Czas strzyżenia banków i marketów. Oto plan PiS po dojściu do władzy

PiS nie ukrywa, że jeżeli wygra wybory, sięgnie po pieniądze instytucji finansowych i handlowych. Ich obroty i aktywa zasilą budżet kwotą nawet 10 mld zł.

wróć do artykułu
 • ~taki_jeden
  (2015-06-24 07:17)
  jak bankierzy nas strzygą,to jest dobrze,ale jak ktoś chce strzyc bankierów,to już dramat
 • ~Ebabka
  (2015-06-24 07:24)
  Nie martwcie się o nich , a o Polaków strzyżonych przez PO, do gołej skóry :((((
 • ~z ujscia Menu do Renu
  (2015-06-24 07:26)
  Andrzej Faliński ma racje! U mnie w Niemczech tez przed wprowadzeniem np. płacy minimalnej straszono, ze zacznie się masowy exodus firm za granice, będą zamykane fabryki...i nic.
 • ~olo
  (2015-06-24 07:27)
  he,he, banki, jak ide ulica u mnie,
  ulica w centrum miasta, to widze
  SAME BANKI, bo lokale drogie, i tylko
  bank moze placic taka stawka za m2
  i zasilac KASE MIASTA,
  inne lokale obok stoja z napisem
  DO WYNAJECIA, lokale po sklepach,he,he
  jak banki wydoja, to kto bedze placil ?
 • ~MARKETY I OBCE BANKI
  (2015-06-24 07:27)
  TO RZĄDY SLD , PO, DAŁY NAJWIĘCEJ ZEZWOLEŃ NA BUDOWĘ HIPERMARKETÓW . OCZYWIŚCIE BEZ PODATKU OBROTOWEGO, DLATEGO HIPERMARKETY POWSTAWAŁY JAK GRZYBY PO DESZCZU. JUŻ NAJWYŻSZY CZAS BY JE OPODATKOWAĆ , NAPRAWDĘ UCIEKAJĄ Z POLSKI MILIARDY ZŁOTYCH. W TAKIM KRAJU JAK NIEMCY NIEMA OBCYCH MARKETÓW.
 • ~slazak
  (2015-06-24 07:28)
  typowo polski populizm i dyletantyzm
 • ~63 latek
  (2015-06-24 07:32)
  No i dobrze!
 • ~olo
  (2015-06-24 07:39)
  ja bym opodatkowal rolnikow !!!
  buahahahaha, dlaczego oni nic
  nie placa ? kto jeszcze nie placi
  podatkow w Polsce ? ksieza ?
 • ~wyborca
  (2015-06-24 07:41)
  Niech PO nie straszy nas bankami, dotąd pozwalała im na wszystko, a banksterzy śmieją się z głupoty PO, że pozwala im się na wszystko!
 • ~reanimator
  (2015-06-24 07:41)
  a banki wezmą się za nas
 • ~kisiek
  (2015-06-24 07:46)
  Zdaniem oponentów tych rozwiązań mogą one doprowadzić do ucieczki kapitału. – Firmy handlowe zaczną wycofywać się z Polski i szukać możliwości inwestowania na lepszych rynkach – wróży Andrzej Faliński, dyrektor generalny Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

  A kto by chciał uciekać z rynku prawie 40 milionów klientów???
  Bardzo dobrze niech wreszcie ciężar utrzymania Państwa wezmą na siebie najbogatsi a nie jak dotąd najbiedniejsi.
  Banki juz sie boją więc utworzyły nową partie z Petru na czele...ale nic z tego
  Na Węgrzech się udało..banki i supermarkety płacą i jakoś nie uciekły
  pozdro
 • ~goj
  (2015-06-24 07:48)
  i dobrze a do israela won jak im zle
 • ~gość
  (2015-06-24 07:49)
  I to wreszcie było by normalne.
 • ~najemny niewolnik
  (2015-06-24 08:07)
  Straszą jak mogą to normalne . Przecież będzie średniowiecze !, będą palić na stosie i taka tam twórczość !
 • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
  (2015-06-24 08:07)
  Gratulacje ...

  Zmien Stalina na Prezesa PIS a innych na Maciore-Tupolewicza + Zero-ziobre
  Dla tych, ktorym trudno zrozumiec, co oznacza dyktatura
  i bagatelizujacych zagrozenie:

  "Stalin dzwoni do Berii
  - Lawrientij ... za cholere nie moge znalezc mojej fajki
  - Tak jest Towarzyszu Stalin, natychmiast wszczynamy poszukiwania
  Po czterech godzinach Stalin dzwoni ponownie
  - Lawrientij ...
  - Towarzyszu Stalin: zaginiecie fajki jest skutkiem spisku
  - glównie trockistów i zinowjewowców. 200 osób aresztowalismy,
  150 juz przyznalo sie do winy,
  trybunal juz wydal 30 wyroków smierci, które wykonano.
  - Lawrientij - poczekaj, fajka sie znalazla ...
 • ~slawek
  (2015-06-24 08:08)
  Nareszcie placiliby prawie wszyscy jeszcze zeby udalo sie opodatkowac pedofili z koscila katolickiego to juz by gralo wszystko
 • ~wiesiek
  (2015-06-24 08:10)
  Nie ma się co dziwić, że nikt z kliki POWSI-PSL, nie kwapi się zbytnio do jakichkolwiek zmian - im wszystkim jest dobrze jak jest.


  Nowi ministrowie są z "łapanki" bo nikt z kliki POWSI-PSL nie kwapi się do wystawienia na szwank swojej reputacji, wizerunku i nie pali się do bycia twarzą kampanii wyborczej prowadzonej przez Ewę Kopacz i jej rząd.

  KAŻDY MYŚLĄCY PRZECIEŻ WIE, ŻE KLIKA POWSI-PSL TRZYMAJĄCA WŁADZĘ TYLKO MARKUJE ZMIANY. IM JEST PRZECIEŻ SUPER - I ZMIAN IM ŻADNYCH NIE POTRZEBA.

  Premier Kopacz powołała prof. Zembalę tylko i wyłącznie ze względów wizerunkowych PeŁO; ABY POPRAWIĆ WYNIKI W SONDAŻACH I ABY DO WYBORÓW PARLAMENTARNYCH, TO PROF. ZEMBALA ZBIERAŁ CIĘGI KRYTYKI A NIE ONA !

  Prof. Zembala póki co, nawet nie domyśla się tego, nie rozumie tego, bo jest profesorem medycyny, wybitnym lekarzem specjalistą a nie politykiem.

  - NA TEJ SAMEJ ZASADZIE DECYDENCI KLIKI TRZYMAJĄCEJ WŁADZĘ WYTYPOWALI I POWOŁALI WSZYSTKICH INNYCH, NOWYCH MINISTRÓW, BO TEJ KLICE CHODZI JEDYNIE O KASĘ I UTRZYMANIE INTRATNYCH STOŁKÓW DLA SIEBIE I SWOICH.

  - GDYBY NAPRAWDĘ CHCIELI NAPRAWY RZECZYPOSPOLITEJ RZĄDZENIA, GDYBY CHCIELI ZMIAN, TO PRZYSTĄPILI BY DO NICH JUŻ DAWNO - PRZECIE MIELI DO TEGO MOŻLIWOŚCI JAK NIKT NIGDY DOTĄD; MIELI PEŁNIĘ WŁADZY, MIELI WIĘKSZOŚĆ W PARLAMENCIE.
 • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
  (2015-06-24 08:11)
  A co z setkami milonow zl ukradzionych ze SKOKow przez PIS teraz w bankach LUKSEMBURGA ??

  Kurdupel to jedyny lider na swiecie który zeby pomoc swojej partii musi stulic dziub i zniknac. Zal mi tych prostaczków którzy tyle lat daja sobie prac lby i glosuja na zera w stylu Kurdupla
  czy jego muppeta Maliniaka
  Wirtuozem i wizjonerem to JK jest dla bezwolnego, oglupialego i bezrozumnego motlochu.
  Którego jest, jak widac, dosc sporo w Polsce.

  Hitler tez byl wizjonerem i wirtuozem polityki i doprowadzil Niemcy do upadku.
  Hitlerowi doprowadzenie Niemiec do totalnej, nieodwracalnej katastrofy zajelo 12 lat. Kurdupel z pomoca Kukiza nas zalatwi w 4, jak nie szybciej.
 • ~wiesiek
  (2015-06-24 08:12)
  NIESŁAWNY KONIEC S i k o r s k i e g o w polityce. Marszałek Sejmu zrezygnował


  R a d o s ł a w S i k o r s k i złożył rezygnację z funkcji marszałka Sejmu. Do czasu wyboru jego następcy obowiązki marszałka pełnić będzie zgodnie z procedurą najstarszy wiekiem wicemarszałek.


  Rezygnacja S i k o r s k i e g o – to pokłosie afery taśmowej. Marszałek Sejmu jest jednym z jej głównych bohaterów. Jego rozmowy z Jackiem Rostowskim są, oprócz wynurzeń Bartłomieja Sienkiewicza o teoretycznym państwie oraz "chu**u, d*pie i kamieni kupie", stały się jednymi z najgłośniejszych. To właśnie S i k o r s k i planował „zaje**ć PiS” komisją śledczą. Przypominamy o czym dyskutowali wówczas dwaj panowie.

  S i k o r s k i : "Ty, ja uważam, że można zaje**ć PiS komisją specjalną w sprawie Macierewicza".
  R o s t o w s k i: "No a co innego jest dzisiaj?"
  S i k o r s k i: "No taaaak. Kaczyński się przyspawał do Macierewicza i teraz trzeba Macierewiczem ich obu na dno pociągnąć. (...) Można zrobić dwuletni cyrk. I niech oni się tłumaczą.(...) Wiem, bo byłem przy tym".
  R o s t o w s k i: "Dobrze, tylko trzeba namówić. Musisz Donalda namówić".
  S i k o r s k i: "Donald się waha, ale lekko za. Powiedział: niewykluczone".

  To nie jedyne knajpiane wynurzenia R a d e c z k a jakie został potajenie nagrane i udostępnione w mediach, w tym także w internecie.


  RADECZEK - SWOJĄ "DYPLOMATYCZNĄ ELOKWENCJĄ", W KNAJPIANYCH POGADUCHACH PRZY OŚMIORNICZKACH, WINKU PO 1200 $ FLASZKA I HAWAŃSKICH CYGARACH - WSZYSTKO ZA NASZĄ KASĘ, UŻYWAJĄC JEGO DYPLOMATYCZNEJ NARRACJI "U D * * P I Ł" SIEBIE I POCIĄGNĄŁ NA DNO POLSKĄ DYPLOMACJĘ I KLIKĘ POWSI PSL TRZYMAJĄCĄ WŁADZĘ.


  OŚMIORNICZKI MU ZASZKODZIŁY? A MOŻE TE HAWAŃSKIE CYGARA, ŻE TAK PLÓTŁ ? LICHO WIE, ZRESZTĄ ZA DUŻO WCZEŚNIEJ Z TRAMPKARZEM DONKIEM SIĘ KUMPLOWAŁ A TO NIKOMU CHOĆBY I NAJMĄDRZEJSZEMU NA DOBRE NIGDY NIE WYSZŁO.  TERAZ, I PLATFORMA I RADEK MAJĄ POZAMIATANE.


  NAWET KOPACZ, MISTRZYNI W OKŁAMYWANIU POLAKÓW ZAKPIŁA SOBIE Z R A D E C Z K A ODMAWIAJĄC MU JEDYNKI NA LISTACH WYBORCZYCH.


  PO PUBLIKACJACH W MEDIACH AMERYKAŃSKICH I ŚWIATOWYCH JAK GO W OGÓLE DO DYPLOMACJI WEZMĄ KIEDY, TO CHYBA NA WOŹNEGO ALBO DO KNAJPY NA WYKIDAJŁĘ. ZDROWO MUSIAŁ CHYBA PRZED JOHN ELLIS J. BUSH'EM SUMITOWAĆ SIĘ.

  NAROBIŁ OBCIACHU NIE TYLKO SOBIE ALE I WŁASNEJ ŻONIE BO ONA ZNANĄ DZIENNIKARKĄ JEST (Anne Elizabeth Applebaum, po mężu S i k o r s k a (ur. 25 lipca 1964 w Waszyngtonie) – znana amerykańsko-polska dziennikarka, laureatka Nagrody Pulitzera (2004), publicystka „The Washington Post”. Absolwentka uniwersytetu Yale, London School of Economics i Oksfordu. Karierę dziennikarską rozpoczęła w 1988 jako korespondentka „The Economist” w Warszawie; jest specjalistką od spraw Europy Wschodniej. Do 1991 opublikowała serię artykułów o przemianach społecznych
  i politycznych w Europie Wschodniej. Pracowała następnie jako redaktor działu zagranicznego a później zastępcaO KIEDY redaktora naczelnego tygodnika „The Spectator” w Londynie. Obecnie jest korespondentką i publikuje m.inn. na łamach „Washington Post”).
  - O co chodzi ? Wyjaśniam: Jeszcze jako Szef MSZ R a d o s ła w S i k o r s k i oficjalnie mówił o Amerykanach jako najważniejszych sojusznikach Polski, w oparciu o których możemy budować naszą potęgę geopolityczną. Sojusz
  i zapowiadana stała obecność wojsk amerykańskich w Polsce wpływa na naszą stabilność geopolityczną. Podnosi również notowania polskiej gospodarki i zwiększa gotowość zagranicznych inwestorów do inwestowania w naszym kraju. Sojusz to coś, co się ma na czarną godzinę – mówił cytowany przez IAR R a d o s ła w S i k o r s k i , przebywając w marcu 2012 r. z wizytą w Waszyngtonie.


  Co jednak naprawdę myślał S i k o r s k i o współpracy Polski z USA – wyszło na jaw przy okazji kolejnych taśm z podsłuchów. W nagranej prywatnej rozmowie S i k o r s k i o stosunkach polsko-amerykańskich mówił coś zupełnie innego; "Sojusz Polska – Stany Zjednoczone jest: „nic niewartym robieniem loda Amerykanom, którzy traktują nas jak murzynów. Bullshit (z ang: g... prawda) kompletny. (...) i będziemy uważali, że wszystko jest super, bo zrobiliśmy laskę Amerykanom. Frajerzy, kompletni frajerzy".


  Takie m.inn. sformułowania, z ust ministra S i k o r s k i e g o padły podczas jego nagranej rozmowy z Jackiem Rostowskim w warszawskiej restauracji Amber Room.


  - Media amerykańskie i światowe właśnie z powodu nagrania na taśmach S i k o r s k i e g o zajmowały się aferą taśmową i dymisjami w polskim rządzie cytując niechlubne słowa S i k o r s k i e g o pod adresem USA, które zostały nagrane podczas jego spotkań w warszawskiej restauracji Sowa i Przyjaciele.


  - Polska dyplomacja została obnażona i ośmieszona. Wcześniej przez sześć lat sprawowania funkcji ministra spraw zagranicznych R a d o s ł a w S i k o r s k i zapewniał Polaków o ważnej roli sojuszu polsko-amerykańskiego.


  - Pikanterii całej sprawie związanej z publikacją artykułu w w/w sprawie na łamach „Washington Post” dodaje fakt, że to właśnie na łamach tego dziennika publikuje Anne Applebaum – żona R a d o s ł a w a S i k o r s k i e g o.
  Tymczasem amerykańscy dziennikarze na łamach „Washington Post” przedstawiali jego niewybredne porównanie stosunków polsko-amerykańskich (służalczości strony polskiej do Amerykanów) do seksu oralnego.
 • ~wiesiek
  (2015-06-24 08:14)
  POLSKA ZIEMIA JEST ZAWŁASZCZANA PRZEZ OBCE PODMIOTY. Eksperci biją na alarm


  Ogromne zagrożenie dla rolników, we wschodniej części Unii Europejskiej, stanowi wykup gospodarstw przez instytucje finansowe w celach niezwiązanych z rolnictwem – ostrzegają autorzy raportu zaprezentowanego w Parlamencie Europejskim. Problem dotyczy też Polski, ale koalicja PO-PSL nie śpieszy się z nowelizacją ustawy o ochronie polskiej ziemi.

  Choć od 1 maja 2016 r., a więc już za niespełna rok, cudzoziemcy będą mogli kupować w Polsce ziemię BEZ OGRANICZEŃ, klika POWSI-PSL trzymająca władzę ani prezydent Komorowski nie robią nic, aby zapobiec wykupowi gruntów rolnych przez zagranicznych inwestorów. Dyskusje na ten temat trwają od wielu lat. O przyśpieszenie prac nad ustawą o ochronie polskiej ziemi apeluje Prawo i Sprawiedliwość, ale od dawna jest ona przetrzymywana w sejmowej podkomisji, która zdecydowała, że nie przegłosuje proponowanych zmian, dopóki nie zapozna się z opinią Rady Ministrów. Stanowisko rządu w tej sprawie nadal zaś nie jest znane.

  Prezydent elekt Andrzej Duda, w trakcie kampanii wyborczej mówił, że pilnie powinna zostać przyjęta specjalna ustawa, która będzie broniła interesów polskich rolników i rodzinnych gospodarstw. Przekonywał, że ustawa powinna dawać możliwość zakupu ziemi wyłącznie tym rolnikom, którzy są w stanie wykazać, że od lat uprawiają ziemię w naszym kraju.

  - Jeżeli wyprzedamy polską ziemię podmiotom z zagranicy, trzeba będzie sobie zadać pytanie, czy to nadal będzie nasze państwo – podkreślił Duda.

  Na problem wykupu ziemi w celach spekulacyjnych zwraca uwagę raport „Rozmiar zawłaszczania ziemi rolnej” przedstawiony w tym tygodniu w Parlamencie Europejskim.


  - Wynika z niego, że rolnikom, zwłaszcza tym we wschodniej części Unii Europejskiej, a więc także w Polsce, grozi wykup gospodarstw przez instytucje finansowe i osoby fizyczne, które rolnictwem się nie interesują i nie zajmują. Autorzy dokumentu zwracają uwagę, że zjawisko to nasiliło się po kryzysie finansowym z lat 2008–2009.


  - Na rynku handlu ziemią pojawiły się wówczas fundusze inwestycyjne, banki i inne spółki finansowe, zainteresowane nie tyle rolnictwem, ile ziemią jako źródłem spekulacyjnych dochodów. Instytucje te powołały wyspecjalizowane fundusze rolne, zajmujące się głównie kupowaniem ziemi.


  - Jednym z nich jest Rabo Farm Europe Fund, należący do holenderskiej grupy finansowej Rabobank. Fundusz ten dysponuje kwotą 315 mln euro i – jak napisali autorzy raportu – działa w Polsce poprzez 14 krajowych spółek.

  Wprawdzie polskie przepisy dają Agencji Nieruchomości Rolnych prawo pierwokupu ziemi rolnej, zwłaszcza w wypadku powierzchni powyżej 300 ha, ale to JEDYNIE POZORNE ZABEZPIECZENIE , prawa tego nie stosuje się bowiem do ziemi, która jest własnością spółki lub firmy. Dlatego aby zabezpieczyć się przed spekulacyjnym zakupem ziemi rolnej, trzeba pilnie znowelizować blokowaną w sejmowej podkomisji ustawę.


  – To, co robi w tej sprawie rząd, to DZIAŁANIA POZOROWANE – mówi szef zachodniopomorskiej Solidarności Edward Kosmal. Według niego, jeśli nawet PO i PSL zdecydują się nową ustawę uchwalić, to zrobią to tuż przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi, aby poprawić swoje notowania na wsi.

Może zainteresować Cię też: