Tusk odpowiada Kaczyńskiemu: Na razie nie będzie ministerstwa energetyki

Donald Tusk mówi, że w najbliższym czasie nie powstanie ministerstwo energetyki. Zrealizowania tej zapowiedzi premiera sprzed roku domaga się Prawo i Sprawiedliwość.

wróć do artykułu
 • ~polka
  (2014-04-14 14:39)
  nie moge -p Kaczynski zaszkodze przyjacielowi putinowi przyjaciolce merkel A trzeba miec dobrze stosunki sasiedzkie ---atam polska ---polskosc to nienormalnosc ---czy jeszcze jest to jest moja polityka
 • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
  (2014-04-14 14:42)
  Drogi ten szczerbaty idiota..
  Nawet ochrona papieza nie kosztuje 1 800 000 zl. rocznie.
  Ty glupolu placisz na jednego malego starca co ma 155 cm wzrostu
  i wystarczylby jeden spory labrador do jego ochrony. Jak sie jest idiota to sie placi,
  ale pewnie ten maly Tobie placi za tutejszy wpis? Ile tysiaczkow dostajesz?
 • ~Rufin
  (2014-04-14 15:12)
  Tusk odpowiada Kaczyńskiemu: "Na razie nie będzie ministerstwa energetyki".
  Chyba, ze trafi się jakiś Boni.
 • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
  (2014-04-14 14:53)
  Pod rzadami Pana Panie Premierze TUSK w POLSCE nic nie bedzie. Oj Przepraszam bedzie - korupcja za korupcją by zyło się lepiej - swoim. Nie tylko Putin Pana wykiwał ale i Merkell. Warto było tak przed nimi klękac.
 • ~fazi
  (2014-04-14 15:01)
  Kaczyński,jeżeli wygrasz wybory to se twórz jakieś ministerstwo jakiejś energetyki.A na razie lecz się u proktologa.
 • ~jazu
  (2014-04-14 15:04)
  bedzie za to drogi prad, kazdego roku
 • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
  (2014-04-14 15:06)
  Co doszedł Pan do tego wniosku na cmentarzu u matki. Dopiero co ganił Pan PiS że graja podczas wyborów na trumnach Smoleńskich. Pan co zrobił. Poprosił Super Ekspress na cmentarz aby porobili Panu fotki. Widać na zdjęciu że to ustawka za Pana przyzwoleniem. Nieładnie Panie Premierze. Po trupach do celu.
 • ~Robnad
  (2014-04-14 21:08)
  jak już POzbędziemy się naszej energetyki, to może wtedy.
  wszystkoidzie w dobrym kierunku. gazu łupkowego niet, skroplonego niet, bo Makrela rury nie zakopała, węgiel, to mnie w UE obśmieli
 • ~galazka
  (2014-04-14 22:49)
  Wiadomości dla entuzjastów gazu łupkowego :

  Total francuski to kolejny duży koncern, który zaprzestaje poszukiwań gazu łupkowego w Polsce. Wcześniej decyzje o wycofaniu się z poszukiwań gazu łupkowego w Polsce podjęły koncerny: Exxon, Talisman i Marathon Oil. W styczniu włoski koncern Eni zrezygnował z dwóch koncesji na poszukiwanie gazu z łupków w Polsce.

  Wycofują się , ale dlaczego, bo według naszych to taki dobry interes ?
  Taki dobry ,żeby się trzymać jak najdalej jak i biopaliwa.
 • ~adelaide
  (2014-04-15 09:10)
  TUSK PRZEZ NIEMIECKICH POŚREDNIKÓW SPRZEDAŁ NASZE ŁUPKI PUTINOWI.

  PRZEZ GŁUPOTĘ TUSKA NASZE ŁUPKI JUŻ NIE NASZE, NIE POLSKIE A PUTINOWSKIE !!!

  Niemiecki koncern energetyczny RWE odsprzedał za 5,1 mld euro spółkę RWE Dea, zajmującą się wydobyciem gazu i ropy, funduszowi LetterOne z siedzibą w Luksemburgu, rosyjskiej grupy inwestycyjnej Alpha, której głównym udziałowcem jest rosyjski miliarder Michaił Fridman.
  Magazyn „Forbes” szacuje jego majątek na 17,6 mld dol.

  Fridman i jego partnerzy robią interesy m.in. z kontrolowanymi przez ludzi Putina państwowymi spółkami paliwowymi. Sprzedali m.in. za 15 mld dol. połowę akcji kompanii naftowej TNK-BP koncernowi Rosnieft. Za pieniądze z tej transakcji kupują właśnie od RWE ok. 190 koncesji na poszukiwanie oraz eksploatację ropy i gazu w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

  W nabytym przez Fridmana pakiecie są m.in. cztery koncesje na poszukiwanie łupków w polskich Karpatach. To nie pierwsze zezwolenia na odwierty w Polsce. Kontrolują oni już 1/3 ze stu koncesji wydanych przez polski rząd. Należąca do rosyjskiego kapitału spółka DPV Service od lat ma kilkanaście polskich koncesji, ale nie wykonała dotąd nawet jednego odwiertu. Jedyną reakcją rządu Donalda Tuska na ewidentne naruszanie warunki koncesji przez Rosjan są nieskuteczne postępowania administracyjne.

  „Wiele wskazuje na to, że mimo ukraińskiego kryzysu zachodni biznesmeni wolą robić z Rosjanami interesy niż nakładać na nich skuteczne sankcje”.
 • ~Doni
  (2014-04-15 14:57)
  Przysłużne Tuskowi media mówią o jakimś ministerstwie jakiejś energetyce.Wiesio 13 bicz... ty jesteś za to duży plant , gdyby Jarek nie miał ochrony ,gamoniu ,z pewnością popełnił by ,,samobójstwo".Wielki wasz guru Tusk już zdążył się uporać z gazem łupkowym, kopalnie też POzamykał. On robi wszystko aby mu Merkel dała buzi a Putin POklepał po plecach i ..zagrał w łapik.Nasi rodacy, ludzie młodzi ,wykształceni, pracują w obcych krajach boi z Polski została trylko nazwa- jeszcze. Tyle dobra dał wam , jego wyborcom(nie licząc PO-Tusków)Tusk.Uwolnił was od polskości- bo to nienormalność, od PiS-u.Za rządu Jarka prawo było jednakowe dla wszystkich za Dona tylko dla maluczkich, elita POkomunistyczna jest POnad prawem

Może zainteresować Cię też: