Mateusz Szczurek nowym ministrem finansów

| Aktualizacja:

Mateusz Szczurek, dotychczasowy główny ekonomista ING Banku, zastąpi Jacka Rostowskiego na stanowisku ministra finansów. Stanowisko wicepremiera nie będzie już jednak przypadało szefowi tego resortu.

wróć do artykułu
  • ~Tofik
    (2013-11-20 12:31)
    Szczurek za Gargamela, a gdzie się POdział Klakier?
  • ~Benia
    (2013-11-20 12:31)
    POdczerwień zrobiło baizer na dziesięcioleca Szczurki tego nie zamiotą pod dywan
  • ~ala
    (2013-11-20 12:47)
    Tylko szczurek, może PObuszować w pustych finansach.
  • ~usmiecham sie
    (2013-11-20 12:57)
    Nikt nie pchał się do bagna ! Znaleźli Szczurka.
  • ~`
    (2013-11-20 13:11)
    Dobrze że z ING a nie PEKAO SA Berluskoniego
  • ~Zgredek
    (2013-11-20 13:12)
    Diabeł zawsze siedzi w szczegółach. Dobrze, że młody człowiek zostanie Ministrem Fin. Przynajmniej teczek durny PiS nie będzie na niego szukał. Ale czy będzie umiał stworzyć zespół, który będzie wiedział jakie przepisy zmienić? Uprościć to po pierwsze, aby nie były sprzeczne no i aby sprawdzano prawidłowo ludzi prowadzących biznes, nie niszcząc go przy okazji. Może zrobi porządek ze złodziejami w OFE? No i rozliczy wielki biznes i duże gospodarstwa rolne nie niszcząc przy okazji niewinnych. 38 lat - to wiek odpowiedni do śmiałych i przemyślanych decyzji. Oby Bóg go wspierał no i Vincent /dobry księgowy/ też.
  • ~Najrad
    (2013-11-20 13:15)
    "… otwarty na nowe twarze…"
    Jakie twarze się uda złapać, takie są
  • ~Karmen
    (2013-11-20 13:32)
    Dobre wykształcenie,dobra praktyka,młody wiek to dobre atuty startowe. Chyba ta decyzja Premiera też jest dobra dla polskich finansów. Ale prostackie wpisy wiecznych smutasów to też dobra wiadomość. Bo tacy oni są.Tak reagują na dobre wieści z kręgu dobrej władzy. Z kiepskich decyzji by się cieszyli.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-11-20 13:43)
    85% wpisów jest chamskic
    w dodatku z bledami ortograficznymi, sugerujacymi ich pochodzenie z kregów zblizonych do PiS, dodaj takze wtórny analfabetyzm. ...i masz sluchacza radyja ma ryja
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-11-20 13:47)
    Wykształcenie świetne, minister przed 40 - stką i jeszcze w dodatku ojciec wielodzietnej rodziny.

    W zasadzie poza tym na czym zna sie Jaroslaw Kaczynski?
    Kiedys byl ponoc znawca PRL-owskiego prawa ...marksistowskiego kierowania szkola wyzsza !!!
    W zasadzie poza tym na czym zna sie Jaroslaw Kaczynski?
    Jaroslaw napisal prace doktorska pod tytulem "Rola cial kolegialnych w kierowaniu szkola wyzsza".
    Wczesniej zdal na piatke egzaminy
    z teorii prawa oraz z filozofii marksistowskiej.
    ...a co z jezykiem obcym,który byl wymagany w trakcie przewodu doktorskiego? Zero jezyka...
    Obcy równiez jest wymagany aby zaliczyc magisterke.
    Tymczasem obydwaj lech i jaroslaw...ani po polsku, ani po zadnym innym, równiez obcym.
    Jakiego oni jezyka uzywali w domu? wolskiego ???
    Polskiego?
    Jaroslaw - jakas niedorobiona magisterka, potem habilitacja i to pozwolilo mu szkolic oficerów Sluzby Bezpiecznstwa.
    Taki i z niego specjalista i znawca. prawa.
    hmmm
    ( praca doktorska JK
    "liczy 265 stron, z których 36 zajmuja przypisy, bibliografia (121 pozycji, wsród nich nawet artykul Jerzego Urbana "Feudalowie i wasale" z "Polityki")
    i wykaz przywolywanych aktów prawnych. Ma tylko trzy rozdzialy". )
    Uwaga...trzy rozdzialy-lacznie ze wstepem...!
    Jaroslaw nigdy nie zrobil habilitacji!
    to cwany gapa, tylko robi z siebie smutna pieeerrdole
    http://polska.newsweek.pl/prawo-i-sprawiedliwosc--srebrny-uklad,95151,1,1.html

    A na kotach sie nie zna?
  • ~andromeda
    (2013-11-20 13:50)
    Mam zaufanie do ludzi z pasją, a Szczurek jest zapalonym rowerzystą, rowerem podróżował m.in. u podnóża Himalajów, odwiedził też m.in. Iran, Etiopię, Argentynę, Chile, Ruandę czy Peru. Jest świetnie wykształcony, w opinii ludzi, którzy go znają kompetentny i błyskotliwy. Pisowców powinno zadowolić, że ma aż 5 dzieci. Trzymam za niego kciuki!
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-11-20 14:01)
    PIS i
    Błaszczak:Jak wymienialiśmy Lepera na Lepera to
    była rekonstrukcja a teraz to ...
    Czy nie ma ten pan za grosz jakiegoś szacunku dla siebie?
    tylko Wy mogliście wymienić
    Leppera na Leppera. Drugich taki jak Wy już nie ma i dobrze.
  • ~Obserwator
    (2013-11-20 14:07)
    Nie zgadzam się z opiniami, że Szczurek będzie dobry. Młody wiek, dobre wykształcenie, praktyka nic nie znaczą. Przede wszystkim PL potrzebuje radykalnej reformy finansów i gospodarki. A te musi zacząć premier. A premier Tusk jest nieudolny i nie ma szans by takie reformy zaczął. Sam Szczurek wg wielu jest wstrzemięźliwy co do reform, poza tym Tusk napewno wybrał kogoś kto nie będzie mu się przeciwstawiał ( od dawna wiadomo, że Tusk jest autorytarny). Także nie może być dobrym ministrem i jestem pewien, że nim nie będzie!!!
  • ~Obserwator
    (2013-11-20 14:19)
    Do Karmen, twoja wypowiedź "tak reagują na dobre wieści z kręgu dobrej władzy" ewidentnie świadczy, iż uważasz obecny rząd za dobry. Muszę na to zareagować i zdecydowanie nie zgodzić się z tobą. Obecny rząd Tuska jest nieudolny, niekompetentny i tylko nadaje się do gnoju.

    Argumenty:
    Wzrost bezrobocia z 10% do 15%
    Zwiększenie zadłuzenia państwa. Szczególnie dług ukryty.
    Podwyższanie podatków i likwidacja ulg podatkowych.
    Zniszczenei służby zdrowia i edukacji w PL. Służba zdrowia i poziom edukacji jest w PL fatalny.
    Wsadzanie do więzień niewinnych
    Karanie przez skarbówkę przedsiębiorców i ograbywanie ludzi z majątku.
    Wzrost cen większy niz wzrost płac, zatem zubożenie społeczeństwa

    Wszystko co dobre, czyli rozbudowa infrastruktury nastąpiła za pieniądze UE, co nie jest w zaden sposób osiągnięciem Tuska.

    Efektem polityki tuska jest słaba gospodarka, fatalny stan finansów publicznych, skrajne ubóstwo Polaków. Chaos, korupcja, rządy sędziów, prokuratorów i urzędników, wyzyskiwanie i ograbianie przez nich zwykłych obywateli, słaba pozycja międzynarodowa Polski.

    Karmen uwżając, że rząd jest dobry, mam podstawy sądzić, że jesteś jakimś komornikiem albo innym urzędnikiem zarabiającym na niesczęściu reszty społeczeństwa. Bo tylko oni mogą takich nieudolnych ludzi Tuska i jego samego popierać.
  • ~zatroskany
    (2013-11-20 14:25)
    Jeśli naprawdę jest dobry, to po co w tę kloakę się pchał.
  • ~Obserwator
    (2013-11-20 14:27)
    a wiesio13 czy PO ci płaci za to krytykowamie PiS?
    Fakt, PiS jest fatalne, ale PO jescze gorsze. Zamiast krytykowac nieudolnych PiS powinieneś wskazać ludziom na kogo powinni zagłosować i dlaczego.
    I napewno nie powinieneś wskazywać PO (argumenty masz w mojej wcześniejszej wypowiedzi)

    PO, PiS, SLD, PSL to są partie, które rządziły, były fatalne, nie powinny znaleźć się w następnym sejmie. Należy zagłosować na nowe partie, które nie rządziły. Nie splamiły się niekompetencją o mają lepsze programy, zatem mogłyby się sprawdzić.

    A gadanina wiesio13 jest poprostu bez sensu.
  • ~Gienek
    (2013-11-20 14:29)
    Człowieka można ocenić po czynach: czy wycofa się z antyreformy - nacjonalizacji 300 mld zł z OFE, czy zajmie się prawdziwymi reformami: likwidacją KRUS, przywilejów mundurowych, likwidacji Karty Nauczyciela, czy obetnie wydatki na armię o co najmniej 50%, czy zacznie ograniczać zatrudnienie w administracji, czy zaproponuję obniżki podatków, czy będzie je jedynie podnosił, jak jego poprzednik ?
  • ~Karmen
    (2013-11-20 15:06)
    Do "Obserwator". To dobrze,że w merytorycznej dyskusji są różne zdania i oceny. Ale trzeba zauważyć,że Polska w ostatnich,kryzysowych latach wypada najlepiej w Europie. To oczywiście zasługa pracujących na ten sukces Polaków. I dobrze,że Rząd Polakom nie przeszkadzał w rozwijaniu przedsiębiorczości wrodzonej. Dlatego należy zaufać Premierowi,że dalej tak będzie. Pozdrawiam miło.
  • ~Karmen
    (2013-11-20 15:09)
    W gabinecie brak tylko Milera z czerwonej zarazy bo to kolega Pułtuska
  • ~Obserwator
    (2013-11-20 15:29)
    Do papaj
    Odnośnie płac.
    Mówisz tylko i wyłącznie o suchych statystykach. Owszem, statystycznie średnie pensje nie wzrosły przez budzetówkę, lecz średnią pensja nikt nie zarabia! Jak to możliwe? Otóż najczęściej występujacą płacą w PL jest 1500 zł na ręke. Średni natomiast powstała z wliczeniem pensji prezesów itp
    Zatem nie należy brać średniej pod uwagę lecz modę czyli 1500.
    Któs kto zarabia 1500 zyje w skrajnym ubóśtwie. A wzrost płac w pzredsiębiorstwach to wzrost płac prezesów, dyrektorów, zatem niewielkiej grupy. Reszta ok 90% bez zmian, marne 1500. Drugą najczęściej występujacą płacą jest 1200 na reke. Czyli jeszcze gozrej. Ludzie tak zarabiający, większosć z nas Polaków, żyja w skrajnej biedzie.

    Co do bezrobocia to weź pod uwagę, ze conajmniej 1 mln Polaków pracuje za granicą, gdyby oni wrócili do Polski, bezrobocie byłoby 20%!!! Żenada wręcz. Zatem nie mów, ze kłamie. Such statystyki GUS-u to tylko papier, a rzeczywistosc jest inna.

    Nie wiesz na czym polega nisczenie służby zdrowia?
    Otóż na ograniczniu dostępu do specjalistów, na tym, że człowiek z rakiem musi 2 lata czekać w kolejce!!! To jest nienormalne. Na tym, że kobiecie karzą 8.000 zapłacić za karetke, chociaż wezwała ją zgodnie z prawem. To wina Tuska, bowiem on rządzi, powinien to zamienić. Skoro system był zły to logiczne, że bez zmian będzie pogaraszał się i tak jest. Poza tym Tusk dokonał likwidacji wielu placówek, zmuszając ludzi do prywatnych usług medycznych pozostawiając wszytkie, wysokie opłaty na służbę zdrowia, która w połowie jest prywatna.
    Edukacja? poziom polskiej edukacji spadł drastycznie w ostatnim czasie. Wszyscy znawcy tematu o tym mówią. porozmwiaj z doktorami wykładającymi na uniwerkach. Czyja to wina? Boga? Nie! Tuska, bo on rządzi. On podejmuje reformy.

    jesli nie wierzysz w wsadzanie niewinnych obejrzyj program "pństwo w państwie". Sam osobiście znam takie przykłady, oczywiście z wiadomych względów nie wymienie przykładów.

    Polska 105 mld nie dostała za dobre gospodarowanie, tylko dlatego, ze jest duza.
    Poza tym wiele pieniędzy zostało zmarnowane. a sam fakt, że cała infrastruktura budowana jest z pieniędzy unijnych, a nie naszych świadczy o naszej słabości. Kraj dobrze prowadzony jest bogaty i ma swoje pieniadze na drogi, a nie bierze od innych. Jesteśmy sępami Europy i budujemy z apieniadze Francuzów i Niemców. Tu masz kunszt Tuska, ze nie mamy własnych pieniędzy.

    Wszytsko co Tusk mówi to propaganda.

Może zainteresować Cię też: