Budżet, który podzielił posłów, przegłosowany! Deficyt większy o 16 mld

| Aktualizacja:

 Posłowie znowelizowali tegoroczny budżet. Na sali sejmowej zabrakło posłów PiS, którzy postanowili zbojkotować głosowanie.

wróć do artykułu
  • ~LOL
    (2013-09-15 17:39)
    WALI MNIE TO
  • ~wizjonerka
    (2013-09-15 00:56)
    Mówiłam i pisałam przeszło 5 lat temu,że dranie dostali Polskę murowaną,a zostawią drewnianą.No cóż gorzka prawda,sprawdziła się co do joty.
  • ~zapłacicie za to
    (2013-09-15 00:52)
    Ci co przegłosowali ten budżet POwinni przez 5 lat nie otrzymywać pensji ,tylko zaszywać tą dziurę budżetową którą zrobili,POsły.
  • ~POMatoł
    (2013-09-13 16:25)
    Sukces! Sukces! Deficyt TYLKO 51 i pół miliarda złotych.
    
A mogło być 10 razy tyle!
    Widzicie pisiory? 
Tak pracuje nasza fspaniała Jedynie Słuszna Partia PO pod pszewodem naszego genjalnego przywutcy Donalda (oby rzył, żondził i pluł na PIS wietrznie) Tuska. 
To jest potenga! 
W trudzie, bulu i pocie wykuwa nowom, fspaniałom Polskem! 
Oto macie państfo pienkny pszykłat Polski w budowie! 
A wy, pisiory, ótrzcie sie od lepszych i przestańcie kwenkolić.
    
A ja -POMatoł - apelujem! 
Panie Prezydęcie Komorowski apelujem do pana! 
Uwarzam rze rzeby nasze Państfo znowu zdało trudny egzamin - niezbendnym jest by w zwionzku z wyjontkowym sukcesem ministra Vincenta i premiera Tuska - nadać tym Orłom Najwyszsze z Najwyszszych Odznaczenie Platformy: Penisa w Pysku Świni.
  • ~heliot
    (2013-09-13 14:27)
    i bardzo dobrze ,że wyszli ..po co się brudzić.
  • ~polka
    (2013-09-13 14:22)
    ADAM przykladac reke do ***** ---BEDZIE SMIERDZIALA ---LEPIEJ OBEJSC
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-09-13 14:17)
    Wreszcie wiadomo kto naprawdę jest w opozycji.
  • ~słoik
    (2013-09-13 14:16)
    Czy jest coś co Rostowski dobrze policzył? Chyba tylko własną forsę.
  • ~słoik
    (2013-09-13 13:54)
    Gdyby tak wpadli w te dziurę i tam juz zostali - wszyscy co za nią głosowali.
  • ~kasa
    (2013-09-13 13:45)
    Nie głosują ponieważ NIE stawiałoby ich przed obniżką pensji , a żaden darmozjad tego nie chce a TAK dla Tuska nie mieści się w kaczych łbach.
  • ~Adam
    (2013-09-13 13:44)
    PiS pokazał, że ma głęboko w d... finanse państwa. Panowie trochę odpowiedzialności przecież planujecie przejąc rządy i co wtedy będzie wielkie zdziwienie jak po dwóch latach stracicie władzę bo taniec na trupach i wizje Prezesa nie wystarczą.
  • ~Robnad
    (2013-09-13 13:40)
    czego durne morony POkemonskie?
    chcieliście, to macie ciemniaki.
    jak durnie "myślicie"(oksymoron).

    z czego będą te POżyczki spałacane.
    może jakaś niedojda tuskowa POstara się to wytłumaczyć?
    już spłacamy ponad 50 mld. rocznie, z czego POłowę dołożył Tusk z ferajną w ciągu 6 lat.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-09-13 13:36)
    ...jarus-stalin-dupalin
    Ha ha ha jarus bezzebny
    jajarz...kot bedzie pierwsza dama , pawlowicz od oswiaty i kultury...hofman i blaszczak
    od przekretow...a reszta idiotow i wykastrowanych eunuchow "technicznych ".
    ..od przytakiwania niemocie prezesowi...!

    A RZADZIC BEDZIE RYDZYK i on bedzie ministrem finansow...od przelewow miliardow
    z kasy panstwowej do Radyja Ma Ryja...biskupi tez skorzystaja...nawet Paetz...
    bedzie mial na klerykow i nowe czerwone gacie z AMORE
  • ~Adam33
    (2013-09-13 13:22)
    Wszystkim jest na rękę ta dziura w budżecie, tylko niektórzy (w razie czego) będą mogli biadolić.
  • ~tak zyje pisdepp
    (2013-09-13 13:18)
    ~Harcerz IV RP2013-09-13 12:43 - myslisz "moj mozg" i natychmiast widzisz cuchnaca maz przyüpominajaca kaczelajno...
  • ~Alek
    (2013-09-13 13:18)
    Zamieszania???
    Uproszczenia !!!
    Gdyby tak zawsze !!! (westchnienie)
  • ~kasa
    (2013-09-13 12:57)
    Najpierw protest ,potem uchwalą sobie podwyżki - paranoicy
  • ~realista
    (2013-09-13 12:50)
    Ranking samodzielności finansowej ,miejsce gorsze od Bangladeszu.Taką Polskę zbudowała nam PLATFORMA OBYWATELSKA i NASZ UKOCHANY WÓDZ TUSK.
  • ~Harcerz IV RP
    (2013-09-13 12:43)
    Mówię Polska - myślę moja Ojczyzna.
    Mówię PiS - myślę normalność.
    Mówię Tusk - myślę bandyta.
    Mówię PO - myślę złodzieje.
    Całe ZOMO, SB i UB i ORMO za naszym zbawieniem PlatfORMO...


