Koniec fikcji w urzędach pracy. Nowe plany resortu pracy

| Aktualizacja:

Rząd ma plan, jak wreszcie rozdzielić tych, bezrobotnych, którzy faktycznie szukają pracy z tymi, którzy chcą tylko ubezpieczenia. Eksperci twierdzą, że pomysł jest dobry, gania jednak rząd za to, że zmiany sprawią, że niepotrzebny wtedy będzie drogi system eWUŚ.

wróć do artykułu
  • ~~ Mikołaj
    (2013-09-26 07:22)
    Proponują tu nam prawo jak w południowych prowincjach chińskich oraz krajach Ameryki Południowej nie wiedząc na czym polega problem i np. gdzie na giną środki np. na doposażenie stanowisk pracy dla pracodawców i stażowe.
  • ~Pracownik
    (2013-09-26 10:41)
    Ludzie ale wy jesteście głupi... Nawet nie wyobrażacie sobie z czym borykają się urzędnicy urzędów pracy. Polskie społeczeństwo to w większości banda nierobów i kochają doić państwowy budżet. Nawet sobie nie zdajecie sprawy jak wygląda praca takiego pośrednika. Nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka. Sama pracuję jako pośrednik i wystarczyłoby Wam gdybyście popracowali na tym stanowisku miesiąc i zmienilibyście zdanie na ten temat diametralnie Np. kilka dni temu Pani powiedziała,że nie interesuje ją praca poniżej 2000 netto, gdyz tyle ona ma z MOPSU więc jej sie to nie opłaci. I takich osób jest bardzo dużo...większość jest taka. I WY za to płacicie z Waszych podatków. A co do 20 letniej urzędniczki...w takim razie kto byłby lepszy niż ona, kto? Skoro ma zgodne wykształcenie i widzi się w tym co robi..niech to robi!!!1
  • ~renata
    (2013-09-27 11:08)
    sama przez to przeszłam więc wiem jak nieudolne są urzędy.jedna wielka paranoja.sama oczywiście szukałam ale dopiero po czasie udało się znaleźć coś sensownego, czyli Welmax. jak na dzisiejsze trudne czasy taka praca to marzenie! sam pracodawca też bardzo w porządku. i choć początki nie były takie łatwe, teraz mogę śmiało powiedzieć że było warto.
  • ~josef
    (2013-09-26 21:44)
    Multimiliarder Bill Gates zaproponował na konferencji poświęconej zmianom klimatycznym, by ograniczyć szkodliwą emisję dwutlenku węgla m.in. przez zredukowanie liczby ludności na ziemi o nawet 15 proc. Jego zdaniem, można to osiągnąć dzięki realizacji specjalnych programów „zdrowia reprodukcyjnego”, a także przez zastosowanie odpowiednich szczepionek.
  • ~bezrobotny
    (2013-09-26 21:57)
    jeśli to dalej czytasz jako bezrobotny , to znaczy , że jeszcze długo nie znajdziesz pracy / strata czasu /
  • ~pp
    (2013-09-26 18:35)
    Nawet bezrobotny, który pobiera zasiłek musi ten zasiłek wydać. Nie gromadzi ich na koncie i nie staje się bogaty... ****** wydaje na życie czy na picie wszystko jedno... pieniądze i tak wracają dając prace innym. W innych krajach zasiłki i pomoce są wyższe nie po ty by ktoś się wzbogacał, ale w miarę normalnie żył i mógł znaleźć prace w wyznaczonym terminie.
    Należy pamiętać, że każdy wydany przez nas grosz daje innym prace.
    W każdej dziedzinie sprzedany produkt może przynieść sprzedaż innego produktu i usługi. To wszystko tak działa, że ty kupujesz inny zarabia, ale ten co zarobił i tak te pieniądze gdzieś wyda. Może u Ciebie albo w Twojej firmie?
  • ~GERMANY
    (2013-09-26 17:52)
    A NAM NIEMCOM TERZ SIĘ PLANY ZMIENIŁY!
    OD PRACY A POTEM NA WCZASY
    TAKIE TERAZ MAMY PLANY!
  • ~GERMANY
    (2013-09-26 17:45)
    WREŚCIE POSŁOWIE POLSKI BIERZECIE SIĘ DO ROBOTY!
    TAK TRZYMAĆ
  • ~baj
    (2013-09-26 14:12)
    ja też mam plan jak się zerżnąć w portki, obłuda darmozjadów rządowych
  • ~jacek
    (2013-09-26 12:50)
    panie durniu kamysz -może lepiej rozstrzelać bezrobotnych -ty jednak jesteś PAJACEM !!!
  • ~solidaruch
    (2013-09-26 12:34)
    PO tonie, bo nie ma pieniedzy dla wszystkich bezrobotnych, Bezrobotnych mozna przeciez - tak jak n.p. w Danii i w Wielkiej Brytanii - poslac na kilkadziesiat godzin tygodniowo do prac na rzecz gmin, ale to przeciez wygaloby troche inteligencji, a PO co inteligencja, skoro w POlsce robi sie kariere kopiac pilke ? Polska POruszala sie PO okraglym stole i zatoczyla kolo POwracajac do sytuacji z 1980 roku. Wtedy w Swidniku kolo Lublina, ktory zaczal sierpniowe strajki, byla popularna ta piosenka : "Trzeba wreszcie zwalczyc kryzys, trzeba ruszac nowa droga. Gdy o pomoc wolal Edek powiedzieli, ze pomoga. Emeryci i rencisci... stare k...y spod latarni i rolnicy indywidualni". A konczyla sie ta piosenka tak : "Anarchisci postepowi byli wtedy solidarni.". Zmiencie Edka na Donka, a bedziecie miec opis obecnej sytuacji w Polsce.
  • ~1234567890
    (2013-09-26 11:57)
    i bardzo dobrze!..
  • ~lis
    (2013-09-26 11:12)
    jak KAMYCZKIEM w wode i juz jest nowus system dla kaczusia donalda tyfusia
  • ~emeryt
    (2013-09-26 09:53)
    Jakie kolejne głópoty wymyślą polscy bezmózgowcy w zakresie bezrobocia.Jak czytam te idiotyzmy to krew mnie zalewa,bo nasuwa sie pytanie jak urząd pracy/pracująca tam np. 20 letnia dziewczynka/ma wyłowic tych co poszukuja pracy od pasożytów nie robiąc nic co do urzędu winno nalezeć.To do urządu nalezy główny obowiązek proponowania pracy bezrobotnemu odpowiedniej do jego wykształcenia a nie wymądrzania sie nad nim i np. proponowanie funkcji grabarza kto psychicznie nie jest odpowiedni lub ktoś kto posiada wyższe wykształcenie.Dlaczego Polska nie czerpie wzorców z innych krajów którzy ten problem juz dawno ćwiczyli np. z niemców.Przebywałem tam kilka lat i ocierałem sie o urząd pracy,który to czuje sie odpowiedzialny za poszukanie odpowiedniej pracy dla bezrobotnego nawet w rejonie dość odległym od zamieszkania,pracy zblizonej do kwalifikacji i wykształcenia,zaś 3 krotna odmowa pozbawia bezrobotnego wszystkich praw.A tak na marginesie w niemieckim urzędzie pracy zatrudniani są tzw doradcy pracy w wieku który juz pozwala na osiągnięcie doświadczenia a którym do głowy nie przyjdą takie pomysły jak chce realizować polski tzn nic nie robić tylko wszystko zwalać na bezrobotnego
  • ~TUSKOWATO-PAWLAKOWA LODZIARNIA
    (2013-09-26 10:55)
    CZYLI UDOOPIANIA BIEDNYCH CIĄG DALSZY.
  • ~Pracownik
    (2013-09-26 10:44)
    I bardzo proszę...nie oceniajcie..nie znacie litery prawa , nie macie pojęcia jak to wszystko funkcjonuje...
  • ~uszatek_2
    (2013-09-26 10:36)
    ..."Obecny system, w który zaangażowane są pośredniaki, kosztuje 180 mln zł rocznie." Niech rząd przestanie opłacać policyjną obstawę dla kiboli to pieniądze na pośredniaki się znajdą. Mam jeszcze inny pomysł : nie finansować kościoła kat. a katechezę wywalić z programu nauczania. Niech wróci do kościoła tak jak było dawniej. Bez katechetów w szkole byłoby lżej finansować oświatę.
  • ~mamusia
    (2013-09-26 07:38)
    jak to po co, głupie pytanie, a fucha dla kolesia? Koleś musi zarobić i POdstołem wspomóc partię aby rządziła dalej a idioci w kolejkach do lekarzy?
  • ~~Emil
    (2013-09-26 08:44)
    Wynika z tego że nowa propozycja ma polegać na tym aby w Urzędach Pracy były teraz ubezpieczone tylko te osoby , które są nie pełnosprawne i nie zdolne do pracy a z NFZ nie dostaną L4 a komisja lekarska z ZUS nie chce dać renty. Wyjątkowa propozycja powszechna w krajach wyznaniowych trzeciego świata.
  • ~JACK
    (2013-09-26 07:50)
    czyli tych co na czarno bo nie ma innej alternatywy by dać jeść dzieciom
    ************ RYŻE OSZUSTY Z PEŁO COŚCIE ZROBILI Z TYM KRAJEM WSZYSTKO LEZY DŁUG NAJWYŻSZY W HISTORII PODATKI NAJWYŻSZE A WY JESZCZE ZA MAŁO NAKRADLIŚCIE???

Może zainteresować Cię też: