Bezrobocie spada i będzie spadać. Już poniżej 12 proc.

| Aktualizacja:

Przewidywania resortu pracy się sprawdziły. Stopa bezrobocia w marcu wyniosła 11,7 procent - podał GUS. W lutym było to 12 procent.

wróć do artykułu
 • ~MARIA
  (2015-04-24 11:21)
  sPADA A GROZI NASTEPNE ZWOLIENIA I ZAMYKANIA ZAKLADOW ---kielbasa wyborcza polacy ---PRZED WYBORAMI SIE WSZYSTKO OBRACA ZLOTE RUNO ---ZIELONA WYSPA JAPONIA ---oCZY uSZY rOZUM OTWORZYC I MYSLEC OBIECANKI CACANKI GLUPIMU RADOSC --SPADEK BEZROBOCIA TO RYNKI PRACY ZA GRANICA ZA CHLEBEM ZA CHLEBEM
 • ~ajax
  (2015-04-24 13:54)
  Polacy owszem znajdują pracę, ale głównie za granicą.O kolejnej fali emigracji zarobkowej polaków minister nawet się nie zająknął!!!Od drugiego kwartału 2014 roku emigracja gwałtownie wzrosła co potwierdza oficjalnymi danymi EUROSTAT.
 • ~Watra
  (2015-04-24 14:11)
  Czy jakis dziennikarz napisze wreszcie uczciwie, ze spadek bezrobocia w Polsce wynika z masowego opuszczania kraju przez bezrobotnych. I to jest jedyna zasluga obecnych wladz. Za kilka lat, przy tak masowym opuszczaniu kraju przez jego obywateli, zabraknie pieniedzy na oplacanie tej rzeszy politykow i urzadnikow, ktora pasozutuje obecnie. Wymra z glodu? Nie, wladza zawsze sie wyzywi ... do czasu az juz niczego nie bedzie w Polsce do sprzedania i nie bedzie chetnych do dawania jej lapowek. Kto chce aby padla III RP niech glosuje na Komorowskiego i Platforme oraz PSL.
 • ~obieżyświat
  (2015-04-24 14:20)
  Oczywiście ,ze spada bo Polacy ,a w szczególności młodzi masowo uciekają za granice.Gratulacje dla PO za zaistniałą sytuację
 • ~Robnad
  (2015-04-24 20:38)
  przypomnijcie sobie co bredziła rypadło POdczas swojego exposé.

  bezrobocie wynosi 8.8%, bo mam tak napisane i to jest prawdą.

  czyżby łgała? niemożliwe? he, he, he.
 • ~statystyk
  (2015-04-24 20:43)
  ..a jak wszyscy wyjada to bedzie ZERO bezrobocia.
 • ~.serafin
  (2015-04-24 21:27)
  tak, dodatkowe 1 ml wyjedzie sobie i zapomni gdzie ta polska bronkotuska leży...
 • ~kto glupi ten wierzy
  (2015-04-24 23:35)
  taaaa...2,5 miliona wyjechalo, kolejne 1,5 miliona zamierza wyjechac... po swietach wielkanocnych duzo ludzi pozegnalo sie z rodzinami i pojechalo szukac pracy na zachod... to sie poziom bezrobocia zmniejsza hahahaha... mozna peknac ze smiechu jak to bezrobocie spada... nie moze spasc bo wtedy trzeba bedzie placic wiecej za prace, a na to przedsiebiorcy sie nei zgodza, ma byc duzo ludzi bez pracy bo wtedy ci co pracuja zgodza sie tyrac za grosze oby tylko miec za co kupic karte tramwajowa i chleb
 • ~ekonomista
  (2015-04-25 12:09)
  Ten spadek bezrobocia jest wynikiem masowej emigracji Polek i Polakow za chlebem do Starej Unii oraz wynikiem smiesznie niskiej dzietnosci polskich rodzin. .
 • ~polaczek przed i PO głupi
  (2015-04-25 15:48)
  Co dzien obserwuje rejsowe autobusy pełne ludzi wyjeżdzajace na zachód.I nie sa to turyści tylko samotne smutne osoby.Jeszcze troche a zostanie tylko sitwa menadżerowie,prezesi celebryci i starcy.Sitwa sprzeda lasy,ziemie i też wyjedzie na wieczne wakacje.A polaczki głosujace na swych pasożytów zostana bez ojczyzny .
 • ~JKK
  (2015-04-26 21:58)
  A MOZECIE NAPISAĆ GDZIE TAK MASOWO ZNAJDUJĄ TĄ PRACE KONRET LICZBY WOJEWÓDZTWO MIEJSCOWOŚĆ FIRMA
 • ~realista
  (2015-04-27 07:39)
  bezrobocie spada,oczywiscie,bo zatrudniaja urzedasow,poleconych,zaufanych,czlonkow rodzin,pod warunkiem,ze sa z PO,PSL.ci co nie dostali pracy,albo nie moga jej znalezc,pakuja walizki i wyjazd,co bardzo popieram,tu w polsce nie ma co szukac.niech wyjezdzaja,pozostana prezesi,menadzerowie i reszta krwiopijcow.wtedy oni beda zapierda...lac,aby zarobic sowite pensje.gdybym byl mlodszym,i wiedzialbym jaka przyszlosc zgotuje nam ta pseudodemokracja,dawno wyjechalbym-w mysl zasady tam ojczyzna,gdzie praca i godziwe zarobki.
 • ~PO tej partii,no more PO
  (2015-05-01 01:07)
  Bezrobocie spada?? moze z BULU i dla Shoguna??
 • ~wiesio
  (2015-05-01 16:01)
  PRZEDWYBORCZY PIC. KLIKA POWSI-PSL,TRZYMAJĄCA WŁADZĘ PRZED WYBORAMI GOTOWA BRZYTWY SIĘ CHYCIĆ. BEZROBOTNYCH MNIEJ TYKO DLATEGO, ŻE WYJECHALI Z POLSKI.


  Nie budzi mojego zaufania. Znam go wiele lat. Wydawało mi się, że to człowiek, który pracuje w polityce nie dla kariery. Ale dzisiaj to taki typowy urzędnik, karierowicz - stwierdził na antenie TVP Jerzy Zelnik, który w tak mocnych słowach ocenił Bronisława Komorowskiego, dodając, że prezydent jest „dosyć niemrawy, stosuje dużo banalnych chwytów”.

  W programie "Po przecinku" na antenie TVP Info gośćmi byli dwaj znani aktorzy Jerzy Zelnik i Olgierd Łukaszewicz. Nie rozmawiali jednak o teatrze, a polityce. Obaj należą do komitetów poparcia głównych rywali w wyborach prezydenckich. Pierwszy poparł Andrzeja Dudę, drugi Bronisława Komorowskiego.

  Zelnik nie ukrywał krytycznej oceni kończącej się prezydentury.

  – Jestem za aktywną prezydenturą. Nie za prezydenturą, która ogłasza zgodę, ale głównie z rządem. I ogłasza bezpieczeństwo, ale głównie dla rządzących. Dla oligarchii, bo dla mnie ta demokracja w Polsce jest wątpliwa. Nie uważam naszych wyborów za wiarygodne, od pewnego czasu. Wydaje mi się, że prezydent nie może mówić, że to szaleni ludzie podważają wiarygodność wyborów. Bo trzeba być po stronie tych, którzy kontrolują tę wiarygodność – stwierdził Zelnik.

  O prezydencie Komorowskim Zelnik mówił w TVP Info, że jest „dosyć niemrawy, stosuje dużo banalnych chwytów”. – Na mnie robi wrażenie człowieka, który celebruje głównie swoją własną osobę. Po katastrofie smoleńskiej wydawało mi się, że przebiera nogami, aby jak najszybciej dowodzić. Nie budzi mojego zaufania. Znam go wiele lat. Wydawało mi się, że to człowiek, który pracuje w polityce nie dla kariery. Ale dzisiaj to taki typowy urzędnik, karierowicz – stwierdził Zelnik.

  Jak można się było spodziewać innego zdania był Łukaszewicz.
  Postanowiłem bronić Bronisława Komorowskiego, bo chcę, aby w państwie było jasno i czytelnie. Chcę zobaczyć na tym stanowisku człowieka, którego znam i jest przewidywalny - wiem, że on nie rządzi i nie konkuruje z rządem – podkreślał Olgierd Łukaszewicz.

  Wyjaśniło się - Łukasiewicz chce Komorowskiego bo chce prezydenta, który pełni tylko funkcje reprezentacyjne a nie rządzi ale Polakom jest potrzebny silny peezydent, który faktycznie zadba o ich bezpieczeństwo i lepszy byt, takim prezydentem nie był, nie jest i jak widać z jego zachowania i oceny tych, którzy go dobrze znają, nie będzie, bo nie jest w stanie być, Bronisław Komorowski.

  A jak dla nas, dla Polaków, Komorowski za drogi jest na strażnika żyrandoli.


  GNUŚNY HRABIA Z RUSKIEJ BUDY, WTOPA - KOMOROWSKI PRZYSPAWAŁ SIĘ DO PREZYDENCKIEGO FOTELA I ŻYJE SOBIE ZA NASZĄ KASĘ JAK SZEJK.

  JEST DROŻSZY OD BRYTYJSKIEJ RODZINY KRÓLEWSKIEJ !!

  ZOBACZ ILE PŁACIMY ZA MNOŻĄCE SIĘ WTOPY, CHAMSTWO, PYCHĘ, LEKCEWAŻENIE NAS, OBCIACH NA CAŁY ŚWIAT.

  Na utrzymanie kancelarii Bronisława Komorowskiego wydajemy 475 tys. zł dziennie. Prezydent RP kosztuje więcej niż prezydent Niemiec i wiele europejskich koronowanych głów. Na co Komorowski wydaje takie pieniądze?
  Na doradcę, który mu napisał przemówienie o bigosowaniu, wygłoszone w German Marshall Fund podczas pierwszej, superważnej wizyty oficjalnej w USA?

  „Bigos to takie szczególne, specyficzne danie. Kapusta siekana i siekane mięso długotrwale gotowane” – dowiedzieli się goście prestiżowej instytucji.

  A może kasa poszła na pisanie projektów ustaw? Nie, już wiadomo, że Komorowski unikał inicjatyw ustawodawczych.
  Może więc wydajemy na to, by zatrzeć nieprzyjemne wrażenia gospodarzy po prezydenckich wizytach, jak w Japonii, gdy w parlamencie Komorowski łazi buciorami po fotelach?

  Niezależnie od stopnia miałkości i obciachu, jakie niesie ta prezydentura, sumy przejadane przez kancelarię Komorowskiego są porażające. Zwłaszcza w kontekście wypowiedzi liderów PO, że głowa państwa to jedynie strażnik żyrandola.


  W Stargardzie Szczecińskim tłum wygwizdał kandydata POWSI. Komorowskiemu puściły nerwy. Wielce obrażony znowu wrzeszczał, wygrażał pięścią i znowu było o kurach. Zapomniał jaśnie wielmożny hrabia z ruskiej budy, co sam przed laty wymyślał i plótł pod adresem urzędującego wówczas prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, prof. Lecha Kaczyńskiego.


  Kandydat Platformy Obywatelskiej i WSI, goni w piętkę - podczas wiecu w Stargardzie Szczecińskim nie potrafił zapanować nad nerwami. Z zaciśniętymi ze złości zębami, wrzeszczał jak naćpany i wygrażał pięścią . Ale całkowicie niezrozumiały był wątek "drobiowy", gdy znowu zaczął coś bredzić o... kurach.

  W Stargardzie Szczecińskim, oprócz partyjnego aktywu, kandydata Platformy Obywatelskiej, "przywitali" również mieszkańcy miasta. Z transparentami "Precz z Szogunem", głośno domagający się śledztwa w sprawie Fundacji Pro Civili.

  To tak wyprowadziło z równowagi Bronisława Komorowskiego, że zaczął wrzeszczeć i wskazywać palcem na krytykujących go młodych mieszkańców Stargardu Szcz.

  - Stanowią świetną ilustrację tego, między kim, a kim będziecie państwo wybierali 10 maja. Są tacy, którzy pewnie będą chcieli głosować na awanturę, na kłótnię, na nieumiejętność współpracy, na stwarzanie zagrożenia, na niezgodę narodową. Ale nas jest więcej! Tych którzy chcą Polski bezpiecznej i Polski zgodnej - wrzeszczał Komorowski.

  Czyli według starej i mocno już zdartej płyty. Im więcej mówił, "nakręcał" się coraz bardziej. Już nie tylko wrzeszczał, ale i wygrażał pięścią. Chwilami nie kontrolował tego co mówił, bez ładu i składu ...

  "Wygranie przez mojego konkurenta... Tacy ludzie będą wchodzili do pałacu prezydenckiego. Tacy ludzie będą budowali wizerunek naszej Ojczyzny na zewnątrz. Tacy awanturnicy, tacy przeciwnicy zgody. Nie ma na to naszej zgody" - wrzeszczał z nienawiścią w oczach..

  A teraz najciekawsze! CYTAT DNIA, A MOŻE I CAŁEJ KAMPANII WYBORCZEJ:

  "Te słynne kury z Mazur też przestaną się nieść. I co? Nie ma mleka, kury się nie niosą... " - stwierdził kandydat POWSI.

  Wątek z drobiem pojawia się nie po raz pierwszy.

  To już jakaś obsesja. Czy Bronisław Komorowski jest aby zdrowy ? !!!


  Polakom nie jest potrzebny na fotelu prezydenta, pełny pychy, zadufany w sobie, chamski i bezczelny, karierowicz, posiadający powiązania z komunistycznymi, Wojskowymi Służbami Informacyjnymi, które kolaborowały
  z tajnymi służbami sowieckimi, (i dlatego zostały zlikwidowane przez państwo polskie) ich patron i obrońca, człowiek chory z nienawiści, który nie panuje nad nerwami i na spotkaniach wyborczych wrzeszczy na Pooaków.
  Polakom jest potrzebny silny, spokojny, w pełni zrównoważony i przyjazny prezydent, który faktycznie zadba o ich bezpieczeństwo i lepszy byt. Takim prezydentem nie był, nie jest i jak widać z jego zachowania
  i oceny tych, którzy go dobrze znają, nie będzie, bo nie jest w stanie być, Bronisław Komorowski.

  A jak dla nas, dla Polaków, Komorowski za drogi jest na strażnika żyrandoli.


  GNUŚNY HRABIA Z RUSKIEJ BUDY, WTOPA - KOMOROWSKI PRZYSPAWAŁ SIĘ DO PREZYDENCKIEGO FOTELA I ŻYJE SOBIE ZA NASZĄ KASĘ JAK SZEJK.

  JEST DROŻSZY OD BRYTYJSKIEJ RODZINY KRÓLEWSKIEJ !!  Hrabia, z ruskiej budy, niech przestanie gloryfikować WSI, niech przeprosi Polaków, niech zakończy wojnę polsko-polską wszczętą przez Donalda Tuska w 2005 roku po podwójnej klęsce wyborczej a potwierdzoną i wzmocnioną na hucznej prezentacji komitetu wyborczego jaśnie hrabiego z ruskiej budy w 2010 roku, niech odwoła oszczerstwa
  i bluźnierstwa jakie wypowiedział przeciw prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, za Jego życia i po tragicznej śmierci, oraz przeciw PiS, i milionom Polaków, ich zwolenników,

  niech złoży urząd i zajmie się kurami. To wszystko co może zrobić oprócz uznania swoich błędów, okazania żalu i skruchy, poskromienia swojej chorej nienawiści i pychy.