Kalata nie będzie szefową ZUS. "Nie ma bladego pojęcia, tragedia"

| Aktualizacja:

Zamieszanie wokół wyboru prezesa ZUS kompromituje obecne procedury.

wróć do artykułu
  • ~jplo
    (2015-04-20 08:24)
    ja głosuję na Kukiza
  • ~iza
    (2015-04-16 22:30)
    teraz żadne zusy ani nic, trzeba samemu to ogarnąć. dlatego czytam poradnik inwestowania, tam wyczytałam jakie wybrać fundusze inwestycyjne. muszę się zastanowić nad nimi, może się w końcu zdecyduję.
  • ~kaczus
    (2015-04-16 08:45)
    Pani Kalata jest za młoda żeby pamiętać przewały jaki robił Prokom a zusie. Teraz rządzi tam Asseco Poland, czy tajny informator z ministerstwa pracy tego nie wie? a może nadal wszyscy są na usługach pana K.
  • ~bananowa repuublika
    (2015-04-16 07:43)
    Kandydat może być głupi byle należał do PO albo PSL ,INN NIE MAJA SZANS
    Takie mamy państwo
  • ~Polak
    (2015-04-16 02:24)
    "Zamieszanie wokół wyboru prezesa ZUS kompromituje obecne procedury."
    To nie jest prawda. To komisja skompromitowała się. Zamieszanie to produkt tej komisji.
    PS
    Trzymam kciuki za dociekliwych, czytaj rzetelnych, dziennikarzy. Niech Bóg ich wspiera!!!
  • ~Polak
    (2015-04-16 02:05)
    Pani Kalata ma całkowitą rację. Takie rozmowy i wszelkie inne na etapie rekrutacji powinny być nagrywane. Ja dodam od siebie, że takie rozmowy powinny być, na życzenie niezadowolonego kandydata, upubliczniane.
  • ~KaZet
    (2015-04-15 23:45)
    "Jeśli mieli by oceniać od 1 - 5 , postawili by zero ". Dziwna sprawa ! ???
    To są jakieś tendencyjne wypowiedzi ! na 100 % . Użyję słów i skali "komisji "
    na 200 % !
  • ~a juści
    (2015-04-15 23:39)
    Przesłuchanie pani Kalaty, było chyba protokołowane . Nie chcę słuchać co
    jakiś członek ma do powiedzenia , ale chciałbym znać fakty ! Coś mi to brzydko
    pachnie !. Może poszukiwany jest usłużny i posłuszny wykonawca zleceń i poleceń a nie kierownik i szef decyzyjny F i r m y ?
  • ~wyborca
    (2015-04-15 22:47)
    Dziewczyno na to stanowisko już dawno jest ktoś wybrany PO-PSL czeka żeby oglosić po wyborach prezydenckich,a druga tura to gra na zwłokę.
  • ~christ
    (2015-04-15 19:58)
    a poparcie dla Pana Prezydenta Komorowskiego zdecydowanie i schybko rosnie i juz uroslo do 55,47 %, a ten kandydat z PIS zdaje sie to opadlo mu na 36, 53 %. I to dobrze dla Polski !!!
  • ~putto
    (2015-04-15 18:55)
    Sukcesje po poprzednim szefie powinni otrzymać jego zastępcy lub ktoś kto w ZUS pracował, jest oczywistym ryzykiem branie kogoś z zewnątrz, osoba z zewnątrz nie daje gwarancji znajomości ZUS
  • ~Wiesio 13 bicz na PISmatolki
    (2015-04-15 18:53)
    "Po pierwsze, nikt nie wie, jak poradziłaby sobie jako szef tak dużej instytucji z ponad 40-tysięczną armią urzędników. Do tej pory zarządzała kilkunastoosobowym zespołem we własnej firmie."
    Czy lekarz pediatra może być premierem?
    W Szydłowcu jakim zespołem zarządzała?
    Czy przeszła test, przejścia prosto po czerwonym dywanie?
    Drugie zastrzeżenie należy pominąć milczeniem-dyskretnym.
    Zusem może zarządzać tylko chlebowski albo miro.
  • ~pytanie
    (2015-04-15 18:15)
    Biorąc pod uwagę test, który kazali kandydatom na prezesa ZUS wypełnić, konkluzja jedna: komisja konkursowa ZUS to chyba zbiór kretynów. Znów PSL maczało w tym palce?
  • ~gabrysia
    (2015-04-15 18:12)
    wiadomo, że trzeba ją zjechać, mówi, że chce wyciągać "trupy z szafy" a przecież nasza wspaniała partia rządząca nie po to je starannie ukrywa aby teraz były rozgrzebywane, stanowisko dostanie osoba która powinna, najlepiej jakiś znajomy, koleżanka lub kolega z klubu pełowców...

    Co to już Bronek nie wymyśli aby utrzymać tą władzę?! aby utrzymać się na tym stołku prezydenckim! haha
    Będzie uelastyczniał wiek emerytalny!!
    HAHAHA - kto wierzy jeszcze w te brednie?!
    Czego on nam teraz nie powie, czego nam nie obieca! A ludzi po 50 się zwalnia taka jest prawda! a później popadają w depresję i wycofują się społecznie! Jak nikt ich już nie chce do pracy! TO WOŁA O POMSTĘ DO NIEBA JAK ZRUJNOWANE JEST TO PAŃSTWO PO 8 LATACH RZĄDÓW PO!! MASAKRA
  • ~Wiesio 13 bicz na PISmatolki
    (2015-04-15 18:07)
    "z punktu widzenia premier Kopacz mianowanie Kalaty byłoby ryzykiem z dwóch powodów."
    A gdzie trzeci i zasadniczy.
    Nie jest znajomą p. kopacz
  • ~do ~Ciekawski2015-04-15 16:35
    (2015-04-15 17:54)
    ZUS to bardzo duża kasa i jeden z najwiekszych twotrów do okradania obywateli. Ważne jest aby prezesem był ktoś, kto dalej będzie wpierał politykę tegoż tworu. Osoba uczciwa byłaby bardzo nie na miejscu. Dlatego ważne jest aby tą posadę dostał 'swój' człoweik. Podsumowując: ważny temat, bo to naprawdę duża kasa i sposób na kontrolowanie obywateli.(spróbuj podskoczyć ZUSowi a będziesz zdychał w nędzy na stare lata).
  • ~do ~Rychu2015-04-15 17:20
    (2015-04-15 17:47)
    Niby masz rację, ale jej nie masz. I tak prezesem zostanie ktoś, kto nie ma bladego pojęcia o zarządzaniu ZUS, ale za to jest z 'klubu'. Uzasadnienie będzie zawierało stwierdzenia typu: ma potencjał, nauczy się, dajmy mu albo jej szansę, i tak dalej, i tak dalej. Czyli zwykłe kumoterstwo, tak wspaniale rozwijane przez ostatnie lata.
  • ~Rychu
    (2015-04-15 17:20)
    Konkurs na prezesa ZUS miał wyłonić kandydata posiadającego wiedzę, praktykę i umiejętności umożliwiające sprawne zarządzanie tą olbrzymią firmą. Dlatego pytania komisji dotyczące znajomości prawa i finansów systemu ubezpieczeń społecznych, znajomości organizacji systemu, problemów IT związanych z Zakładem były uzasadnione, a brak na ten temat wiedzy oczywiście ją zdyskwalifikował.

    Katarzyna Kalata jest doktorem nauk prawnych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacją w ubezpieczeniach społecznych,co jak niektórzy uważają za wystarczające do objęcia funkcji prezesa ZUS.
    Może tak kiedyś było, ale się zmieniło.
    Lekarze medycyny, którzy tradycyjnie zajmowali stanowiska dyrektorów szpitali, mimo że o zarządzaniu i administrowaniu szpitalem nie mieli pojęcia i wiedzy zostali zastąpieni przez dyrektorów szpitali.
    Sędziowie z wykształceniem prawniczym, również byli Prezesami Sądów Okręgowych i wykonywali funkcje zarządzania i administrowania sądem i jego okręgiem, mimo że też nie mieli o tym zielonego pojęcia, zostali w tym zakresie zastąpieni dyrektorami sądów.
    Dyrektorzy ci posiadają wiedzę, doświadczenie i znajomości prawa i finansów oraz znajomość organizacji systemu i problemów IT jednostek którymi zarządzają.
    Sądzę, że nie ma żadnych powodów aby prezesem ZUS została osoba niekompetentna i nie posiadająca wiedzy o zarządzaniu tak dużą jednostką, która zna się na ZUSie bo ma doświadczenie w ubezpieczeniach społecznych.
  • ~Już niedługo
    (2015-04-15 17:20)
    POkomuszki nigdy nie dopuszczą człowieka spoza SITWY na to stanowisko. To jest właśnie to doskonałe PO-PSL.
  • ~ustawka
    (2015-04-15 17:10)
    Znaczy, test pisemny przeszła tylko ona - i tam nie stwierdzono jej niekompetencji...
    A jako, że kandydaci którzy mieli przejść - nie przeszli - teraz im się to ułatwi i przejdą raz jeszcze...
    Przecież widać, jak się ustawia...