Czas strzyżenia banków i marketów. Oto plan PiS po dojściu do władzy

PiS nie ukrywa, że jeżeli wygra wybory, sięgnie po pieniądze instytucji finansowych i handlowych. Ich obroty i aktywa zasilą budżet kwotą nawet 10 mld zł.

wróć do artykułu
 • ~wiesiek
  (2015-06-24 08:22)
  NIESŁAWNY KONIEC S i k o r s k i e g o w polityce. Marszałek Sejmu zrezygnował


  R a d o s ł a w S i k o r s k i złożył rezygnację z funkcji marszałka Sejmu. Do czasu wyboru jego następcy obowiązki marszałka pełnić będzie zgodnie z procedurą najstarszy wiekiem wicemarszałek.


  Rezygnacja S i k o r s k i e g o – to pokłosie afery taśmowej. Marszałek Sejmu jest jednym z jej głównych bohaterów. Jego rozmowy z Jackiem Rostowskim są, oprócz wynurzeń Bartłomieja Sienkiewicza o teoretycznym państwie oraz "chu**u, d*pie i kamieni kupie", stały się jednymi z najgłośniejszych. To właśnie S i k o r s k i planował „zaje**ć PiS” komisją śledczą. Przypominamy o czym dyskutowali wówczas dwaj panowie.

  S i k o r s k i : "Ty, ja uważam, że można zaje**ć PiS komisją specjalną w sprawie Macierewicza".
  R o s t o w s k i: "No a co innego jest dzisiaj?"
  S i k o r s k i: "No taaaak. Kaczyński się przyspawał do Macierewicza i teraz trzeba Macierewiczem ich obu na dno pociągnąć. (...) Można zrobić dwuletni cyrk. I niech oni się tłumaczą.(...) Wiem, bo byłem przy tym".
  R o s t o w s k i: "Dobrze, tylko trzeba namówić. Musisz Donalda namówić".
  S i k o r s k i: "Donald się waha, ale lekko za. Powiedział: niewykluczone".

  To nie jedyne knajpiane wynurzenia R a d e c z k a jakie został potajenie nagrane i udostępnione w mediach, w tym także w internecie.


  RADECZEK - SWOJĄ "DYPLOMATYCZNĄ ELOKWENCJĄ", W KNAJPIANYCH POGADUCHACH PRZY OŚMIORNICZKACH, WINKU PO 1200 $ FLASZKA I HAWAŃSKICH CYGARACH - WSZYSTKO ZA NASZĄ KASĘ, UŻYWAJĄC JEGO DYPLOMATYCZNEJ NARRACJI "U D * * P I Ł" SIEBIE I POCIĄGNĄŁ NA DNO POLSKĄ DYPLOMACJĘ I KLIKĘ POWSI PSL TRZYMAJĄCĄ WŁADZĘ.


  OŚMIORNICZKI MU ZASZKODZIŁY? A MOŻE TE HAWAŃSKIE CYGARA, ŻE TAK PLÓTŁ ? LICHO WIE, ZRESZTĄ ZA DUŻO WCZEŚNIEJ Z TRAMPKARZEM DONKIEM SIĘ KUMPLOWAŁ A TO NIKOMU CHOĆBY I NAJMĄDRZEJSZEMU NA DOBRE NIGDY NIE WYSZŁO.  TERAZ, I PLATFORMA I RADEK MAJĄ POZAMIATANE.


  NAWET KOPACZ, MISTRZYNI W OKŁAMYWANIU POLAKÓW ZAKPIŁA SOBIE Z R A D E C Z K A ODMAWIAJĄC MU JEDYNKI NA LISTACH WYBORCZYCH.


  PO PUBLIKACJACH W MEDIACH AMERYKAŃSKICH I ŚWIATOWYCH JAK GO W OGÓLE DO DYPLOMACJI WEZMĄ KIEDY, TO CHYBA NA WOŹNEGO ALBO DO KNAJPY NA WYKIDAJŁĘ. ZDROWO MUSIAŁ CHYBA PRZED JOHN ELLIS J. BUSH'EM SUMITOWAĆ SIĘ.

  NAROBIŁ OBCIACHU NIE TYLKO SOBIE ALE I WŁASNEJ ŻONIE BO ONA ZNANĄ DZIENNIKARKĄ JEST (Anne Elizabeth Applebaum, po mężu S i k o r s k a (ur. 25 lipca 1964 w Waszyngtonie) – znana amerykańsko-polska dziennikarka, laureatka Nagrody Pulitzera (2004), publicystka „The Washington Post”. Absolwentka uniwersytetu Yale, London School of Economics i Oksfordu. Karierę dziennikarską rozpoczęła w 1988 jako korespondentka „The Economist” w Warszawie; jest specjalistką od spraw Europy Wschodniej. Do 1991 opublikowała serię artykułów o przemianach społecznych
  i politycznych w Europie Wschodniej. Pracowała następnie jako redaktor działu zagranicznego a później zastępcaO KIEDY redaktora naczelnego tygodnika „The Spectator” w Londynie. Obecnie jest korespondentką i publikuje m.inn. na łamach „Washington Post”).
  - O co chodzi ? Wyjaśniam: Jeszcze jako Szef MSZ R a d o s ła w S i k o r s k i oficjalnie mówił o Amerykanach jako najważniejszych sojusznikach Polski, w oparciu o których możemy budować naszą potęgę geopolityczną. Sojusz
  i zapowiadana stała obecność wojsk amerykańskich w Polsce wpływa na naszą stabilność geopolityczną. Podnosi również notowania polskiej gospodarki i zwiększa gotowość zagranicznych inwestorów do inwestowania w naszym kraju. Sojusz to coś, co się ma na czarną godzinę – mówił cytowany przez IAR R a d o s ła w S i k o r s k i , przebywając w marcu 2012 r. z wizytą w Waszyngtonie.


  Co jednak naprawdę myślał S i k o r s k i o współpracy Polski z USA – wyszło na jaw przy okazji kolejnych taśm z podsłuchów. W nagranej prywatnej rozmowie S i k o r s k i o stosunkach polsko-amerykańskich mówił coś zupełnie innego; "Sojusz Polska – Stany Zjednoczone jest: „nic niewartym robieniem loda Amerykanom, którzy traktują nas jak murzynów. Bullshit (z ang: g... prawda) kompletny. (...) i będziemy uważali, że wszystko jest super, bo zrobiliśmy laskę Amerykanom. Frajerzy, kompletni frajerzy".


  Takie m.inn. sformułowania, z ust ministra S i k o r s k i e g o padły podczas jego nagranej rozmowy z Jackiem Rostowskim w warszawskiej restauracji Amber Room.


  - Media amerykańskie i światowe właśnie z powodu nagrania na taśmach S i k o r s k i e g o zajmowały się aferą taśmową i dymisjami w polskim rządzie cytując niechlubne słowa S i k o r s k i e g o pod adresem USA, które zostały nagrane podczas jego spotkań w warszawskiej restauracji Sowa i Przyjaciele.


  - Polska dyplomacja została obnażona i ośmieszona. Wcześniej przez sześć lat sprawowania funkcji ministra spraw zagranicznych R a d o s ł a w S i k o r s k i zapewniał Polaków o ważnej roli sojuszu polsko-amerykańskiego.


  - Pikanterii całej sprawie związanej z publikacją artykułu w w/w sprawie na łamach „Washington Post” dodaje fakt, że to właśnie na łamach tego dziennika publikuje Anne Applebaum – żona R a d o s ł a w a S i k o r s k i e g o.
  Tymczasem amerykańscy dziennikarze na łamach „Washington Post” przedstawiali jego niewybredne porównanie stosunków polsko-amerykańskich (służalczości strony polskiej do Amerykanów) do seksu oralnego.
 • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
  (2015-06-24 09:10)
  Hallo hallo
  Czy jest tu moze jakis psychiatra co mi wyjasni jak trzeba
  miec nierówno pod beretem
  aby chciec powrotu takiego panstwa PIS:
  - Gdzie partia rzadzaca umarza wlasne dlugi, a wyludzony
  panstwowy majatek wyprowadza w fundacje PIS!
  - Gdzie na pokojowo protestujace przeciwko glodowym pensjom
  pielegniarki nasyla sie uzbrojony po zeby oddzial policji!
  - Gdzie organizuje sie publiczne zbiórki dla ratowania zycia
  chorych na raka dzieci, a przeznaczone na to w ZUSie 40 mln
  zlotych przeznacza sie na budowe swiatyn!
  - Gdzie rzad sklada sie w znaczacej mierze z aferzystów,
  pospolitych przestepców i aktywistów PZPR!
  - Gdzie pierwsza osoba w panstwie wydaje lekka reka
  na alkohol setki tys zl, a zakup pól tysiaca "malpek"
  tlumaczy sie koniecznoscia wyposazenia barku prezydenckiego
  samolotu!
  - Gdzie ponad milion Polaków wygania sie za granice
  chwalac sie obnizeniem bezrobocia!
  - Gdzie dla bogatych daje sie tysiece zlotych obnizki
  podatków, rzucajac 10 PLN dla ubozszych!
  - Gdzie rujnuje sie finanse ZUSu wprowadzajac kolejne
  przywileje emerytalne i jednoczesnie obniza sie skladki!
  - Gdzie poslów z innych partii przekupuje sie obiecujac
  splate weksli z kasy sejmu !
  - Gdzie pazerni poslowie z bossem na czele po calych dniach
  prawia moraly o uczciwosci, a jednoczesnie wyludzaja
  z kasy sejmu nienalezne pieniadze za posiedzenia w
  których nie brali udzialu!
  - Gdzie masowo zamyka sie oddzialy szpitalne z powodu braku
  pieniedzy, a kolesie rzadzacych kroja budzet na setki mln
  handlujac dlugami zadluzonych szpitali!
  - Gdzie kiboli zaangazowanych w rozboje, demolowanie
  stadionów i handel narkotykami kreuje sie na
  bohaterów narodowych!
  - Gdzie oglasza sie, ze sasiednie panstwo od którego
  jestesmy uzaleznieni w dostawach ropy i gazu, jest
  z nami w STANIE WOJNY, bo glówny pasazer samolotu
  zdecydowal by ladowac w mgle na lotnisku o standarcie
  zaoranego kartofliska w kolchozie!
  - Gdzie obywatele pala sie ze wstydu gdy zagraniczna
  prasa pisze o nieudacznych kartoflach co dorwali sie
  do rzadzenia, a premier oswiadcza za granica ze w
  jego formacji jest pelno pederastów!
  - Gdzie najwazniejsza osoba w panstwie zwraca sie do
  bezdomnego SPIEPRZAJ DZIADU! , a do dziennikarki
  JEST PANI NA MOJEJ KRÓTKIEJ LISCIE,WYKONCZE PANIA!!!

  A dlaczego Klamczynski i Tupolewicz ukrywaja sie przed swoimi wyborcami ?
 • ~zwykły
  (2015-06-24 09:09)
  W zeszłym roku banki działające w Polsce wytransferowały za granicę kilkanaście mld zł swoich zysków. Pieniądze te bogacą inne o wiele bogatsze kraje niż nasz. Z zagranicznymi korporacjami i sieciami handlowymi jest podobnie. Dlatego w Polsce trzeba tyrać za grosze. Bogacze wymyślili Petru ,aby wszystko zostało po staremu.
 • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
  (2015-06-24 09:06)
  Tatus Kaczynskich niby z AK a dostal wille , dobra prace i jezdzil za granice , a Roman Kryze tez z AK skazywal innych z AK na kary smierci..w tym Rotmistrza Pileckiego
  i PIS obdarowal synalka Romana ,sedziego Andrzeja Kryze teczka ministra w PIS rzadzie !

  Stalin mowil : " Kadry sa najwazniejsze " i prezes PIS zwany prezes-zbaw mysli tak samo !
 • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
  (2015-06-24 09:05)
  A co z setkami milonow zl ukradzionych ze SKOKow przez PIS teraz w bankach LUKSEMBURGA ??
 • ~tommy
  (2015-06-24 09:02)
  do ~Leszek: prosze mi wytlumaczyc pewne zjawisko - Lidl, Netto, Real posiadaja swoje sklepy zarowno w Polsce jak i w Niemczech. W Niemczech zatrudniaja pracownikow za pensje, ktore w Polsce uwaza sie za wysokie. W Niemczech odprowadzaja podatki ( bo tamtejsze panstwo nie pozwoliloby sobie na wytransferowanie chocby 1 centa za granice ), ceny towarow takie jak w Polsce lub nuzsze. To do cholery DLACZEGO w Polsce mieliby przerzucac wyzsze koszty na klientow, skoro tutaj maja RAJ !!! Nie placa doslownie za nic ! Nawet za wynajem hal magazynowych ( tak fachowo nazywaja sie ich sklepy ) pieniadze odprowadzaja do swoich central zagranica, nie placac za to nawet 1 centa...
 • ~Ala
  (2015-06-24 08:58)
  Polecam:
  http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/493710,zbigniew-jakubas-od-10-lat-panstwo-nie-jest-partnerem-dla-biznesu.html,1,3
 • ~Ola
  (2015-06-24 08:57)
  Może wreszcie pieniądze należące się naszemu budżetowi pozostaną w Polsce. Oby
 • ~koko
  (2015-06-24 08:36)
  Duże nie płacą bo kiedyś ktoś wziął w łapę,przecież nasi prawnicy to nie idioci.Polskie sklepy płacą podatki.Do czasów markierów i zachodnich banków i innych zachodnich firm w Polsce były wpływy do budżetu i nie trzeba było okradać funduszy emerytalnych,nakazywać policji wystawianie mandatów nawet za niewinność i skarbówki wysyłając na kontrole żeby ratować władzę.Orban na Węgrzech zrobił z nimi ornung ale PO nie zrobi tego u nas bo jest w tym umaczane po uszy.
 • ~boy
  (2015-06-24 08:31)
  Polecam lekturę "Wojna o pieniądz" by to zrozumieć.
 • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
  (2015-06-24 09:02)
  A jednak będzie powtórka z rozrywki a'la IV RP!
  Czyli Jarosław Kaczyński Najważniejszą osobą w państwie, państwie, które własciwie nie jest państwem tylko niemieckim kondominium, ciekawe jak nas z tego kondominium wyprowadzi .Moze wyjdziemy z Unii i wstąpimy do WNP ,oczywiscie pod warunkiem, że PiSi wygrajOM jesienne wybory. Co niestety przy zastosowaniu technologii z wyborów prezydenckich (ukrycie prezesa , MAcierewicza i ********* na czas kampanii), wydaje się wielce prawdopodobne.
  Tak, czy inaczej, jeśli Polskę i Polaków spotka takie nieszczęście,
  to Jarozbaw będzie tak jak w IV RP nadpremierem i nadprezydentem!
  będą śpiewać "Boże coś Polskę" ?
  Z ziemi Polski do Wolski!
  To PEWNIK!

  tylko,
  Najpierw niech odda wyłudzone 3 stówy!
  A potem miliony wydane na ochronę!!!
  Niech zacznie od siebie--"odnowe" )))