PSL chce podnieść ceny piwa. Pieniądze poszłyby na remonty dróg

Polskie Stronnictwo Ludowe chce zwiększenia akcyzy na piwo o 10-15%, co dałoby 1,3 mld zł środków na remonty dróg przez samorządy - poinformowała "Puls Biznesu" posłanka PSL Genowefa Tokarska. Pomysł wywołuje obawy branży piwowarskiej, która spodziewa się spadku sprzedaży o 2 mln hektolitrów.

wróć do artykułu
  • ~bez hektarów
    (2013-11-11 07:16)
    Tak, tak poszłyby. Jakoś nikt nie mówi pójdą, gdzie i kiedy. Ale zawsze do nas mówi sie językieb "będzie", tylko nigdy ni wymienia sie daty, no i tego czy pójda na pewno, przeciez po jakims czasie wszystko może sie zmienić. A do pomysłodawców: szukajcie głupszych wokół siebie.
  • ~luk
    (2013-11-10 16:28)
    Na drogi to ja płacę podatek drogowy zawarty w cenie paliwa.
  • ~turysta
    (2013-11-07 11:21)
    POlskie chamstwo zawsze mysli o sobie. Wyzsze ceny piwa mu nie zaszkodza, bo ono pedzi sobie ksiezycowke.
  • ~Jak sobie PSLe piwa nawarzycie...
    (2013-11-06 21:27)
    tak sobie go sami wypijecie .
  • ~Tofik
    (2013-11-06 18:33)
    A może by tak wprowadzić ZSL-owcom POdatek osobisty od zarobków?
  • ~cvv
    (2013-11-06 18:03)
    "Ostatnio wzrosła w 2009 r., więc to w zasadzie tylko podwyżka o inflację." ??? Przecież akcyza jest % a koszty wytwirzenia sa co raz droższe wiec akcyza sama wzrasta. Moze by tak w sferze budrzetowej dali podwyzeke inflacyjna bo ta jest zamrozona od 2007 i nikomu to nie przeszkadza.
  • ~ludek
    (2013-11-06 17:47)
    opodatkujcie cukier. ludzie beda zdrowsi jak go mniej zjedza, a i do lekarza rzadziej zajrza, wiec nfz zaoszczedzi na leczeniu!!!
  • ~wiesniak
    (2013-11-06 16:44)
    Oczywiście i za każdą skibe pługiem na roli od chłopka też podatek
  • ~obserwer_1
    (2013-11-06 16:08)
    zeteselowska chołota pije tylko bimber to akcyza na piwo jej zwisa. najwyższa pora żeby te wsiowe chamy zaczęły płacić zus, składkę zdrowotną i podatek dochodowy
  • ~wigraszek
    (2013-11-06 16:04)
    ręce precz od piwa!!!
  • ~Tyrion Lannister
    (2013-11-06 15:32)
    To przechodzi wszelkie pojęcie ile razy w tym kraju trzeba płacić za to samo? No kuźwa ile razy można? A ile byśmy im nie zapłacili to i tak gwno z tego będzie.
  • ~WON CEPIE,,,,,,
    (2013-11-06 14:54)
    ...A GAZ --- LPG ...???

    TOŻ TO KPINY TAKA CENA...!!!

    OD PIWA WARA --- CEPY ...!!! ...ORCZYKI...!!!
  • ~Tonino
    (2013-11-06 13:13)
    Wiadomo...Kmioty pędzą i piją bimber . To dla nich cena piwa nie ma większego znaczenia.
  • ~obserwator-myślący
    (2013-11-06 12:49)
    Następna durnota,wieśniaków ,podniosą ceny spadnie sprzedaż,ile to już razy było praktykowane?Ale tym ćwokom można tłumaczyć,że nie wiadomo jak się obrócisz to pupa zawsze z tyłu.
  • ~Marek
    (2013-11-06 12:36)
    PSL to niech zmienia nie ceny za piwo,tylko dużo poważniejszych i ważniejszych jest spraw w Polsce już za darmo na drogi i obowiązkowo płacimy OC wystarczy.Mniej biesiad,przywieli i nagród i głupich decyzji za które wszyscy płacą (Mucha)
  • ~wyborca
    (2013-11-06 12:35)
    Co w takim razie stało się z pieniędzmi które były już na drogi,, radary, w benzynie,itp. najpierw rozliczcie się z tych pieniędzy a póżniej okradajcie dalej kierowców i obywateli , to już przechodzi ludzkie pojęcie co Wy wyrabiacie z ludżmi.
  • ~Urb@
    (2013-11-06 12:29)
    A mnie od 2008 roku nikt o inflację poborów nie podnosi, jeszcze zawiesili wypłaty nagród uznaniowych o podwyżkach można zapomnieć i jak tu mieć motywację do pracy i nawet nie mogę się o to upomnieć bo wyp... z roboty.
  • ~zdziwiony Piotr
    (2013-11-06 12:26)
    Czy to jest opinia PSL czy tylko jednej durnej baby? Co taka w ogóle robi w Sejmie? Panie Piechociński - weź ją pan na dywanik i przetrzep tyłek!
  • ~Jan Stańczyk
    (2013-11-06 12:23)
    PSL , sprzedajna partyjka od 1945r. , za profity swoich członków , niech opodatkuje dodatkowo siebie . Zwiększyć KRUS , zmniejszyć do średniej krajowej ich uposażenia i pieniądze będą
  • ~wwwww
    (2013-11-06 12:10)
    płaćcie ZUS, nie KRUS - a nikomu nie zabraknie na drogi ani na piwo !