    Dług publiczny

    1990 - 53,17 mld zł (Solidarność+ZSL+PZPR - premier Mazowiecki)
    1991 - 65,84 mld zł (rząd koalicyjny Solidarnościowy - premier Bielecki)
    1992 - 97,94 mld zł (rząd koalicyjny Solidarn.-premier Olszewski /Suchocka)
    1993 - 133,94 mld zł (rząd koalicyjny Solidarnościowy - premier Suchocka)
    1994 - 152,21 mld zł (SLD + PSL - premier Pawlak)
    1995 - 167,21 mld zł (SLD + PSL - premier Oleksy)
    1996 - 189,05 mld zł (SLD + PSL - premier Cimoszewicz)
    1997 - 221,65 mld zł (SLD + PSL - premier Cimoszewicz)
    1998 - 237,40 mld zł (AWS + UW - premier Buzek)
    1999 - 278,21 mld zł (AWS + UW - premier Buzek)
    2000 - 288,33 mld zł (AWS + UW do 05.2000r. - premier Buzek)
    2001 - 314,67 mld zł (AWS - premier Buzek )
    2002 - 352,58 mld zł (SLD + UP - premier Miller)
    2003 - 408,58 mld zł (SLD + UP - premier Miller )
    2004 - 440,54 mld zł (SLD + UP - premier Miller/Belka )
    2005 - 477,08 mld zł (SLD+UP doX/05-premier Belka,odXI-PiS–premier Marcink.)
    2006 - 506,26 mld zł (PiS + Samoobrona + LPR-premier arcinkiewicz/Kaczyński)
    2007 - 527,44 mld zł (PiS - premier Kaczyński, od XI- PO- premier Tusk)
    2008 - 569.95 mld zł (PO + PSL - premier Tusk)
    2009 - 653.45 mld zł (PO + PSL - premier Tusk)
    2010 - 737.76 mld zł (PO + PSL - premier Tusk)
    2011 – 850,00 mld zł (PO + PSL - premier Tusk)
    2012 - 940,00 mld zł (PO + PSL - premier Tusk)
    2013-1.050,00 mld zł (PO + PSL - premier Tusk)
    2014-1.120,00 mld zł (PO + PSL - premier Tusk) (marzenie TUSKA)
    2015–1.200,00 mld zł (PO + PSL - premier Tusk) (marzenie ANGELI MERKEL)-
    przy okazji odbierze za odsetki Wrocław (Breslau)
    2008-2015 r.-672,56 mld zł - łączna suma zwiększenia zadłużenia podczas
    rządów (PO + PSL - premier Tusk) czyli o 56,05%


    Całkowite zadłużenie III RP-
    3.370,00 mld zł =1.200,00 + 2.170,00 –zob. ZUS(PO+PSL-premier Tusk) Prognoza

    Chcesz zobaczyć dno głosuj na PO.
    Zdaniem prof. Janusza Jabłonowskiego z departamentu statystyki NBP polski dług wynosi ponad 3 BIOLIONY złotych. Tak tak 3 BILIONY I!! . Daje to więcej niż 220 % PKB. Informację można nazwać szokiem. Do tej pory oficjalne dane na temat długu zostały podane w kwietniu bieżącego roku i mówiły zaledwie o 1.010,80 mld zł. Zdaniem prof. Jabłonowskiego do jawnego długu powinniśmy doliczyć dług ukryty, który według jego obliczeń sięga aż 180 proc. PKB. Wynika z tego, że całkowity dług Polski przekracza 220 procent PKB. Zadłużenie takie w relacji do PKB jest 2 razy większe niż zadłużenie Grecji !!.
  • ~kkk
    (2013-09-13 12:38)
    Sejmowy bój o zmiany w budżecie na 2013 rok wygrała koalicja. Choć Ruch Palikota, SLD i Solidarna Polska miały szanse zablokować zmiany umożliwiły przyjęcie forsowanej przez władzę nowelizacji. W Sejmie doszło w piątek do sytuacji, w której losy rządowej zmiany stanęły na włosku. Bowiem PiS, w imię solidaryzowania się ze strajkującymi związkowcami, postanowił zbojkotować obrady Sejmu. Oznacza to, że możliwe było zablokowanie rządowych zmian.

    Wszystko było jednak w rękach posłów SLD i Ruchu Palikota. Jeśli te partie podjęłyby decyzję o bojkocie głosowania nad budżetem w Sejmie w Izbie zabrakłoby kworum.