Odpowiedź na Pendolino. Startuje nowy polski pociąg Dart, ale terminy trzeszczą...

| Aktualizacja:

Pierwszy z nowych polskich pociągów jest gotów do testów. Terminy wyznaczone przez PKP Intercity spółce Pesa jednak trzeszczą. Stawką jest pół miliarda złotych z UE. Sytuację utrudnia konflikt o Pendolino

wróć do artykułu
  • ~xxx
    (2015-05-23 18:09)
    Zakup u Włochów Pendolino, zakup u Francuzów śmigłowca Airbus to cena jaką płaci POlska za POsadę Tuska w Brukseli!! A Tuskn w Brukseli tyle znacy, co Ignacy!!
  • ~kolejarka
    (2015-05-21 21:30)
    Nieprawda. Z załacznika do umowy wynika, że Pesa ma wykonać dostawy już latem. Kary umowne liczy sie od terminów cząstkowych. Wystarczy poprosić CUPT o załączniki do umowy z Pesą :)
  • ~prawnik
    (2015-05-21 17:11)
    pendolino to jeden wielki walek, korupcja i ogromne pieniadze ktore poszly w bloto -- juz niedlugo wszstko wyjdzie na jaw. trzeba byc slepym zeby tego nie widziec -- wprowadzenie pendolino za wszelka cene ...
  • ~amadeusz
    (2015-05-21 13:48)
    Dajmy już spokój temu Pendolino, cieszmy się że w Polsce powstają tak fantastyczne pociągi. Z roku na rok PESA produkuję coraz lepsze pojazdy szynowe, a to wciąż przecież młoda firma, cały czas się rozwijająca. Przyszłość należy do bydgoskiej fabryki.
  • ~słowianin
    (2015-05-21 12:42)
    Ciekawe - kto i ile wziął tzw. "PROWIZJI" /czytaj - łapówki/ za zakup Pendolino?
  • ~piotr,d
    (2015-05-21 12:08)
    Zwolennicy pisu mają tyle nienawiści i zawiści w genach że nie mają nic sensownego do powiedzenia tylko ja dewoty narzekają i drugich o wszystko oskarżają.
  • ~duda
    (2015-05-21 11:58)
    szczekajcie pisiory
  • ~??
    (2015-05-21 11:53)
    Skąd Komorowski wiedział, że Prezydent Kaczyński poleci i zginie?
  • ~hax
    (2015-05-21 11:46)
    Powinni byli zacząć od Darta, a nie od zakichanego pendolino...
  • ~BELLA DONNA
    (2015-05-21 10:56)
    Stał się cud niedawno w kraju
    Obudził się Bronek w maju
    Spał niedługo, 5 lat tylko
    Dla Bronka to było chwilką
    Chwilką słodką , Niepojęte
    jak dolce może być far niente
    Niestety , skończona nuda
    Pojawił się Andrzej Duda
    Bronek tedy do galopu
    wziął się jak 10 chłopów
    Na ulicy , w polu, w bramie,
    Tu oczerni, tam nakłamie
    Tu obieca , tam uchwali
    Tu pogłaszcze, tam przywali
    Dwoi , troi się i zwija
    A z nim Lis – ta wredna żmija
    i Materny, Karolaki ,
    Wajdy, Tymy i Pszoniaki
    Dupolizów cała kupa
    Nic nie wskóra , będzie dupa
    Nic Bronkowi nie pomoże
    Naród zmądrzał , dzięki Boże !!
    Opuść Bronku legowisko
    Bój się Bronku , koniec blisko
    Zbieraj dzieci i swą Ankę
    Nie pomoże ci Pochanke ,
    Olejnik i Romanowski
    Ogól się i przyklep włoski
    Już na ciebie czeka Rudy
    Wrócisz do swej ruskiej budy.
  • ~kierownik pociagu
    (2015-05-21 10:24)
    Czy Komorowski pojedzie po torze prawdy i wyjasni wreszcie Polakom jakie byly jego zwiazki z Wojskowymi Sluzbami Informacyjnymi ?
  • ~kierownik ruchu
    (2015-05-21 09:54)
    Temat zastepczy w czasie waznej kampanii wyborczej.

    Przedewszystkim nalezy zepchnac na boczny tor do lamusa Platforme Obywatelska.
  • ~Breslauer49
    (2015-05-21 09:42)
    Zakup pendolino był idiotyzmem - wybryk głupiego Nowaka - tej wicepremier Bentkowskiej. Widziałem skłąd IC Szczecin - Przemyśl we Wroclawiu. Piekne normalne wagony.luksusowe, z przedziałami i bez i to cudo wyprodukowane w Polsce / Cegielski, Bombardier - to niestety dawny Pafawag / zasuwa 160 km /godz. i wystarczy.Ten dart - wart uwagi - o wiele ładniejszy od tego dzibatego pendolino.
    Naprawdę, cieszmy się szybkością 160 km / godz i na razie nam to wystarczy. Przecież nawet autostradą nie pojedziesz więcej jak 130 km/ godz.
    PKP is the best !!
  • ~to wrogowie polski i polakow
    (2015-05-21 09:38)
    bulom kopaczkom calej tej zlodziejsko zdradieckiej bandzie mowimy nie
  • ~bartek
    (2015-05-21 09:30)
    Komentarze wściekłych z nienawiści pisowców, to miód na moje serce.
  • ~AAA
    (2015-05-21 09:23)
    Nie zostawiajmy Polski łobuzom z PO. Oni zniszczą wszystko co polskie.
  • ~Wilga
    (2015-05-21 09:19)
    Przepędzić tą hołotę z PO .Ręce PO i ich sojuszników precz od polskich zakładów.
  • ~kecaj
    (2015-05-21 09:12)
    Do Texan, Dart to także "strzała" co mi bardziej odpowiada intencją producenta. Nie sądzisz, że się czepiasz?
  • ~KOLEJARZ
    (2015-05-21 09:01)
    ciekawe;co mysli ten od zegarkow;S,N?
  • ~uhahany
    (2015-05-21 08:44)
    Czyli finansujemy zagraniczne produkcje, bo tak zapewne Kanclerzyca zasugerowała swojemu przydupasowi Tuskowi.

Może zainteresować Cię też: