Koniec fikcji w urzędach pracy. Nowe plany resortu pracy

| Aktualizacja:

Rząd ma plan, jak wreszcie rozdzielić tych, bezrobotnych, którzy faktycznie szukają pracy z tymi, którzy chcą tylko ubezpieczenia. Eksperci twierdzą, że pomysł jest dobry, gania jednak rząd za to, że zmiany sprawią, że niepotrzebny wtedy będzie drogi system eWUŚ.

wróć do artykułu
 • ~~ Mikołaj
  (2013-09-26 07:22)
  Proponują tu nam prawo jak w południowych prowincjach chińskich oraz krajach Ameryki Południowej nie wiedząc na czym polega problem i np. gdzie na giną środki np. na doposażenie stanowisk pracy dla pracodawców i stażowe.
 • ~mamusia
  (2013-09-26 07:38)
  jak to po co, głupie pytanie, a fucha dla kolesia? Koleś musi zarobić i POdstołem wspomóc partię aby rządziła dalej a idioci w kolejkach do lekarzy?
 • ~JACK
  (2013-09-26 07:50)
  czyli tych co na czarno bo nie ma innej alternatywy by dać jeść dzieciom
  ************ RYŻE OSZUSTY Z PEŁO COŚCIE ZROBILI Z TYM KRAJEM WSZYSTKO LEZY DŁUG NAJWYŻSZY W HISTORII PODATKI NAJWYŻSZE A WY JESZCZE ZA MAŁO NAKRADLIŚCIE???
 • ~minister wszystkich Polaków
  (2013-09-26 08:01)
  panie minister wszystkich Polaków: może wysłac bezrobotnych na Madagaskar, emerytów dobić pawulonem a chorym zamiast leków serwować cukier w kostkach? jakie oszczędności. panie minister, kiedyś bezrobotni pana rozliczą i zakonczysz pan w kamienicy z wspólnym kiblem.
 • ~zdzich
  (2013-09-26 08:13)
  Info z Spotu: Wałęsa wygłosił mowę, w której skrytykował system kapitalistyczny.
 • ~AGA
  (2013-09-26 08:16)
  TYCH WSZYSTKICH NIEUKÓW I WYCIĄGACZY KASY,KTÓRZY TWORZĄ LIPNE SYSTEMY RAZEM Z MINISTREM PRACY WYWALIĆ NA ZBITY PYSK.
 • ~Greg
  (2013-09-26 08:31)
  Acha, czyli w urzędach pracy nie będą już nic robić.
  Moja żona jest zarejestrowana od ponad roku, urząd ją zaprasza co kilka miesięcy do siebie (chyba musi) i rozkłada ręce że nic dla niej nie ma.
  Fajna robota !
 • ~Pracownik
  (2013-09-26 08:34)
  Ja uważam że wyłączenie składek zdrowotnych z Urzędów Pracy nie do końca wyklaruje sytuację...ponieważ w ewidencji nie pozostaną tylko osoby rzeczywiście poszukujące pracę lecz klienci MOPSU. MOPS by wypłacić osobom zapomogę wymaga zaświadczenia z Urzędu Pracy,że tej pracy "niby" poszukują, dlatego w rejestrze i tak będą fikcyjni poszukujący pracy... Pracownicy mopsu idą na łatwizne...bo po co robić wywiady..i wykonać inne trudniejsze czynności jak można po prostu zażądać zaświadczenia z urzędu pracy-myślę,że w tej kwestii również nasz ukochany rząd mógłby zrobić porządek.
 • ~~Emil
  (2013-09-26 08:44)
  Wynika z tego że nowa propozycja ma polegać na tym aby w Urzędach Pracy były teraz ubezpieczone tylko te osoby , które są nie pełnosprawne i nie zdolne do pracy a z NFZ nie dostaną L4 a komisja lekarska z ZUS nie chce dać renty. Wyjątkowa propozycja powszechna w krajach wyznaniowych trzeciego świata.
 • ~marcelll
  (2013-09-26 08:47)
  temat zastepczy, zawracanie kijem Wisły. brak sił pomysłu albo chęci by wziąć się za prawdziwy problem. znów mącenie wody aby uszczelnić wydziek drobnych a za plecami banda cwaniaków kradnie i wyłudza grubą kase. na ubezpieczenie brak ale na założenie firmy, miejsca pracy fikcyjnego ktory po uplynieciu wymaganego terminu zostanie zamkniety a kasa przepier... to jest. Bo kozioł ofiarny musi być ale nie wśród swoich kolesi. a przy okazji nowe przetragi, stanowiska i biureczka dla kolesi
 • ~albert
  (2013-09-26 08:51)
  Czyli w pośredniakach urzędnicy prawie nic nie będą robić poza wywieszaniem na tablicy ofert pracy jeśli takie się pojawią !
 • ~irgendwer
  (2013-09-26 09:10)
  Cytuję :" U lekarza bezrobotny p o k a r z e PESEL" Pokaże jako karę za braki w ortografii polskiej w red.Polskiego Radia ??
 • ~hanka
  (2013-09-26 09:15)
  Nasreszcie! Znam takich bezrobotnych co zadnej pracy nie chca, bo tak im dobrze.
  Gdyby rzad jeszcze zaczal sprawdzac tytch wspanialych rencistow, co odeszli na rente w wieku 40 lat i doskonale sie maja, tez moznaby cos zaoszczedzic.
 • ~olo
  (2013-09-26 09:27)
  Jednym słowem sam pesel pokaże czy szukasz aktywnie roboty czy nie. zaiste magiczny to system. Wyjdzie tak jak wszystko za co wzięło się pełostwo czyli syf kiła i mogiła.
  Chodzi tylko i wyłącznie żeby praktycznie nikomu nie dać ubezpieczenia czy zasiłku co i tak już jest żałosne.
 • ~emeryt
  (2013-09-26 09:53)
  Jakie kolejne głópoty wymyślą polscy bezmózgowcy w zakresie bezrobocia.Jak czytam te idiotyzmy to krew mnie zalewa,bo nasuwa sie pytanie jak urząd pracy/pracująca tam np. 20 letnia dziewczynka/ma wyłowic tych co poszukuja pracy od pasożytów nie robiąc nic co do urzędu winno nalezeć.To do urządu nalezy główny obowiązek proponowania pracy bezrobotnemu odpowiedniej do jego wykształcenia a nie wymądrzania sie nad nim i np. proponowanie funkcji grabarza kto psychicznie nie jest odpowiedni lub ktoś kto posiada wyższe wykształcenie.Dlaczego Polska nie czerpie wzorców z innych krajów którzy ten problem juz dawno ćwiczyli np. z niemców.Przebywałem tam kilka lat i ocierałem sie o urząd pracy,który to czuje sie odpowiedzialny za poszukanie odpowiedniej pracy dla bezrobotnego nawet w rejonie dość odległym od zamieszkania,pracy zblizonej do kwalifikacji i wykształcenia,zaś 3 krotna odmowa pozbawia bezrobotnego wszystkich praw.A tak na marginesie w niemieckim urzędzie pracy zatrudniani są tzw doradcy pracy w wieku który juz pozwala na osiągnięcie doświadczenia a którym do głowy nie przyjdą takie pomysły jak chce realizować polski tzn nic nie robić tylko wszystko zwalać na bezrobotnego
 • ~gustaw
  (2013-09-26 10:06)
  "A urzędnicy, zamiast szukać pracy dla bezrobotnych, wypełniają papierki."

  Bzdura - pracy nie ma!!! Jak bedzie to mi do tego zaden urzdnik nie jst potrzebny, sam znajde. Jak mozna znalezc cos, czego jest brak?

  Mam 27 lat i tytul magista i co?
 • ~omo
  (2013-09-26 10:08)
  w pierwszej kolejności zmniejszyć zatrudnienie urzędników i ograniczyć przerwy na kawki herbatki i zająć się petentami
 • ~Nina
  (2013-09-26 10:34)
  nie ma pracy dla 3 milionów ludzi ale są Urzędy Pracy! PYTAM się PO CO SA URZEDY PRACY JAK PRACY NIE MA !!! Zlikwidować to dziadostwo kawkowo-klubowe ,szajkowo-mafijne!!!
 • ~uszatek_2
  (2013-09-26 10:36)
  ..."Obecny system, w który zaangażowane są pośredniaki, kosztuje 180 mln zł rocznie." Niech rząd przestanie opłacać policyjną obstawę dla kiboli to pieniądze na pośredniaki się znajdą. Mam jeszcze inny pomysł : nie finansować kościoła kat. a katechezę wywalić z programu nauczania. Niech wróci do kościoła tak jak było dawniej. Bez katechetów w szkole byłoby lżej finansować oświatę.
 • ~Pracownik
  (2013-09-26 10:41)
  Ludzie ale wy jesteście głupi... Nawet nie wyobrażacie sobie z czym borykają się urzędnicy urzędów pracy. Polskie społeczeństwo to w większości banda nierobów i kochają doić państwowy budżet. Nawet sobie nie zdajecie sprawy jak wygląda praca takiego pośrednika. Nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka. Sama pracuję jako pośrednik i wystarczyłoby Wam gdybyście popracowali na tym stanowisku miesiąc i zmienilibyście zdanie na ten temat diametralnie Np. kilka dni temu Pani powiedziała,że nie interesuje ją praca poniżej 2000 netto, gdyz tyle ona ma z MOPSU więc jej sie to nie opłaci. I takich osób jest bardzo dużo...większość jest taka. I WY za to płacicie z Waszych podatków. A co do 20 letniej urzędniczki...w takim razie kto byłby lepszy niż ona, kto? Skoro ma zgodne wykształcenie i widzi się w tym co robi..niech to robi!!!1

Może zainteresować Cię też: