Plaga młodych leniwych. Żyją na koszt rodziców

| Aktualizacja:

Prawie dwa miliony Polaków przed 34. rokiem życia nie uczy się ani nie pracuje. Ich liczba rośnie od pięciu lat. Eksperci biją na alarm.

wróć do artykułu
  • ~Polak
    (2014-08-05 08:25)
    Tak w Izraelu nie ma nie pracującej młodzieży, ponieważ jest w wojsku opłacanym przez USA!
  • ~edek
    (2014-08-05 08:27)
    weź sprawy w swoje ręce- ponad 1000 zł ZUS czy zarabiasz czy nie. Do widzenia.
  • ~hanka
    (2014-08-05 08:31)
    To jest wlasnie wynik tej oblednej polskiej naopiekunczosci. Te wszystkie mamy co prasuja i gotuja dla doroslych dzieci, te wszystkie babcie, ktore ostatnie lata poswiecaja wnukom. To jest wlasnie efekt tego kultu "matki Polki". Ale w efekcie jest to juz ostatnia generacja, ktora prowadzi taki tryb zycia--mlodzi maja juz inne wymagania.
  • ~Krakus
    (2014-08-05 08:38)
    Globalizacja,

    przenoście dalej miejsca pracy do Chin, Wietnamu a potem wszyscy zaskoczeni że bezrobocie, że młodzi nie mają pracy...

    Kiedy ostatnio kupiliście w sklepie cokolwiek (oprócz żywności) made in Poland ? kiedy kupiliście cokolwiek zrobionego w Europie ?
    wszystko dookoła jest made in China,

    sorry, taki mamy obraz rzeczywistości
  • ~Faneszetka
    (2014-08-05 08:45)
    Suma podatków małego przedsiębiorcy dochodzi nawet do 80-90% (wliczając w to ZUS, co miesięczny dylemat; zapłacić haracz, czy lepiej kupić coś dziecku) . Fiskalizm i biurokratyzm ( to taki nowoczesny terror państwa wobec swoich obywateli) sięgają szczytów wyobraźni, ale jestem przekonany że naszych polityków i biurokratów stać na jeszcze więcej, pod pretekstem dobra kraju. Gwarantują ci dzisiaj biedę (płać składki ZUS i wygórowane podatki), w zamian za świetlaną przyszłość na głodowej emeryturze. I jak tutaj mówić o perspektywach dla młodych w tym urzędniczym raju.
  • ~Wyborca
    (2014-08-05 08:55)
    To jest wynik braku perspektyw dla młodych ludzi w tym kraju. Część emigruje do Anglii, inni zostają i głosują na Korwina. Trzeba tworzyć nowe miejsca pracy w Polsce. Ponadto, przy tych wszystkich barierach - biurokracji, obciążeniach podatkowych, wyśrubowanych bez sensu normach "ekologicznych" czy patentach "na koło" bardzo ciężko jest ruszyć z własną firmą. Poza tym, cytowane wypowiedzi tzw. uczonych i psychologów są BEZNADZIEJNE.
  • ~Fryc z Hindenburga
    (2014-08-05 09:32)
    sPOwodował to Pruski Autochton
  • ~magda
    (2014-08-05 09:41)
    Co ty kowalściak wiesz o sytuacji młodych polaków. Zaczepiłeś się na jakąś stronkę internetową. Idiocyzmy piszesz, kasę trzepiesz.
    A ja ci powiem, że do warszawy to chyba cała polska zjechała za chlebem, bo u siebie nie mają. To ja mam pytanie, gdzie ja mam znaleźć? Jeśli od, już nie powiem czego, jest tyle słoików. Niech dalej ciągną platformie, to zobaczymy gdzie wszyscy skończymy. Na wielkim sukcesie "żądu", głodowej emeryturze.
  • ~Joo
    (2014-08-05 09:51)
    Większość z nich pracuje na czarno w Polsce lub dawno uciekła z zielonej wyspy
  • ~vh
    (2014-08-05 10:05)
    Przeciez nasz rzad nie jest zainteresowany kretywnoscia - wazne by powstala montownia samochodow czy pralek - wyeksportuje sie troche zywnosci i juz - bedzie git...
  • ~tt
    (2014-08-05 10:09)
    Jak się czyta te "mądre" wywody to człowieka szlag trafia. Żadnemu baranowi nie przyszło do pustego łba, że jest to skutek braku jakiejkolwiek pracy. Co maja zrobić rodzice gdy dziecko nie może znaleźć żadnej pracy - udusić syna córkę?.
    Co ma zrobić młody człowiek gdy nie może znaleźć żadnej pracy ? - iść kraść czy pracować za darmo dla jakiegoś nadczłowieka. Wałęsa się chwalił że "o take polske walczył" puszczając w skarpetkach cały naród a złodziei i sbeków oraz ich współpracowników wzbogacił.
  • ~MONIKA
    (2014-08-05 10:44)
    NIECH NADAL POdziwiaja TE RZADZACE BADZIEWIE I GLOSUJA NA POczerwonych PAJAKOW.
  • ~rok2014
    (2014-08-05 10:46)
    rodzice naprodukowali takie POmpersy ktorzy nic nie robiom a chcom sie p i e r d o l i c na koszt rodzicow ,haslo owsika ROBTA CO CHCETA
  • ~rok2014
    (2014-08-05 10:48)
    przyjdom ruskie to im z p i c e k zriobiom radzieckie FURAZERKI a tata z mamom bedom sie cieszyc ze wnuni bedzie sowieckim separatystom
  • ~T.J
    (2014-08-05 10:55)
    Winny jest Tusk i Komorowski- przedłuża prace potencjalnym emerytom w nieskończoność zamiast dać tą prace młodym.Starzy wyzdychają z wycieńczenia a mloda rebjata w dupie ma prace tylko chlanie, ćpanie i napady. Szkoła Tuska-jak robić zeby nie robić.Wychowa pokolenie nierobów.
  • ~allprawda
    (2014-08-05 11:07)
    Jest taki kraj za oceanem , daleko (za siodma gora, za siodma rzeka) co sie uwaza za dosc bogaty . Gospodarka nie najgorzej robi, ludzi malo , powierzchnia duza -ogolnie uwazany za bogaty. I posluchajcie dalej. Statystyki mowia , ze bezrobotnych jest 5 % , ale sprobuj znalezc jakakolwiek prace. Mlodych jest ponad 15 % bezrobotnych. Zamiast koncentrowac sie na miejscach pracy, rzad koncentrujes sie, jakby z tego zrobic dochod i wymysli. Maja pracowac za darmo,to dostana zasilek. Zasilek to 250 dol. tygodniowo a najgorszy zarobek ok. 1000. Ale pracy nie dostana, wiec nic im nie pozostaje. I w ten sposob jest robotnik za 1/4 wynagrodzenia. Drugi przyklad: osoby na zasilkach sa zapisani do biiur posrednictwa pracy. Na kazdej prawie ulicy jest takie biuro albo kilka. Po co, skoro nie ma czego szukac- pracy nie ma ? A wiec biura te kieruja delikwenta do pracy za darmo- charytatywne sklepy, mieszczace sie obok tych biur lub blisko. Proste-lepiej zaplacic cwierc ,niz caly zarobek. Wybiera sie odpowiednich ludzi, ktorzy nie moga " podskoczyc" , Skoro juz jest taki pomysl, zaraz dotrze do Polski. Mlodzi tez sa tu na utrzymaniu rodzicow do 30 i dluzej, bo nie maja gdzie sie podziac. Nie pojda pod most, skoro wynajecie pokoju kosztuje wiecej, niz potrafia zarobic . Nedzny pokoik kosztuje 250 dol. tygodniowo. To nie sytuacja charakterystyczna dla Polski, to caly swiat sie degeneruje.
  • ~RESORTOWE d z i e c i PRL-uBIS
    (2014-08-05 11:07)
    .
    tak się bawi oraz tak żyje L e m i n g...Łojciec był kiedyś w ORMO -dziś z Platformo-a ewmerytura niczego sobie
    .
  • ~ziz
    (2014-08-05 11:08)
    Korwin jest szalony ale czyż nie miał racji mówiąć, ze młodzi są Murzynami Europy?
  • ~jedna baba
    (2014-08-05 11:16)
    Nadopiekunczosci? Co ty czlowieku pieprzysz? To wywal swojego syna albo corke na bruk i czekaj, az znajdzie prace. Nie znajdzie, to niech siedzi pod mostem i zrobi sie starym nieleniwym. Idiota, dziennikarz. Eksperci bija na alarm? A co to za eksperci ? Tez bym chcial taka prace eksperta . Gdzie sie to zalatwia? U kogo i za ile? Wszedzie ta sama spiewka. Dlaczego prawie 3 mln Polakow pracuja za granica? Jak wroca ( gdyby ich z Londynu wywalili) to bedziesz ich nazywal leniwi czy bezrobotni? Czy moze znajda prace w Polsce? Blaaaaaaaaga i falsz w tej gazecie od rana do wieczora. Niedobrze sie robi. Jedzcie jablka i wieprzowine. I dlugo nie pociagniecie na takim wikcie bo jablka pelne chemii a wieprzowina -hormonow. Rak murowany.
  • ~tak tak
    (2014-08-05 11:17)
    Jakoś żaden z "expertów" nie zająknął się o systemie podatkowym a szczególnie o parapodatku ZUS w naszym kraju (masz niewielki dochód lub nie masz dochodu - płacisz).