Propozycje banków dla frankowiczów. Prezes ZBP ma głos

| Aktualizacja:

Są nowe propozycje banków dla osób zadłużonych we frankach szwajcarskich. Przedstawił je podczas odbywającego się w Warszawie Forum Bankowego prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz.

wróć do artykułu
 • ~ilona
  (2015-03-19 23:05)
  większość banków nie ma nic ciekawego do powiedzenia w tej sprawie. ale są też takie bank jak nasz getin- który postanowił pomoc frankowiczom i uruchomił dla nich program pomocy. sama mam u nich hipoteczny więc wiem że poważnie podchodzą do sprawy.
 • ~chi-neng
  (2015-03-12 01:29)
  OJCIEC RYDZYK I SZEF SKOK-ÓW GRZEGORZ BIERECKI ZAWIĄZALI SOJUSZ. KACZYŃSKI MA BÓL GŁOWY ( z sieci...)

  Promesa kredytowa, jaką fundacji Lux Veritatis udzieliły SKOK-i, przypieczętowała przymierze ojca Tadeusza Rydzyka z obecnym senatorem PiS Grzegorzem Biereckim.

  Z nieufnością patrzy na to wszystko prezes Jarosław Kaczyński, który chciałby mieć monopol na względy redemptorysty z Torunia.

  To przede wszystkim dzięki SKOK-om Telewizja Trwam dostanie miejsce na multipleksie.

  Poprzedni wniosek o koncesję został odrzucony, bo nie zawierał planów finansowych opartych na pewniejszych niż datki od wiernych źródłach.

  Przy drugim podejściu fundacja o. Rydzyka Lux Veritatis dołączyła promesę kredytową na 15 mln złotych podpisaną przez SKOK Stefczyka, co przesądziło o pozytywnym rozstrzygnięciu sprawy.

  "Negocjacje [między o. Rydzykiem i Biereckim] toczyły się długo i były burzliwe. W pewnym momencie wydawało się, że panowie tak się pokłócili, że w ogóle zerwą kontakty" – relacjonuje w rozmowie z "Rzeczpospolitą" polityk prawicy.

  Ostatecznie wszystko skończyło się dobrze, a sojusz Biereckiego i o. Rydzyka stał się faktem.

  Najbardziej zmartwiony jest w tej sytuacji prezes PiS Jarosław Kaczyński, który nie był wtajemniczony w relacje między założycielem SKOK-ów a szefem Radia Maryja.

  Po ostatnich działaniach Kaczyńskiego widać, że zdecydował się on zbliżyć do o. Rydzyka. Chociażby w ubiegłym tygodniu mówił na Jasnej Górze o koncesji dla TV Trwam: "Odnieśliśmy bardzo ważne zwycięstwo, ale pamiętajmy o słowach marszałka Piłsudskiego: 'Zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska'. Przed nami długa droga, mówił o niej ojciec Rydzyk. Bez zapewnienia praw katolikom Polska nie będzie krajem demokratycznym.

  Nikt w PiS nie pamięta już chyba słów prezesa z wywiadu dla "Gazety Polskiej" opublikowanego w kwietniu 1998 roku.

  Kaczyński tak mówił wówczas o Radiu Maryja:

  „Nie mam wątpliwości co do tego, że po naszej stronie działają aktywnie rosyjskie służby specjalne.

  Radio Maryja jest dziś głęboko antyzachodnie, niechętnie nastawione do hierarchii kościelnej, prorosyjskie, wcale nie nieżyczliwe PRL.

  Ma nadajnik na Uralu. W Rosji panuje wprawdzie bałagan, ale niektórych rzeczy tam jednak pilnują dość dobrze".

  Nadajniki Radia Maryja na Uralu stały się kością niezgody między o. Rydzykiem a redaktorem naczelnym "Gazety Polskiej" Tomaszem Sakiewiczem.

  Dla duchownego publikacje "GP" na ten temat były jednym z bodźców do zerwania współpracy ze środowiskiem tygodnika.
  Odpowiedz
  jurek4491 wczoraj Oceniono 12 razy 10
  No to SZCZUJNIA bliźniaków K. z głodu zdechnie jak SKOKI przestaną ich finansować bo na katastrofie smoleńskiej nie przeżyją bo temat jest wyjaśniony i skończony
  Niezależni , niepokorni stojący po stronie kłamstw srają ze strachu pod siebie, kasiora przestanie płynąć, koniec blisko a tych mędrców nawet prawicowi kamraci olewają . .
  Pokaż odpowiedzi (1) Odpowiedz
  chi-neng wczoraj Oceniono 11 razy 9
  SKOK-I SIĘ CHWIEJĄ, A GRZEGORZ BIERECKI ZOSTAJE PRZEWODNICZĄCYM ŚWIATOWEJ RADY ZWIĄZKÓW KREDYTOWYCH( z sieci...)

  Mimo sporych kłopotów SKOK-ów, Grzegorz Bierecki przewodniczący Rady Nadzorczej Krajowej SKOK został w poniedziałek wybrany na szefa Światowej Rady Związków Kredytowych.

  Rada zrzesza 200 milionów ludzi i zajmuje się wspieraniem związków kredytowych regionalnych i krajowych.

  Podczas Międzynarodowej Konferencji Światowej Rady Unii Kredytowych w Kanadzie na dwuletnią kadencję powołano Grzegorza Biereckiego, twórcę spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych w Polsce.

  Światowa Rada Związków Kredytowych to organizacja, która ma za zadanie reprezentować unie kredytowe wobec międzynarodowych instytucji, takich jak grupa G8.

  Grzegorz Bierecki jest przewodniczącym Rady Nadzorczej Krajowej SKOK. Przez dwadzieścia lat był prezesem Zarządu Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej.

  Powierzenie ważnego stanowiska Polakowi było spowodowane m.in. jego pracą włożoną w rozwój ruchu spółdzielczości finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej oraz przyczynienie się do rozwoju SKOK-ów w Polsce.

  Decyzja może być zaskoczeniem, bo kondycja stworzonych przez niego SKOK-ów pozostawia wiele do życzenia.

  Z raportu Komisji Nadzoru Finansowego wynika, że Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe mają poważne kłopoty finansowe. Bierecki rządził nimi przez 20 lat, dziś jest senatorem PiS-u i przewodniczącym Rady Nadzorczej SKOK.

  To jednak nie wszystkie problemy SKOK-ów.

  Nie dalej jak miesiąc temu "Newsweek" donosił o nieprawidłowościach w jednym z oddziałów.

  ABW i prokuratura podejrzewają, że w wołomińskim SKOK-u ktoś pierze brudne pieniądze.

  Kasy udzielały tam bowiem kredytów... bezdomnym.

  A bezdomni je regularnie spłacali.

  Nie wiadomo jakim cudem.
 • ~gość
  (2015-03-11 21:10)
  Dobra wola banków??? Czegoś tak śmiesznego już dawno nie słyszałam.
 • ~Veto
  (2015-03-11 17:51)
  Te propozycje to żaaaaarty z kredytobiorców. Precz ze złodziejami i ich poplecznikami. Veto.
 • ~Kat
  (2015-03-11 13:44)
  Nie żartujcie to nie są propozycje ... Banki chcą dodatkowo zarobić zmniejszając ryzyko a powinny zostać ukarane za łamanie prawa.
  Skandal. Banksterzy powinni ponieść osobistą odpowiedzialnośc za łamanie prawa i stosowanie klauzul niedozwolonych w umowach (PLN< CHF < EUR itd)>