Rating Polski w dół, raty kredytów w górę. A ministerstwo się dziwi

| Aktualizacja:

Jako niezrozumiałą z punktu widzenia analizy ekonomicznej i finansowej ocenia Ministerstwo Finansów decyzję agencji ratingowej Standard & Poor’s o obniżeniu oceny ratingowej Polski. Jak czytamy w wydanym przez resort komunikacie, decyzja ta jest sprzeczna z ocenami pozostałych agencji ratingowych, największych międzynarodowych instytucji finansowych oraz uczestników rynków finansowych.

wróć do artykułu
  • ~Tusku, gdzie jest nasze 200mld z OFE?
    (2016-01-16 10:44)
    Kompromitacja światowej finansjery. Dla Polaków jest przypisana tylko rola niewolników! Następnym razem obniżą nam rating z powodu zmian w kodeksie drogowym. Nie kupuję niemieckich produktów!
  • ~Karol
    (2016-01-16 09:54)
    Tymczasem agencja Fitch nie tylko utrzymała rating Polski na wysokim poziomie, to jeszcze decyzję uzasadniała stabilnymi prognozami. Bank Światowy - PKB w Polsce wyższe w 2016 roku. Polityczna sprawa mafi finansowej UE. PIS - nie cofajcie się przed reformami - do przodu!
  • ~Aresss
    (2016-01-16 09:55)
    Zemst banków za nałożony podatek, banki złodziejskie są
  • ~KOBUSZEWSKI
    (2016-01-16 10:03)
    tak działa brukselska kapitalisyczno-lewacka MAFIA.......POKAŻMY JEJ E NAM MOGĄ NASKOCZYĆ......
  • ~Ekonomista
    (2016-01-16 10:12)
    Nie róbcie jaj. Z dnia na dzień gospodarka spadła z poziomu "zielonej wyspy", "rent pod palmami" do poziomu dna. To świadectwo, jak PO przez długi czas nadmuchiwała ten balonik. PO-PSL to kłamcy. Nie dajcie się znowu "nabrać".
  • ~Konrad Wallenrod
    (2016-01-16 10:14)
    No to raj macie jak banku.Co za durny narod,kaczy miot was wykonczy.Orban mial i ma jeszcze za soba Rosje, a wy kogo ?.Gdzie sa wizy do hameryki ?.Jeszcze 3 miesiace i zobaczycie skutki swojej glupoty !.Kaczynski zniszczy Polske .
  • ~nowy
    (2016-01-16 10:08)
    Banki się mszczą na Polsce za podatek bankowy , koniec dojnej krowy z Polski .
  • ~Fruzia
    (2016-01-16 10:06)
    i jak obiecali pomogli frankowiczom....wesołego alleluja polactwo
  • ~Oli
    (2016-01-16 10:07)
    Naprawdę tego nie widzicie? Wyjątkowo niskie ceny surowców, w tym ropy i węgla nie są kożystne dla rządu PiS. Dzięki dewaluacji złotego do euro i dolara będzie można uzyskać wyższe kwoty w złotówkach na stacjach benzynowych czy za węgiel. I dzięki temu uzyskają dodatkowe pieniądze na realizację obietnic wyborczych. I być może na koniec kadencji PiSu wszystko będzie dwa razy droższe ale obietnice będą spełnione. To samo tyczy budowy dróg. Brakuje niby 100 miliardów. Po otrzymaniu dotacji unijnych kwota w złotówkach będzie znacznie wyższa. To logiczne dlaczego deprecjonują złotego. Wystarczy na to tylko spojrzeć z innej strony.
  • ~bez oklasków
    (2016-01-16 11:53)
    Do Kierownika Teatru, chciałbym nieśmiało zapytać , czy to jest ta "dobra zmiana ". Chciałbym też zapytać, czego mogę sie jeszcze spodziewac w następnych "dwóch miesiącach ". Nie pytam pana Zbyszka .
  • ~lekcja_historii
    (2016-01-16 16:16)
    Rozwalanie kraju oraz kosztowne rzady PiSu to swietna lekcja historii, polityki oraz ekonomii dla Polski oraz innych nacji :D
  • ~Carmen
    (2016-01-16 10:57)
    Zbawiciel na nocnej zmianie sejmowej poszedł na całość. Efekty widać : ośla ławka w UE, rating odpowiedni i zawstydzeni premier i prezydent. A zbawiciel zadowolony ,bo mu rośnie.
  • ~Demaskator
    (2016-01-16 11:53)
    Z tego wszystkiego najlepiej było jak PIS nic nie robił w latach 2005-2007. Teraz jak zaczyna coś robić to zaczyna się to walić. Katastrofa. Mamy iść teraz drogą orbana. To będzie cena jaką ciemny lud będzie musiał zapłacić aby zrozumieć oczywiste rzeczy. Szkoda gadać.
  • ~loki
    (2016-01-16 10:43)
    Obiektywnie patrząc S&P ma 100% racji. W ocenie opisali dokładną sytuacje gospodarczą Polski. Niestety tak jest. Skończy się to dla Polaków znaczącym spadkiem poziomu życia! Każdy to odczuje. Tych co nie głosowali i głosowali na PiS oraz Kukiza mi nie szkoda. Niech znacząco obniży im się poziom życia. Zasłużyli na to za swoją głupotę. szkoda mi jednak wyborców nowoczesnej, bo nie z ich winy będą mieć teraz problemy finansowe. To jest tak jak większość społeczeństwa jest ograniczona intelektualnie. Tak jest z naszym polskim społeczeństwem.
  • ~PRECZ Z PISDOKRACJĄ!
    (2016-01-16 12:00)
    2 miesiące i 10% w dół hahaha dbają o wartość naszego pieniądza!!!! nie ma co!!!!
  • ~Normalny
    (2016-01-16 10:49)
    PiS - Polska w ruinie
  • ~taki klimat PISdzielczy
    (2016-01-16 12:56)
    No i dobrze, im gorzej to dla mnie lepiej. Po co mam się szarpać, denerwować skoro ratingi ruszą tych głupków za PIS głosujących . A ja? Ja przeczekam bo pracy się nie boję - na własnym.
  • ~Natalia
    (2016-01-16 11:08)
    Zwroccie uwage na to, ze to tylko opinia ZAGRANICZNEJ agencji... Oczywiscie...
  • ~heliot
    (2016-01-16 10:39)
    Dziwne ,że za jeden dzień tak ocena spadła i to z chwilą podpisania przez prezydenta podatku bankowegp???? Niech przestaną straszyć, PiS nie cofajcie się !!!!!
  • ~Nick
    (2016-01-16 10:41)
    Tak dziala Angela. Polska nie jest pierwszym krajem ktory chca w ten sposob "przywolac do portzadku".Trzeba dalej robic swoje, Agencja musi swa decyzje uzasadnic. Polska nie ma Euro wiec rzad ma tez mozliwosci zmiany kursow waluty w celu np. poprawy eksportu. I byc moze sie wyrowna?