Prezes Kompanii Węglowej odwołany. Piechociński: Włożył kij w mrowisko

| Aktualizacja:

Dlaczego prezes Kompanii Węglowej stracił stanowisko? Zdaniem wicepremiera i ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego, ta decyzja ma wstrząsnąć kadrami w państwowych spółkach. Lider ludowców przypomniał też, że ostatnie wypowiedzi byłego szefa firmy tylko zaogniał stosunki między nim a załogą.

wróć do artykułu
  • ~gornik
    (2014-11-22 17:00)
    ale zrobia mu krzywde znajdzie sie robota dla tego mlota
  • ~Racjonalista
    (2014-11-22 17:35)
    Odwołują człowieka, który próbuje zrestrukturyzować chorą firmę.
    Teraz pójdzie dotacja dla Kampanii Węglowej z budżetu i 14-stki zostaną.
    PO i PSL będą miały głosy.
  • ~realista
    (2014-11-23 10:32)
    Komu potrzebna jest KOMPANIA Węglowa? KOMU potrzebny HOLDING Odpowiadam tam zatrudnia się pasożytów ale SWOICH, na których utrzymanie HARUJĄ GÓRNICY dołowi. Po jakie licho są dyrekcje KOPALŃ? ta kadra Administracyjna jest potrzebna, Holding i Kompania to jak spółki które DOJĄ kopalnie.Rady Nadzorcze, to następne PASOŻYTY. CO DA ZMIANA Prezesa to całe CHORDY NIEPOTRZEBNYCH urzędasów trzeba przepędzić a nie zamykać KOPALŃ. PRZYKŁAD? nierentowna Kop. w CZECHOWICACH DZIEDZICACH. Tam niepotrzebny jest HOLDING ani Kompania. Tam nie generuje się co miesiąc strat, Musi być RENTOWNOŚĆ no i oczywiscie nie ma tam ZWIĄZKOWCÓW. Jest nadzór WŁAŚCICIELSKI, tam nie ma ROZBUCHANEJ ADMINISTRACJI.
  • ~Bożydar
    (2014-11-24 08:42)
    Panie Piechociński z takim mandatem wyborczym w samorządach nie czuje Pan, że emeryci i renciści wręcz czekają by dołożyć do górnictwa. Oni marzą o wysokich zarobkach w holdingach węglowych, przerostach administracyjnych, zawyżonych kosztach remontów. A tam dorzućcie im Kolego z PSL z 5 mld zł. Wybory kolejne się zbliżają i znów wygracie, dalej Pan Prezydent coś tam jak trzeba będzie na rok tylko na rok podpisze i już korytka pełne
  • ~jk
    (2014-11-23 15:51)
    Włożył kij w mrowisko czy nie zapewnia "spokoju Wyborczego", od którego zależy przyszłość obecnie rządzących a nie Kompanii Węglowej. Rada Nadzorcza tak sobie zebrała się dopiero w piątek i analizowała. A do tej pory to tak co miesiąc przyjeżdżała po pobory czy jej wysyłano na konta aby się biedactwo nie trudziło? Jak można skutecznie zarządzać dożą spółką kiedy ciągle ktoś zza pleców składa deklaracje bez pokrycia? A to Tusk przed wyborami do PE, a to Piechociński, A to Kopacz przed obecnymi wyborami i przyszłymi. I jeszcze super zarządca Pełnomocnik Kowalczyk! Na dzisiaj do śląskiego górnictwa trzeba dołożyć 3,5 do 4 mld zł aby utrzymać obecny stan materialny i strukturę wydobycia. Podatnik jak chce to niech przepłaca za węgiel, który okazuje się być takiej samej jakości jak rosyjski, aby zapewnić wybrańcom zakup ołówków, zeszytów, piórników, biletów, zupek, wczasów, dodatkowych pensji, utrzymać hordy związkowców i kilkadziesiąt zarządów kopalń. Podatnik też nich się szykuje na poniesienie kosztu właściwej restrukturyzacji i musi pamiętać o zobowiązaniach kontraktowych z Rosją (Pawlak), Katarem (Grad) i ostatnimi zobowiązaniami klimatycznymi wobec UE (Kopacz). A chłop chciał dobrze. Tylko, że za wcześnie. Za rok o tej porze pewnie by by pozwolili zwolnić 15 tys. górników.
  • ~RUDIK
    (2014-11-23 16:16)
    ...jest ktoś kto ..czuje górnictwo...ale wiadomo że nie jest w ogóle słuchany...to p.MARKOWSKI!!!...a na pewno nie piechociński,steinchof czy buzek...bo to są ,,GRABARZE POLSKIEGO PRZEMYSŁU WYDOBYWCZEGO''!!!...pytania jaki procent zatrudnionych w ,,górnictwie na dole''pobiera należne im przywileje a jaki tylko z racji zatrudnienia ,,podpina ''sie pod GÓRNIKÓW !!!???
  • ~ted
    (2014-11-24 05:08)
    Górnikom nie można mówić prawdy bo za to wylatuje się ze stanowiska,nie można mówić że samochód ma zepsute koło,trzeba mówić że ma trzy koła dobre hahaha.
  • ~analityk
    (2015-01-21 12:29)
    To mi się podoba. Następny Prezes Spółki powinien wziąć kredyt i zasilić Spółkę by mógł ryzykować swoimi pieniędzmi także. To jest standard w firmach zachodnich. Rządzić nie swoimi pieniędzmi to potrafi każdy głupi.

Może zainteresować Cię też: