Zawieszony, ale pensję dostaje. Andrzej Parafianowicz po aferze taśmowej

| Aktualizacja:

Andrzej Parafianowicz, były wiceminister finansów i jeden z głównych bohaterów afery taśmowej, wciąż pobiera wynagrodzenie z PGNiG i zasiada we władzach jej dwóch spółek zależnych - donosi "Rzeczpospolita".

wróć do artykułu
  • ~michal
    (2014-08-06 16:46)
    Mi bardzo nie odpowiada to jak media potraktowaly Misiaka, nie fair. Czy mieli jakiekolwiek dowody ? watpie
  • ~pol anka
    (2014-08-05 16:56)
    DECYZJA o odwołaniu byłaby ze szkodą dla PKB czyli dla wszystkich Polaków. Wynagrodzenie Parafianowicza pozwala mu odprowadzać do budżetu bardzo wysokie podatki, gdyby go nie otrzymywał budżet państwa mógłby się załamać, a i ci emeryci i renciści, bieda oj bieda
  • ~marcelek
    (2014-08-05 13:02)
    i czy to nie jest SITWA?! Pisdzielce maja rację, PO to gangrena tocząca kraj, to największe zło i nieszczęście , a tusk to kanalia!
  • ~Drzazga 101
    (2014-08-05 09:19)
    "Jak podaje "Rzeczpospolita" do dziś Parafianowicz, choć nie uczestniczy w pracach zarządu, pobiera wynagrodzenie."
    O Matko, to już taki bandycki obyczaj naszych władz, żeby jak najmniej zaszkodzić szkodnikom ze swoich szeregów, którzy zaszkodzili naszej, ukochanej Ojczyźnie. Pamietam jak to onegdajszy prezes TVP, Andrzej Urbański, po zawieszeniu go przez ichnią kamarylę, czyli radę nadzorczą, przez parę miesięcy pobierał wynagrodzenie, a nawet 7.000 zł m-cznie na używanie własnego auta, jako służbowej lemuzyny, chociaż nic nie robił, tylko siedział w chałupie. One se tam krzywdy nioe zrobią, nie ma obawy, kuervas !
    Hej !-
  • ~MY, NARÓD
    (2014-08-05 07:21)
    TWÓJ WIELCE UTALENTOWANY RZĄD TUSKA, OBDARZONY GENEM GŁUPOTY, NADAL SZASTA PIENIĘDZMI PODATNIKÓW, ABY WYPŁACAĆ CI PENSJĘ - NIEROBIE.
  • ~Sdziadek
    (2014-08-04 21:12)
    Co wy od niego chcecie przeciez on byl nielegalnie pods;uchany..Z tej racji jest pokrzyadzony --bwdzie walczyl o odszkodowanie--i dosyanie..Q...!!!
  • ~pociotek sb-ka
    (2014-08-04 19:27)
    asbecji się nie rusza ciołki!!!
  • ~zgroza
    (2014-08-04 18:36)
    Do czego to dochodzi że ludzie na wysokich stanowiskach sa odwołani ze stanowiska a nadal biorą nepotyczne pensje jak Parafianowicz i nie tylko i jeszcze głupio się uśmiechają.czemu prokuratura za nich sie nie bierze bo co ,bo się boją?
  • ~j.jan
    (2014-08-04 17:04)
    To skandal. I co na to rządowe agencje, nic. Tak sie okrada społeczne pieniądze t.z. nas wszystkich.
  • ~baca
    (2014-08-04 14:58)
    Mafja z POdczerwieni sitwy nie POzbawi kasy po kazanostri to bym sie sPOdziewał ale nie w POlitycznym wydaniu z nad wisły
  • ~Gość1111
    (2014-08-04 12:18)
    Mają w "dużym poważaniu" Polaków, którzy sobie zasłużyli na taką "elitę".
    Kpiny w :żywe oczy" - doić kasę bez skrupułów - oto motto NASZEJ ELITY.
  • ~Dobre sobie.
    (2014-08-04 12:13)
    Czyli wakacje w nagrodę z gigantyczną pensją. Kruk krukowi oka nie wykole.
  • ~TPT
    (2014-08-04 11:45)
    Ewa Siedlecka z troską pochyla się nad sumieniem i przekonuje, że fakt, iż lekarze nie chcą zabijać dzieci sprawia, że ludzie zaczęli się sumienia bać. A gdyby lekarze przestali się go słuchać byłoby dobrze.

    Absurdalność tej wypowiedzi jest porażająca. Zdaniem Siedleckiej to, że lekarze nie chcą zabijać, i że powołują się przy tym na sumienie doprowadziło do tego, że „ludzie zaczęli się sumienia bać”. „Zaczęli odrzucać sumienie, traktować je jako zamach na swoje prawa. Jako zagrożenie, przed którym trzeba się bronić. Miesiąc temu w badaniu CBOS ponad połowa dorosłych Polek i Polaków opowiedziała się za zniesieniem klauzuli sumienia. Sumienie stało się niebezpiecznym narzędziem, a człowiek, który się na nie powołuje - agresorem usiłującym zniszczyć wolność innych. Trudno o bardziej spektakularną porażkę ewangelizacyjną Kościoła. Oby nie była to porażka sumienia” - oznajmia Siedlecka.

    I aż trudno nie dostrzec, że jej zdaniem, najwyraźniej lekarstwem na taką sytuacje jest to, by standardy sumienia od teraz wyznaczali publicyści „Gazety Wyborczej”. Wtedy wszystko będzie jasne, nikt nie będzie się musiał zastanawiać, co myśleć, a czytelnicy tejże gazety nie będą się musieli obawiać ludzi kierujących się sumieniem, bo wszystkie sumienia będą tak samo czyste, bo nieużywane... A na poważnie, trudno nie zauważyć, że kryzys zaufania do sumienia jest skutkiem działania m.in. pani Ewy Siedleckiej, która wytrwale przekonywała, że w istocie sumienie jest niebezpiecznym kaprysem katolików, którzy nie chcą być posłuszni prawu stanowionemu.

    Tomasz P. Terlikowski
  • ~ZbyszekD
    (2014-08-04 11:32)
    POLAK PRAWDZIWY2014-08-04 11:19 wiedziałem, że leming się odezwie. Oni tak mają, że im można pluć w twarz, a będą mówić, że deszczyk pada. No ale trzeba wziąć pod uwagę, że prawie połowy ich jest po podstawówce, a poza tym duża części jest w zamotana w układach - rodzinka na swoim - urzędasy, członkowie spółek - JEDNA WIELKA SITWA. I co to będzie jak koryto zniknie - będzie bolało!!!
  • ~wiktor
    (2014-08-04 11:32)
    POwska sitwa kase musi brać
  • ~POLAK PRAWDZIWY
    (2014-08-04 11:19)
    podsluchajcie mnie mowie przykre slowa o swirach z partii malego polaka otoczonego roslymi ochroniarzami i dajcie udzial w radzie nadzorczej i juz zawiescie w imie zbiorowego obowiazku OJCZYZNY
  • ~emerytka
    (2014-08-04 10:39)
    Ale o co chodzi oglądałam reportaż o pani wójt która ma prawomocny wyrok za przekręt majątku przez sfałszowanie testamentu i pracuje nadal oczywiście pobierając wynagrodzenie, bo radni jej nie odwołali, a reszta jest bezradna żeby wyegzekwować wyrok. Gdyby ukradła batonik za 0.50 zł to poszła by siedzieć. Takie jaja robią sobie rządzący z wyborców, prawa i ogólnie mają wszystko w d...pie.
  • ~Don Aldo
    (2014-08-04 10:26)
    By sitwie żyło się lepiej.
  • ~miłośnik PO24
    (2014-08-04 10:12)
    Do Niesioła który pluje jadem ,tak wygląda sitwa.
  • ~oby żyło się lepiej SITWIE
    (2014-08-04 10:09)
    .
    PełOwski K N U R
    .

Może zainteresować Cię też: