Plaga młodych leniwych. Żyją na koszt rodziców

| Aktualizacja:

Prawie dwa miliony Polaków przed 34. rokiem życia nie uczy się ani nie pracuje. Ich liczba rośnie od pięciu lat. Eksperci biją na alarm.

wróć do artykułu
  • ~ekonom
    (2014-08-12 10:12)
    Za bardzo pracownicy ( ci co maja pracę ) są wydajni, więc ich produkcji wystarczy na zaspokojenie potrzeb tych tłumów młodych. Czyli rodzic pracuje na 8h dziennie ( lub więcej ) , i z tego utrzymuje i siebie i dzieci ( dorosłe ) . Gdyby skrócić czas pracy - np. do 6 h ( z kontrolą , czy ktoś tego nie łamie ) , to te zwolnione godziny dałyby miejsca pracy tym tłumom młodych. Ale tego nie chcą pracodawcy , bo by musieli użerać się z większa ilością pracowników. Ale na start można by ten 6 h dzień pracy wprowadzić w administracji państwowej - i te 100 tys dodatkowo dozatrudnic , redukując częściowo bezrobocie.
  • ~Ghoustwriter
    (2014-08-05 23:33)
    "Głupi kraj , głupich ludzi" - B. Linda - i równie głupia dyskusja, którą jako 39 letni humanista, od 10 lat bez tzw. pracy, po prostu oleję, moje zdanie w tej sprawie nie jest nikomu potrzebne, nawet mi.
  • ~Emer
    (2014-08-05 13:39)
    Państwo jest zbyt opiekuńcze ,a starzy są głupi jak cepy.Lać to dziadostwo i tyle!
  • ~cz
    (2014-08-05 12:57)
    oto POlska wlasnie!! PATOLOGIA LENIOW!!!
  • ~Autor
    (2014-08-05 12:40)
    Brac przyklad z tych pracowitych, na przyklad corki i syna Tuskow, czy corki Kwasniewskich. Ci i im POdobni ludzie swa ciezka praca i przedsiebiorczoscia do czegos doszli. Nie to co wy, lenie!
  • ~Nick
    (2014-08-05 12:36)
    Bo powinni pojsc do pracy za 2 tysiace, kupic sobie mieszkanie za 800 tysiecy i sie wreszcie usamodzielnic. A nie tak u mamusi siedziec!
  • ~Matka Polka
    (2014-08-05 12:04)
    Januszu Kowalski,natchniony idioto,a przyjrzałeś się przedtem sytuacji na rynku pracy?? Zanim zacząłeś pisać te swoje wypociny należało sprawdzić poziom bezrobocia w kraju,zobaczyć ile może zarobić młody człowiek ?? No bo może zarobić średnio 1400 zetów,na rękę 1000.A co za to może kupić,podumałeś durny łbie?A czy spróbowałeś znależć jakąkolwiek p;racę w małym mieście? NIe,nie,nie.Więc nie wypisuj głupot bo gdy się to czyta to człowieka krew zalewa.Mój syn musiał wyjeczać na zmywak i zostawić mnie samą choć jestem ciężko chora.Po co takim durniom jak ty pozwalają pisać te bzdety ??
  • ~rabbit
    (2014-08-05 12:02)
    do~ZEF~
    Przecież to taktyka rządu żeby kolesie z biznesu mieli się dobrze.
    Dadzą umowę zlecenie ,nie zapłacą i mają zysk.
    Inspekcja pracy zleceniami się nie zajmuje-tak jakby na zlecenie się człowoek bawił a nie pracował ?
    Pozostaje adwokat i sąd cywilny.
    Wiadomo że na adwokata cię nie stać,ma sprawé sądową też nie - bo żadają opłaty procentowej od kwoty o ktòrą się upominamy.
    I co
    Pracodawca niech tylko "przerobi" dziesieciu po 1000 pln i ile ma zysku ?
    Wiadomo teraz dlaczego rząd tak kurczowo trzyma się umow śmieciowych !
  • ~rabbit
    (2014-08-05 11:32)
    Młodzi nie mają pracy,starzy nie mają pracy,niepełnosprawni nie mają pracy,- był taki Adolf,który likwidował starych i inwalidów,młodzi szli na mięso armatni a ci z jego partii mieli sié dobrze.
    To chociaż młodych bezrobotnych wcielić po znajomości do wehrmahtu ?
    Osobiscie optuję:
    BRUNON K. NA PREZYDENTA LUB PREMIIERA !
  • ~zef
    (2014-08-05 11:29)
    nie mają pracy to jedno, a ilu pracownikom nie wypłacono pensji lub się częściowo wypłaciło, a jak PracOdawca chciał zabić pracownika który się upomniał o wypłatę i PIS nagłośnił sprawę to były oskarżemia o robienie polityki
  • ~gość
    (2014-08-05 11:26)
    Należy kibuce założyć jak najszybciej!
  • ~tak tak
    (2014-08-05 11:17)
    Jakoś żaden z "expertów" nie zająknął się o systemie podatkowym a szczególnie o parapodatku ZUS w naszym kraju (masz niewielki dochód lub nie masz dochodu - płacisz).
    Komentarz ~Faneszetki to najlepiej opisuje, zacytuję jeszcze raz,bo warto:
    "Suma podatków małego przedsiębiorcy dochodzi nawet do 80-90% (wliczając w to ZUS, co miesięczny dylemat; zapłacić haracz, czy lepiej kupić coś dziecku) . Fiskalizm i biurokratyzm ( to taki nowoczesny terror państwa wobec swoich obywateli) sięgają szczytów wyobraźni, ale jestem przekonany że naszych polityków i biurokratów stać na jeszcze więcej, pod pretekstem dobra kraju. Gwarantują ci dzisiaj biedę (płać składki ZUS i wygórowane podatki), w zamian za świetlaną przyszłość na głodowej emeryturze. I jak tutaj mówić o perspektywach dla młodych w tym urzędniczym raju."
  • ~jedna baba
    (2014-08-05 11:16)
    Nadopiekunczosci? Co ty czlowieku pieprzysz? To wywal swojego syna albo corke na bruk i czekaj, az znajdzie prace. Nie znajdzie, to niech siedzi pod mostem i zrobi sie starym nieleniwym. Idiota, dziennikarz. Eksperci bija na alarm? A co to za eksperci ? Tez bym chcial taka prace eksperta . Gdzie sie to zalatwia? U kogo i za ile? Wszedzie ta sama spiewka. Dlaczego prawie 3 mln Polakow pracuja za granica? Jak wroca ( gdyby ich z Londynu wywalili) to bedziesz ich nazywal leniwi czy bezrobotni? Czy moze znajda prace w Polsce? Blaaaaaaaaga i falsz w tej gazecie od rana do wieczora. Niedobrze sie robi. Jedzcie jablka i wieprzowine. I dlugo nie pociagniecie na takim wikcie bo jablka pelne chemii a wieprzowina -hormonow. Rak murowany.
  • ~ziz
    (2014-08-05 11:08)
    Korwin jest szalony ale czyż nie miał racji mówiąć, ze młodzi są Murzynami Europy?
  • ~RESORTOWE d z i e c i PRL-uBIS
    (2014-08-05 11:07)
    .
    tak się bawi oraz tak żyje L e m i n g...Łojciec był kiedyś w ORMO -dziś z Platformo-a ewmerytura niczego sobie
    .
  • ~allprawda
    (2014-08-05 11:07)
    Jest taki kraj za oceanem , daleko (za siodma gora, za siodma rzeka) co sie uwaza za dosc bogaty . Gospodarka nie najgorzej robi, ludzi malo , powierzchnia duza -ogolnie uwazany za bogaty. I posluchajcie dalej. Statystyki mowia , ze bezrobotnych jest 5 % , ale sprobuj znalezc jakakolwiek prace. Mlodych jest ponad 15 % bezrobotnych. Zamiast koncentrowac sie na miejscach pracy, rzad koncentrujes sie, jakby z tego zrobic dochod i wymysli. Maja pracowac za darmo,to dostana zasilek. Zasilek to 250 dol. tygodniowo a najgorszy zarobek ok. 1000. Ale pracy nie dostana, wiec nic im nie pozostaje. I w ten sposob jest robotnik za 1/4 wynagrodzenia. Drugi przyklad: osoby na zasilkach sa zapisani do biiur posrednictwa pracy. Na kazdej prawie ulicy jest takie biuro albo kilka. Po co, skoro nie ma czego szukac- pracy nie ma ? A wiec biura te kieruja delikwenta do pracy za darmo- charytatywne sklepy, mieszczace sie obok tych biur lub blisko. Proste-lepiej zaplacic cwierc ,niz caly zarobek. Wybiera sie odpowiednich ludzi, ktorzy nie moga " podskoczyc" , Skoro juz jest taki pomysl, zaraz dotrze do Polski. Mlodzi tez sa tu na utrzymaniu rodzicow do 30 i dluzej, bo nie maja gdzie sie podziac. Nie pojda pod most, skoro wynajecie pokoju kosztuje wiecej, niz potrafia zarobic . Nedzny pokoik kosztuje 250 dol. tygodniowo. To nie sytuacja charakterystyczna dla Polski, to caly swiat sie degeneruje.
  • ~T.J
    (2014-08-05 10:55)
    Winny jest Tusk i Komorowski- przedłuża prace potencjalnym emerytom w nieskończoność zamiast dać tą prace młodym.Starzy wyzdychają z wycieńczenia a mloda rebjata w dupie ma prace tylko chlanie, ćpanie i napady. Szkoła Tuska-jak robić zeby nie robić.Wychowa pokolenie nierobów.
  • ~rok2014
    (2014-08-05 10:48)
    przyjdom ruskie to im z p i c e k zriobiom radzieckie FURAZERKI a tata z mamom bedom sie cieszyc ze wnuni bedzie sowieckim separatystom
  • ~rok2014
    (2014-08-05 10:46)
    rodzice naprodukowali takie POmpersy ktorzy nic nie robiom a chcom sie p i e r d o l i c na koszt rodzicow ,haslo owsika ROBTA CO CHCETA
  • ~MONIKA
    (2014-08-05 10:44)
    NIECH NADAL POdziwiaja TE RZADZACE BADZIEWIE I GLOSUJA NA POczerwonych PAJAKOW.

Może zainteresować Cię też: