Polskie dzieci odczuły kryzys. "Rośnie zagrożenie skrajnym ubóstwem"

Oficjalne statystyki UNICEF są teoretycznie optymistyczne - liczba najmłodszych Polaków żyjących w biedzie mocno spadła. Eksperci studzą jednak optymizm. Ich zdaniem kryzys mocno uderzył w najbiedniejszych Polaków.

wróć do artykułu
  • ~o curwa co za kyrk
    (2014-10-29 08:00)
    Jesli u nas jest lepiej niż w Grecji czy Hiszpani,to zastanawiam się czemu tysiace Polaków tam wyjeżdza do pracy a zaden Grek czy Hiszpan nie przyjeżdża do POlszewi.
  • ~Koziołek POmatołek
    (2014-10-29 08:02)
    I bardzo dobrze,Dlatego sitwa daje sobie nagrody i odprawy.Za to ją kochamy i wybieramy.
  • ~olo
    (2014-10-29 08:03)
    Jaki kryzys i bieda? Jest przecież zielona wyspa i żyje się lepiej!!! Ta bieda to tylko wredna propaganda PIS !!! Szczawiu na nasypach kolejowych i rowach pod dostatkiem, mirabelek zawał - no i drugich owoców, których rosja nie kupiła - od frajerów za grosze można dostać!!! I jaka bieda??? Partia miłości wam to lemingi ofiarowała , a wy tacy niewdzięczni!!! waj waj waj ...
  • ~lolo
    (2014-10-29 08:32)
    Odebrać złodziejom majątki tak jak robi to Ukraina a niczego ludziom w Polsce nie zabraknie.
  • ~sokular
    (2014-10-29 08:36)
    Od lat mowię,że trwa i przyspiesza ekonomiczne rozwarstwienie.Dalsze zaklinanie rzeczywistości i zakaz poruszania tej sprawy jest błędem,za który cena rośnie...pomijając moralno-etyczny problem wobec zmarginalizowanych to tykająca bomba polityczna.Pora na jego analizę i trafniejsze decyzje.
  • ~hanka
    (2014-10-29 08:43)
    Sprawa jest zupelnie jasna. Dzieci w wiekszych ilosciach rodza sie w rodzinach biednych, ktore nie maja zadnego programu zyciowego. A takze wstrod mlodych matek, ktore nie wiedza co ze soba zrobiic i zaszly w ciaze z tymi mlodymi ludzmi, co uwazaja, ze ani nauka ani praca nie oplaca sie. I dlaczego panstwo ma pomagac takim co sami nie chca sobie pomoc?
  • ~burak
    (2014-10-29 08:52)
    Biedne?a każde nosi smartwona od Babci
  • ~PO=złodziejstwo
    (2014-10-29 09:20)
    Pani Klaro, obawiam się, że napisała Pani nieprawdę. Wg. Pana Prezydenta Komorowskiego tak dobrze jak teraz to jeszcze w Polsce nie było. Kto kłamie?
  • ~azet
    (2014-10-29 09:48)
    Biedy nie ma - był urodzaj na mirabelki
  • ~POLAK
    (2014-10-29 10:12)
    Dokładają podatki to śmieciowe za głowę dziecka też to za ziemie to za dom i tak dalej i dalej i mówią ze jest dobrze komu im przy korycie zegarki kupują 15 tys chodzą tylko kamerami za nimi kłamstwo i obłuda POLSKO obudzc się na pewno będzie dużo rodziło się dzieci NIEMIECKICH
  • ~prawnik
    (2014-10-29 10:48)
    To sa koszty spoleczne tego, ze Polacy nie potrafia zbudowac ani Chrzescijanskiej Demokracji - choc w Polsce ponad dziewiecdziesiat procent ludnosci to katolicy - ani Socjaldemokracji - choc w Polsce dziewiecdziesiat procent ludnosci to sa pracownicy najemni. Takze proba zbudowania Polski Solidarnej nie powiodla sie. UE powinna przygotowac sie do wziecia Polski w zarzad komisaryczny, bo jezeli tego nie zrobi, to juz niedlugo polskie dzieci zaczna umierac z glodu.
  • ~demograf
    (2014-10-29 10:54)
    Dane odnosnie zmniejszenia sie biedy polskich dzieci sa oderwane od rzeczywistosci, bo w Polsce w wyniku czynnika demograficznego zmniejszyla sie liczba wszystkich dzieci, a wiec liczbowo jest tez mniej dzieci skrajnie biednych. Aby miec prawdziwy obraz sytuacji polskich dzieci, to trzeba obliczyc ile procentowo polskich dzieci bylo skrajnie biednych w roku 2012 i ile procentowo polskich dzieci jest skrajnie biednych obecnie. Tego nie zrobiono, bo dla lewactwa z UNICEF takie obliczenia sa za trudne.
  • ~siostra Masturbacja
    (2014-10-29 14:25)
    Katolicki sierociniec
    Przemoc fizyczna, a nawet seksualna, były tam na porządku dziennym, stosowane jako metody resocjalizacji i karania niepokornych. >
    To tak samo jak sierocińcu w Katowicach, prowadzonym przez siostry boromeuszki pod wodzą słynnej już siostry Bernadetty. Zakończony w 2011 roku proces zakonnic ujawnił szokujące praktyki, jakie miały miejsce w domu dziecka. Okazało się, że niektórzy wychowankowie zostawali w ośrodku dłużej, niż powinni. Najstarszy miał 34 lata. Sprawiający kłopoty wychowawcze chłopcy byli zamykani na noc w pokoju z dorosłymi mężczyznami. Wtedy dzieci były zmuszane do kontaktów seksualnych. Jeśli dzieci skarżyły się siostrze Bernadetcie, że są molestowane, zakonnica nazywała je zboczeńcami. Dziewczynki za drobne wykroczenia musiały trzymać w ustach mydło, myć się w zimnej wodzie, były przywiązywane do kaloryfera.
    W 2011 r. siostra Bernadetta została skazana na dwa lata więzienia. Jednak ze względu na zły stan zdrowia sąd odracza jej wykonanie kary
  • ~darek
    (2014-10-29 16:41)
    Za to jest kasa na orliki dla seniorów, które zbudują kolesie z PO/PSL, a dzieci mogą zdechnąć z głodu pod rządami tej koalicji.
  • ~cdn
    (2014-10-29 21:38)
    NIE i NIE Darek ,kler musi dostać jeszcze więcej, do jasnej cholery wstrzymać wszelkie dotacje dla tej czarnej zarazy ,zerwać ten cholerny konkordat,tylko że politycy jaj nie mają ,liczą się słupki wyborcze,politycy sprzedaliście Polskę watyanowi i za to jesteście nikim i niczym
  • ~oli53
    (2014-11-02 20:38)
    Zielona wyspa PO iPSL,to oni nam to zgotowali.Zgotowali nam rządy spod grubej kreski,to są rządy styropianowców.

Może zainteresować Cię też: