Wielka bitwa o polskie grosze. Będą je bić Brytyjczycy?

NBP chce zlecić bicie najmniejszych nominałów Brytyjczykom. Nie zgadza się na to Mennica Państwowa - pisze "Puls Biznesu". Gazeta wyjaśnia, że zdaniem Narodowego Banku Polskiego Mennica bierze zbyt dużo za bicie jedno, dwu i pięciogroszówek.

wróć do artykułu
  • ~Polak
    (2013-10-24 09:39)
    Ludzie po co woogole bić te grosze skoro najtańszy produkt zapałki kosztuje 10 -20 groszy. Jaką wartość ma 1 grosz. Po co nam 1 2 5 groszy. Ceny niech będą w groszach do zaokrąglenia, tak jak jest w Szwecji .
  • ~@psychol wiesio 13
    (2013-10-24 09:24)
    A ty durniu nie masz ochrony???

    Uwazaj - MORDE CIE WNET ZBIJA!!
  • ~szypa
    (2013-10-24 09:09)
    Jak podnieść wartość jedno, dwu i pięciogroszówek ? Wywiercić w nich otwory i sprzedawać jako guziki. Na pewno będą więcej warte.
  • ~ajron1960
    (2013-10-24 08:41)
    Najprościej w ogóle zlikwidować 1, 2 i 5 groszy. Po co to komu? Tylko koszty z biciem monet.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-10-24 08:34)
    Grosze...??
    Na ochrone mikro prezesa i jego kota idzie grubo ponad 100 000 zl miesiecznie , czyli ponad 1 200 000 zl rocznie !

    Ile kotow i starych stetryczalych emerytow mozna wykarmic nie mowiac o dzieciach... za tylko te sume ?
    Ile MILIARDOW ZL kosztowal Smolensk przez jeden telefon prezesa...???

    BYLO NIE LECIEC TAM i nie LADOWAC we MGLE matoly !!!
  • ~radca
    (2013-10-24 08:28)
    re: ~wacek2013-10-24 07:18
    Powiedz wacek swojemu panu, żeby zaczął myśleć swoją głową, a nie twoim łebkiem.
  • ~Gusiek460
    (2013-10-24 08:28)
    Jak do ministra finansów dotarła wiadomość, że Polacy narzekają bo zarabiają grosze. To minister finansów, obiecał groszówki w ogóle zlikwidować.

    A dlaczego produkcją groszówek zajmą się Anglicy?

    Dlatego, że w Polsce koszt produkcji jednogroszówki, to całe... 5 groszy.
  • ~Jobtwojumac
    (2013-10-24 08:00)
    Konkurencja musi byc ,a w Polsce nic sie nie oplaca ,mamy chyba tylko placzkow i marudy,tak jak PISmatoly,
    wedlog nich to Polska na skaju zapasci,
    moze tu i tam zyje bieda ale i ta musi byc zeby inni widzieli ze im dobrze sie powodzi.
  • ~wacek
    (2013-10-24 07:18)
    przejac jak najszybciej euro od angeli. Problem bedzie z glowy.
  • ~oszczędny
    (2013-10-24 07:15)
    W sumie bardzo dobrze, cena, cena cena...
    A może by tak ogłosić przetarg na prezydenta, premiera, posłów kto weźmie mniej ten wygrywa ?
    Cena Czyni Cuda.