Dlaczego więc ma płacić najwyższe podatki?
  • ~gość
    (2016-01-29 20:22)
    Ja pamiętam,że PEWIEN POLITYK stwierdził że Biedronka jest to sklep dla biedaków.Dlaczego więc ma płacić najwyższe podatki?

Może zainteresować Cię też: