OECD ostrzega: USA największym zagrożeniem dla światowej gospodarki

| Aktualizacja:

Świat powoli wychodzi z kryzysu. Sytuacja nie jest jednak jeszcze opanowana - ostrzega OECD. Zdaniem ekspertów, największym zagrożeniem dla globalnej gospodarki jest sytuacja w USA.

wróć do artykułu
 • ~fran
  (2013-11-20 08:17)
  czy to żart ?
  usa dadza sobie rade bez reszty swiata

  świat nie da sobie rady bez usa
 • ~europejka
  (2013-11-20 09:10)
  Oczywiscie, ze swiat da sobie rade bez USA.
  Byl Pan ostatnio w Chinach? Czy widzial Pan w jakim stanie sa mosty, drogi, domy w miastach amerykanskich? Jakie amerykanskie produkty kupil Pan ostatnio? Mieszkalam tam 50 lat, a wiec cos niecos wiem.
 • ~Pawełek
  (2013-11-20 09:47)
  Zagrożeniem największym jest Europa, która jest w recesji. Natomiast jesli chodzi o Amerykę, no są oni największą nadzieją wyjścia z kryzysu i jeśli im coś nie wyjdzie to odbije się to na wszystkich.
 • ~KRYTYK
  (2013-11-20 13:17)
  do: europejka

  Tak zgadza sie, ma Pani racje. Widzialem te mosty, drogi, domy, fabryki i instalacje elektryczne w USA. Prawie 50 milionow ludzi zyje w USA z kartek na zywnosc. Bieda rosnie z tygodnia na tydzien.

  Panstwa-BRICS beda dyktowac w przyszlosci calemu swiatu tempo. USA i UK sa juz zalatwione.
 • ~Zgredek
  (2013-11-20 13:33)
  Nie ma państw niezastąpionych, tak jak nie ma takich ludzi. Dobrze, że Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) po prostu o tym mówi. Na miejsce USA i dolara mogą wejść inne waluty i inne potężne państwa i wspólnoty państw np. Federacja Rosyjska, Chiny, Indie, Unia Europejska. Ogromny potencjał tkwi w Ameryce Południowej. Ale jest nie zjednoczona. Unia trzeszczy. Wielu boi się Niemców /ich przerażającej konsekwencji/, Anglii /cwaniactwa i kiwania wszystkich/, Francji /kogut , który zadziera z każdym słabszym, a w razie czego to w nogi. Ale już narozrabiali/. USA to potęga ale na glinianych nogach, tak jak dawna Rosja. Czyli USA jest jak Amorek - goła jak turecki święty, ale uzbrojona po zęby /dla młodych; Amorek, Kupidyn - to bożek miłości - mały fruwający chłopczyk, goły ale psotny. Z łukiem i strzałami miłości/.
  Już powstaje waluta internetowa - oparta na jakiś dziwnych wyliczeniach. Stosują ją nawet w Hiszpanii. Wymyślili ją zdaje się Japończycy /w każdym razie Azjaci/. Wszystko przemija. Ludzie i państwa też. A potęga gospodarcza, militarna to ułudna rzecz.
 • ~ekonomista
  (2013-11-26 14:20)
  OECD ma racje, ale powinna tez sprecyzowac kto jest winny tego amerykanskiego zagrozenia swiatowej gospodarki. Otoz winnym tego zagrozenia jest Southern Poverty Law Center, ktore de facto rzadzi USA promujac tam polityczna poprawnosc, gejow, genderyzm i neomarksizm. Dlatego spoleczenstwo amerykanskie, ktore dawniej bylo przykladem pracowitosci i troski o moralnosc, teraz w znacznej czesci zamienia sie w zbiorowisko leniwych zboczencow i narkomanow. A z takim spoleczenstwem, to USA nigdy nie splaci swoich dlugow i dlatego USA jest zagrozeniem dla swiatowej gospodarki.
 • ~Pesymista
  (2014-03-13 12:41)
  "ekonomista" - ma rację i jest to dla świata wiadomość bardzo niekorzystna.
  Słabnące USA ośmielają takich watażków jak Putin , do agresji .
  Jeżeli Europa nie zjednoczy się naprawdę , to nasz los może być marny.
  Szanse są nikłe , bo faktycznie, światem rządzą oligarchowie i chyba bez
  światowej rewolucji trudno będzie coś zrobić.
  Widać to po tym ,że nie można się zjednoczyć w sprawach energetyki,
  a UE dalej forsuje sprawę zanieczyszczenia powietrza , gdy tutaj
  pachnie wojną .Marnie to widzę.