Rosja i Kazachstan na wojennej ścieżce. Znikają rosyjskie towary

Rosja i Kazachstan idą na wojnę handlową. Według dziennika "Kommiersant", sprawa jest poważna, bowiem z kazachstańskich sklepów znikają niemal wszystkie rosyjskie produkty spożywcze.

wróć do artykułu
  • ~patriota
    (2015-04-13 12:05)
    Rosji to spożycia powinien zostać tylko miech od harmoszki i cholewka starego kamasza
  • ~lowca prawdy
    (2015-04-13 12:11)
    jakas bzdurna zajawka prasy bukselskiej NGO - 3 kraje Kazachstan, Rosja, Bialorus -stworzyly obszar unii bezclowej, po to aby sobie pomoc a nie szkodzic. Wzrost gospodarczy unii to 3 % rocznie o czym strefa euro i ameryka moze tylko marzyc. Wbrew zapowiedziom amerykanskich spekulantow i platnych instytucji ratingowych -rubel odbil sie od dna i w marcu wzrosl o 30%, rosnie cena ropy naftowej. Tymczasem na ukrainie panuje juz glod, sklepy puste, w 2014 upadlo juz 140 bankow, hrywna na dnie, jak i smieciowe obligacje panstwowe. Tu maja problem amerykanscy spekulanci ktorzy kupili smieci liczac na pieniadze z UE i wrost wartosci obligacji. Podobno siedza na 10 miliardach papieru toaletowego.
  • ~wieslaw
    (2015-04-13 12:21)
    Oj tak, Oj tak. Służby sanitarne Rosji nie mają nic do roboty u Siebie, jest tak czysto że żadne dziadostwo mikrobiologiczne nie jest w stanie Im zaszkodzić, więc porządkują Świat.
  • ~mkk
    (2015-04-13 13:24)
    Szanowna Redakcja jest uprzejma odkrywać nowe zasoby języka polskiego:
    "z kazachstańskich sklepów.."
    Że co, że jednorazowa wpadka, więc nie ma o co drzeć szat?
    A proszę:
    "kazachstańskim urzędnikom .."

    Znaczy to, że Autor nie tyle raz się pomylił, ile nie wie, że w polskim języku istnieje słowo kazachski (i odmienia się dość przyjemnie) od dawien-dawna...
    Nie trzeba wymyślać nowych. Wystarczy(ło?) się trochę w szkole przykłdać do nauki.
  • ~obaczymy co dalej
    (2015-04-13 13:26)
    Rosja zadziera nawet z Kazachstanem , to już jakiś obłęd i robi się co raz straszniej w Rosji.
  • ~pacjent
    (2015-04-13 13:58)
    Rosja importuje z Kazachstanu nabiał, a eksportuje do Kazachstanu mleko sery i masło. Czy ja już zwariowałem?
  • ~Bolek
    (2015-04-13 14:08)
    Białoruś i sam Łukaszenko też krytykuje Rosję za brak partnerstwa i restrykcje rosyjskie w stosunku do rynku Białoruskiego. Jak widać Rosjanie pojęcie PARTNERSTWO rozumują tylko jako PODPORZĄDKOWANIE się ich potrzebom.. i mają żal do Kazachów iż w interesie ochrony własnego rynku nie chcą kupować taniego badziewia z Rosji :)))
  • ~sp
    (2015-04-13 14:30)
    Do Kazachstanu "wejdą" zielone ludziki.
  • ~rosja !!!
    (2015-04-13 15:42)
    polaczki nie szczekajcie, nikt z wami sie nie liczy, nie ma w polsce przemyslu, nabijacie kase dla zagranicznych firm bo kupujecie tylko zagraniczne.
  • ~jon
    (2015-04-13 17:52)
    do kacapa ~rosja !! Poszoł won z polskich mediów!
  • ~ha ha
    (2015-04-13 18:52)
    niech zyje wolna Astana bez Putlera !!!
  • ~"Otake Unię walczyłem"
    (2015-04-13 19:22)
    To jest świat według Putina. Jaka ta Unia Europejska jest to jest, ale takiej przyjaźni jak w tej azjatyckiej to tam nie ma. Można było przewidzieć jak będzie wyglądać ta "przyjaźń". My to przerabialiśmy, tylko wtedy to się nazywało eRWuPeGie.
    Niewdzięczni Ukraińcy nie chcieli do tego "elitarnejgo towarzystwa" a takie dobro Rosja im oferowała. Tak samo jak nam po tzw. "wyzwoleniu".
    Doświadczenie mówi, że im Rosja dalej, tym świat piękniejszy.

    do ~lowca prawdy2015-04-13 12:11

    jakas bzdurna zajawka prasy bukselskiej NGO - 3 kraje Kazachstan, Rosja, Bialorus -stworzyly obszar unii bezclowej, po to aby sobie pomoc a nie szkodzic (przyp.: tak mówiła im Rosja). Wzrost gospodarczy unii to 3 % rocznie o czym strefa euro i ameryka moze tylko marzyc. Wbrew zapowiedziom amerykanskich spekulantow i platnych instytucji ratingowych -rubel odbil sie od dna i w marcu wzrosl o 30%, rosnie cena ropy naftowej. Tymczasem na ukrainie panuje juz glod, sklepy puste,"

    To niech Rosja w końcu stamtąd wyjdzie to zobaczymy. Ci Ukraińcy to rzeczywiście jacyś szaleńcy: bronią się rękami nogami i giną, bo nie chcą do "raju na ziemi". Tylko w Rosji ludzie są jeszcze normalni a reszta świata postradała rozum.
  • ~wladimir jo .bczik
    (2015-04-13 20:57)
    No to teraz Rosja ma juz teraz przej ...chane . Nawet Kazachstan poznal Ruska
    sw . .locz .
  • ~gość