Firmy idą z torbami. Fatalny rok na warszawskiej giełdzie

| Aktualizacja:

Polski rynek akcji jest bliski pobicia rekordu. Niestety niechlubnego, bo związanego z upadłościami. Wystarczy, że upadną jeszcze dwie spółki, a wynik z ubiegłego roku zostanie wyrównany.

wróć do artykułu
  • ~Miron
    (2013-11-06 08:50)
    Bardzo dobrze!!! Bić w dupę lemingów!!! Bić w dupę!!!
  • ~sklave
    (2013-11-06 07:22)
    No to jak to jest z ta polską gospodarka.
    Cytuję: „Warszawa, 17.10.2013 (ISBnews) - Choć wzrost produkcji przemysłowej okazał się we wrześniu nieco niższy od oczekiwań (odpowiednio: 6,2% r/r wobec 6,9%), był on najsilniejszy w tym roku. Wynik ten został potraktowany przez analityków jako kolejne potwierdzenie, że ożywienie w gospodarce nabiera tempa, a następne miesiące (oprócz października) powinny przynieść jeszcze szybszy wzrost produkcji - w grudniu może on być już nawet dwucyfrowy.”
    Banda nieudaczników została obdarzona władzą nieograniczoną, niczym niepohamowaną
    Zadanie ich priorytetowe napełnić kasę swoją, nie państwową.
    Kim ...Ich... Sen... Rostowski z radością nas kiwa.
    Tusk z nami my z torbami.
    Jak rabowano Polskę!!!
    Wszystko zaczęło się na początku 1989 roku w czasie tzw. „okrągłego stołu”, potem było tylko gorzej.
    więcej na stronie: http://sklave.manifo.com/
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-11-06 08:45)
    PIS przekrety
    Z pieniędzy podatników PiS stworzyło finansową sieć służącą prezesowi i partii

    W najnowszym numerze "Newsweeka" Michał Krzymowski ujawnia: pod przykrywką Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego działa misterna, polityczno-biznesowa maszyneria skupiona wokół PiS. A podatnicy płacą na rozdmuchaną ochronę Jarosława Kaczyńskiego.
    "Prezes nadal chce żyć jakby był premierem" – twierdzi "Newsweek".
    http://natemat.pl/27763,newsweek-z-pieniedzy-podatnikow-pis-stworzylo-finansowa-siec-sluzaca-prezesowi-i-partii
  • ~Mar
    (2013-11-06 08:59)
    "Firmy idą z torbami...". a prezesi wielu z nich, walichami wypchanymi forsą, zakładać nowe...
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-11-06 08:47)
    hofman :
    "Moja zona juz nie pracuje w KGHM ani w zadnej innej spólce skarbu panstwa - zapewnia."

    Bo PiS nie rzadzi..! Musicie poczekac na powrót PiS-u do wladzy.

    (Obecnie zonka zapewne " pracuje " w przechowalni ludzi PiS-u czyli w SKOK STRZELCZYKA.
    I juz wszystko jasne.)
  • ~tommy
    (2013-11-06 08:42)
    Natychmiast aresztowac i rozstrzelac autora tego artykulu ! Jak smie pisac takie rzeczy, skoro sam slyszalem jak premier Donald Tusk mowil, ze kryzys lomotal do naszych drzwi, ale dzieki geniuszowi jego i jego ekipy, gospodarka wrocila na sciezke wzrostu. Niech chociaz w TVN Biznes sprostuja, ze to wina PiS-u ! Blagam !!!
  • ~Aboj
    (2013-11-06 08:29)
    K=wa nawet szczawiu matołom zabraknie pozostanie do żarcia tynk ze ściany. Taka to charoszaja wadza utych POpaprańców
  • ~Robnad
    (2013-11-06 08:16)
    e tam, to tylko wroga propaganda PISowska, która ma judzić i jątrzyć(GieW copyright).
    przeciez nasz ukochany premier(na skalę galaktyczną) POwiedział, sam słyszałem, że kryzys, którego nie było został odparty bez żadnych strat, a Polska rośnie w siłę i ludzie żyją dostatniej.
    ma POtwierdzenie tego przytoczył dane, gdzie jasno na jeszcze jaśniejszym stoi,
    co my przeskoczyli Gabon a do Czadu tylko krok mamy.
    i tego się trzymajmy
  • ~leming
    (2013-11-06 08:11)
    Nieprawda, przecież nasz wódz Słońce Peru mówił, że kryzys się skończył Tylko nie usłyszałem czy w Polsce czy gdzie indziej.?
  • ~StJ
    (2013-11-06 08:08)
    Ale za to biurokracja rośnie w siłę!! Gdy administracja, której zadaniem jest regulacja, przekształci się w biurokrację, staję się ona paralizatorem dla rozwoju gosPOdarki!! Za panowania Tuska biurokracja rozmnaża się przez pączkowanie jak drożdeże rośnie patologia w POstępie geometrycznym!1 POlska stacza się do rynsztoka PO równi pochyłej!!
  • ~baj
    (2013-11-06 07:55)
    DO MULATA= CHCIAŁBYM CI JOŁOPIE ZADAĆ JEDNO PROSTE PYTANIE JEŻELI TAK DOBRZE STOI I JEST TAKĄ POTĘGĄ POLSKA GOSPODARKA TO DLACZEGO KTO TYLKO MOŻE UCIEKA Z TEGO DOBROBYTU NA ZACHÓD
  • ~Tofik
    (2013-11-06 07:23)
    Tylko zlasowane lub naćpane GWnem mózgi POmatolstwa starają się tego nie widzieć, tak uwierzyły w zieloną wyspę Rudego.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-11-06 09:09)
    re Robnad
    Ile PiS wydaje na ochrone prezesa Kaczynskiego? Dlaczego ochrona Kaczynskiego jest tak droga?Jaroslaw Kaczynski jest jedna z najlepiej ochranianych osób w panstwie. Wydatki na ochrone prezesa PiS wyniosly w 2012 roku grubo ponad milion zlotych
    Milion na ochrone Jaroslawa Kaczynskiego i milion dla zaprzyjaznionej firmy – tak placi PiS. Dokumentacje partii za ubiegly rok przeanalizowal "Newsweek".

    PiS korzysta z uslug firmy Grom Group, zalozonej przez dwóch emerytowanych snajperów jednostki Grom. W ich ofercie znajduja sie uslugi bylych komandosów, oficerów sluzb specjalnych i funkcjonariuszy BOR.

    Kaczynskiego obstawia nawet 20 funkcjonariuszy, którzy strzega prezesa PiS wszedzie. Jezdza z nim po Polsce, zabezpieczaja spotkania z sympatykami, pojawiaja sie na wyborczych konwencjach i pilnuja jego domu.
    Z ustalen "Newsweeka" wynika, ze w 2012 roku PiS wydalo na ochrone prezesa prawie 1,1 mln zl. To srednio ok. 90 tys. zl na miesiac. Dodatkowo tygodnik podaje, ze tak wysoka stawka rzadko jest spotykana w branzy ochroniarskiej.

    Dodatkowo w dokumentacji partii sa tez slady po pieciu przelewach na laczna kwote ok. 1,2 mln zlotych, które trafily na konto niewielkiej spólki MTML. Jej prezesem i wspólwlascicielem jest Tomasz Pierzchalski, dyrektor warszawskiego biura europoslów PiS i czlonek rady Nowego Kierunku, fundacji kojarzonej z partia Kaczynskiego. MTML zajmuje sie dzialalnoscia sportowo-rekreacyjna oraz swiadczy uslugi marketingowe. Niestety nie wiadomo, za co partia Kaczynskiego przelala firmie ponad milion zlotych. Europosel Tomasz Poreba, szef kampanii PiS w 2011 r. nie ma pojecia o interesach Pierzchalskiego, swojego mlodszego kolegi. Gdy uslyszal o milionie przelanym na konto jego spólki, tylko jeknal: "O, Jezu…".

    To wlasnie Polska ...PIS !
    . Czy w tym Sejmie i senacie nie ma powznych ludzi aby te pieniadze na ochrone Kaczynskiego przekazac na HOSPICJUM albo na leczenie dzieci z nowotworami. Kaczynski zapomnial co to '' BÓG -HONOR-OJCZYNA. On sie boii o wlasna du... a nie mysli o losie malych Polaków. Nie dziwie sie sam nie ma dzieci . Paranoja napisana PRAWEM i SPRAWIEDLIWOSCIA. To moralne dno !
  • ~Wiej
    (2013-11-06 07:07)
    No brawo tuskolandio tak rząd się opiekuje obywatelami że na sam przód swoje kieszenie napycha ile się da a na ratunek innym jest już za póżno,spadam z tego kraju bo tu tylko lasy można sadzić.
  • ~xxx
    (2013-11-06 07:49)
    ZIELONA WYSPA ZAFUNDOWANA PRZEZ HOCHSZTAPLERÓW Z RZĄDU UMACNIA SIĘ I ROŚNIE W SIŁĘ.NIECH ŻYJE I ROZWIJA SIĘ PAŃSTWO K...Y IZŁODZIEJA
  • ~mulat
    (2013-11-06 07:34)
    Polska gospodarka na tle krajów środkowoeuropejskich to potęga i nie zmieni tego artykuł na onecie.
  • ~Polon
    (2013-11-06 08:14)
    Gdyby pisior rzadzil to by do tego na pewno nie doszlo.
  • ~Jeżyk
    (2013-11-06 07:30)
    Hejterzy już się cieszą, woda na ich młyn.
  • ~hahaha
    (2013-11-06 07:16)
    a Tusk niedawno twierdził, że kryzys mamy juz za sobą...hahahaha
  • ~wiktor