Rating Polski w dół, raty kredytów w górę. A ministerstwo się dziwi

| Aktualizacja:

Jako niezrozumiałą z punktu widzenia analizy ekonomicznej i finansowej ocenia Ministerstwo Finansów decyzję agencji ratingowej Standard & Poor’s o obniżeniu oceny ratingowej Polski. Jak czytamy w wydanym przez resort komunikacie, decyzja ta jest sprzeczna z ocenami pozostałych agencji ratingowych, największych międzynarodowych instytucji finansowych oraz uczestników rynków finansowych.

wróć do artykułu
  • ~Nawigator
    (2016-01-22 11:59)
    Kto teraz wierzy w prognozy S&P ?? Panowie opamiętania Swetru nie partner do odpowiedzi czy dyskusji ! Róbmy więcej, lepiej i bądźmy rzetelni na co dzień! Ukazujmy wszystkie śmieszności i kłamstwa, np. Kpt. Zeglugi Wielkiej -to rusycyzm Kpt Dalekowo Pływania kryje bufonadę i pustkę a, Wielka to może być kupa ........!
  • ~Odwet.
    (2016-01-19 08:04)
    Co jak co, ale to wygląda na odwet za opodatkowanie banków i hipermarketów.
  • ~starszy pan
    (2016-01-17 17:49)
    No nareszcie nadszedł pierwszy sukces ! Obniżenie ratingu przez pierwszych rozpoczyna ferie zwycięstw i fajerwerków pod przewodnictwem Pomyleńców i Smętniaków .Aleluja i do przodu jak mawia ichni guru !
  • ~Ojczyznę Wolną racz nam zwrócić Panie
    (2016-01-17 03:42)
    nowoczesna-PSL.PO Wojciecha Jaruzelskiego - walczy; KOD - walczy unia marksistowsko-europejska - walczy angela mengele - walczy Tylko z czym? Złodziej i przestępca Komorowski wyprosił ok. trzech razy sto dni spokoju. PO przez 8 lat nie zrealizowało ani jednego postulatu demokratycznego, przepchnęło ustawy poza biegiem, karmiło afery (średnio jedna w roku); pobiło rekordy zadłużania państw. Dajcie spokój. PiS rządziło na prawdę dwa lata - dajcie im "chwilkę"... O ile nie będą chcięli zadłużać Kraju jeszcze bardziej :(
  • ~xxx
    (2016-01-17 01:54)
    Ta agencja to cienki Bolek!! Totalnie skompromitowała się w ocenie gospodarki USA!! Za udział w machlojach ma wypłacić USA kwotę w wysokości 1400 000 000 $!!!
  • ~czarna_komuna
    (2016-01-17 01:18)
    Polacy wysoka cene zaplaca za "dobra zmiane". Wpierw kredyty i hipoteki w gore, neiwypolacalnosc, potem bankructwa firm budowlanych.
  • ~do_pisowskich_troli
    (2016-01-16 17:01)
    do pisowskich troli: cwaniaczkowaty PiS nikogo nie oszuka :D nie, nie, nie :D
  • ~Bronko Bul
    (2016-01-16 16:21)
    Dobre,agencja która prognozuje ekonomiczny rozwój,obniża rating Polski...bo ustawa medialna i zamieszanie wokół trybunału mogą wróżyć gospodarcze problemy?Lewacki głos hipokrytów na pstryknięcie lewackiej Brukseli!
  • ~lekcja_historii
    (2016-01-16 16:16)
    Rozwalanie kraju oraz kosztowne rzady PiSu to swietna lekcja historii, polityki oraz ekonomii dla Polski oraz innych nacji :D
  • ~Obserwator
    (2016-01-16 13:45)
    To interesujące. jeszcze w czerwcu 2015 Komisja Europejska postanowiła zdjąć z Polski procedurę nadmiernego deficytu. Podzieliłem się wówczas swoimi spostrzeżeniami , że w obliczu tak wielkiego zadłużenia jawnego (ok. 1 bln) i ukrytego (ok. 3 -4 bln) oraz bezprecedensowego skoku na OFE to pewnie "małe wsparcie" przedwyborcze dla PO od p. Merkel. Dodałem , że "jeśli wygra jesienią PiS to za kilka miesięcy Polska zostanie skarcona i obwiniona o nadmierny deficyt". Kolejna ciekawa kwestia, skoro TK jest tak ważny dla komisarzy EU, to dlaczego panowie i panie z KE nie zajmą sie np. Luksemburgiem? Tam został niedawno zgłoszony wniosek-projekt likwidacji ich TK. Poza tym niezależność TK w Polsce jest niewspółmiernie większa niż w Luksemburgu. Patrząc na to obiektywnie budzi to zaskoczenie i pytanie , jak to możliwe?
  • ~mk47
    (2016-01-16 13:00)
    Cytat "Zastrzeżenia Standard & Poor’s są podobne do wątpliwości wyrażanych przez instytucje i przywódców Unii Europejskiej - przewidywane obniżenie efektywności Trybunału Konstytucyjnego i niezależności mediów publicznych oraz politycznie motywowane zmiany personalne w służbie cywilnej". Przecież to nie ekonomia tylko polityka. Jak niemieckie tumany możecie się powoływać na tego typu ranking
  • ~taki klimat PISdzielczy
    (2016-01-16 12:56)
    No i dobrze, im gorzej to dla mnie lepiej. Po co mam się szarpać, denerwować skoro ratingi ruszą tych głupków za PIS głosujących . A ja? Ja przeczekam bo pracy się nie boję - na własnym.
  • ~fdd
    (2016-01-16 12:54)
    a chłopaki od wołka też zdziwione
  • ~Logik
    (2016-01-16 12:47)
    Rzeczą niemożliwą jest "twarde dane gospodarcze" uległ takim zmianom w ciągu 3 miesięcy. Z tego wynikają że albo 1 RZECZYWISTOŚĆ NASZEJ GOSPODARKI ZA POPRZEDNIEJ WŁADZY BYŁA FAŁSZOWANA PRZEZ INSTYTUCJE RANKINGOWE; albo 2 JEST TO DECYZJA POLITYCZNA POPIERAJĄCA TARGOWICZAN.
  • ~bertsi
    (2016-01-16 12:14)
    Przecież zdziwienie Ministerstwa, to eufemizm. Minister nie może stwierdzić, tego co powiedział Jurek.
  • ~PRECZ Z PISDOKRACJĄ!
    (2016-01-16 12:00)
    2 miesiące i 10% w dół hahaha dbają o wartość naszego pieniądza!!!! nie ma co!!!!
  • ~bez oklasków
    (2016-01-16 11:53)
    Do Kierownika Teatru, chciałbym nieśmiało zapytać , czy to jest ta "dobra zmiana ". Chciałbym też zapytać, czego mogę sie jeszcze spodziewac w następnych "dwóch miesiącach ". Nie pytam pana Zbyszka .
  • ~Demaskator
    (2016-01-16 11:53)
    Z tego wszystkiego najlepiej było jak PIS nic nie robił w latach 2005-2007. Teraz jak zaczyna coś robić to zaczyna się to walić. Katastrofa. Mamy iść teraz drogą orbana. To będzie cena jaką ciemny lud będzie musiał zapłacić aby zrozumieć oczywiste rzeczy. Szkoda gadać.
  • ~Nick
    (2016-01-16 11:45)
    Do tych co tu nie kumaja - 1 euro za 4,50 zlotego to poprawa polskiego eksportu, bo towary beda za granica tansze. To co boli to podwyzszenie - powiem lopatologicznie - stop procentow od pozyczki. Miales dlug 1000 na 5% musiales splacic 1050 masz na 10% musisz spalcic 1100. I to nie zalezy od tego czy dlug byl w euro, frankach czy w zlotowkach, wiec niech tu sie domorosli ekonomisci nie wypowiadaja o polityce PiS wobec wspolnej waluty, prosze!
  • ~Natalia
    (2016-01-16 11:08)
    Zwroccie uwage na to, ze to tylko opinia ZAGRANICZNEJ agencji... Oczywiscie...