Nie chciał ich Putin, trafią do najbiedniejszych. Nowy plan resortu rolnictwa

Co zrobić z jabłkami, które nie trafią do Rosji? Resort rolnictwa chce je rozdać biednym. Za owoce plantatorom zapłaciłaby wtedy Unia Europejska. Czy Bruksela przystanie na plan Marka Sawickiego?

wróć do artykułu
  • ~PIS
    (2014-08-05 16:04)
    Trzeba bylo sluchac Kaczynskich i nie robic biznesu z Rosja tylko od razu szukac innych rynkow zbytu. Ale nei Tusk chcial pokazac jaki Rosja swietny partner gospodarczy. I teraz panika...
  • ~sramnapis
    (2014-08-05 16:09)
    ~PIS2014-08-05 16:04 MASZ RACJĘ TRZEBA BYŁO WYPOWIEDZIEĆ RUSKIM WOJNĘ DAWNO BYŚMY ICH POBILI A ONI TERAZ BY U NAS SPRZĄTALI
  • ~viktor
    (2014-08-05 16:16)
    Z jakiej racji maja podatnicy innych krajow europejskich placic sadownikom za Polskie jablka niech sadownicy sami jedza swoje jablka sami sa sobie winni na zachodzie tez sa sadownicy ktorzy sa objete sankcjami nie trzeba bylo sie wychylac bylo wiadomo ze bumerang przyjdzie i dobrze tak
  • ~PUEBLO
    (2014-08-05 16:18)
    Przeciez to tak oczywiste, ze nie warto PISac, no ale... Wiadomo, ze do Algierii nie trafi nawet 1 POlskie jablko!
  • ~Krzysztof Kornatowicz
    (2014-08-05 16:27)
    Biednym ? To co , 80 % polskiego społeczeństwa otrzymywać będzie teraz jabłka ? Dzięki ci , towarzyszu Putin . Dzięki . Choć troszkę dla tak wielu będzie lepiej . Może za chwilę będą rozdawać i kiełbasę . Krzysztof Kornatowicz
  • ~koko
    (2014-08-05 16:31)
    Sadownicy powinni napisać list do Putina i odciąć się od tych którzy dla stołków w UE skonfliktowali Polskie z Rosja.Patrzeć na Węgry i uczyć się.
  • ~tool
    (2014-08-05 16:38)
    takie pierdoły piszecie że chyba pogoda wam zaszkodziła oczywiste jest że sadowników trzeba wesprzeć a ruscy niech jedzą kamienie i gruz
  • ~tt
    (2014-08-05 16:56)
    Jak znam zachłanność naszych chłopków z ul. Wiejskiej to nie wierze w żadną unię, tylko to my zapłacimy za te jabłka choć nikt z nasz nie posmakuje ich nawet.
  • ~jozio bak
    (2014-08-05 16:58)
    no to POlitycy jabluszka sprzedadza gdzies na boku i PO cichu i EU skasuja ,bedzie na premie dla pani sorry jestem blondynka-
  • ~slowianka
    (2014-08-05 17:22)
    ZENADA TO SIE BIEDNI NAJEDZA JABLEK .. CHORY RZAD , CHORY SYSTEM , KTORY SIE WALI JAK DOMEK Z KART.
  • ~a UPAina od was nie kupi?
    (2014-08-05 17:28)
    a post-banderowska Ukraina nie kupi waszych jabłuszek? przecież to o nią ta awantura. Może polscy politycy, bywalcy Majdanu załatwią kontrakt na Ukrainie.
  • ~rekin oceanu
    (2014-08-05 18:42)
    Czy nie wiecie że jabłka w nadmiarze szkodzą na wątrobę
    A to przy skażonej żywności chemikaliami sprzyjać będzie chorobie raka.
    Dlatego zalecane jest jabłka pieczone albo smażone.
    Część młodzieży wyemigrowała.
    A dzieci dobić.
    I tak większość choruje na alergię.
    co za szczery ładny podarunek.
    A do Izraela smacznego
  • ~ii
    (2014-08-05 19:54)
    Jabłka,mirabelki,szczaw ten rząd jednak dba o Polaków
  • ~tumanienie baranów
    (2014-08-05 20:05)
    Jabłka dla ubogich. Oznaka dobrobytu!!!
  • ~Marian
    (2014-08-05 20:16)
    Robienie dobrej miny do dupnej sytuacji.
  • ~pinokio
    (2014-08-05 20:20)
    szczaw i mirabelki juz byly .kolej na jablka.
  • ~Tadeusz
    (2014-08-05 20:25)
    Nieudacznicy , obecnie rzadzacy pod dyrekcja "matola",oraz ministrow z" lapanki ",przez ponad 7 lat nie potrafia zdobyc innych rynkow poniewaz sa zajeci kreceniem "lodow".
    Stare cwaniaki grzeja lawy i biora kase a jak trzeba zastawiaja sie imunitetem,ot ferajna zgrana.
  • ~babcia
    (2014-08-05 22:13)
    Co za beznadziejni glupi kraj--jak sie zaczyna kampanie anty-rosyjska na skale swiatowa to trzeba spodziewac sie, ze beda jakies konskwencje. A teraz wszyscy sa zaszokowani. I Unia ma za to placic, bo czegos takiego nikt w Polsce sie nie spodziewal.Jablka dla biednych to idiotyczny pomysl, Dostana i wyrzuca. Karmia sie i tak chipsami, fast food, i podobna tandeta. Nie wiedzieliby co robic z tymi jablkami.
  • ~zgredek pierwszy
    (2014-08-06 04:17)
    Zamiast biadolić i sobaczyć spróbujmy pomarzyć: coraz większą popularność zdobywa cydr. Jeżeli zrównać go cenowo lub skalkulować tamiej od piwa, możemy zagospodarować spore ilości jabłek z pożytkiem dla tubylców. Byle nie uczynić z tego kolejnej podpory dochodów państwa i traktować jak napój chłodzący, bardzo nisko alkoholowy; smacznego. Ale to tylko marzenia.
  • ~analityk
    (2014-08-06 05:11)
    To trzeba rosyjskich sankcji, zeby dac biednym troche jablek? Co to , biedny w tym wielkim i madrym kraju, zwanym Polska to to samo, co tredowaty? Nie mieszkam w Polsce przez pewien czas i za kazdym razem , kiedy tam jestem, doznaje szoku. To z powodu opinii wyglaszanych przez rodakow. Jadna z nich jest taka, ze biedny i bezdomny sam sobie winien. W Polsce nienawidzi sie biednych i bezrobotnych i bezdomnych. Bezdomni sami sa sobie winni, oni chca byc bezdomni. Ludzie sie tam nienawidza, chetnie donosza na siebie , zle sobie zycza i sa bardzo nieuczciwi. Wczesnie chyba bylo inaczej, tak mysle. Teraz nie mozna tam zaufac nikomu, sprzedadza cie za 30 srebrnikow. To dotyczy tez rodziny. To czego sie spodziewac w stosunku do nieuprzywilejowanej klasy spolecznej? Zrobcie kasty, jak w Indiach to poczujecie sie od razu lepiej.