Prąd będzie tańszy. Ile zaoszczędzi Kowalski?

| Aktualizacja:

Polski rząd pamięta, że przez drogą energię upadł niedawno gabinet w Bułgarii. Enea już obniżyła stawki na 2014 rok

wróć do artykułu
  • ~woik
    (2014-09-13 13:57)
    Ja skorzystałem z oferty Novum, bo prowadzili system sprzedaży pakietowej. Miałem problem z ustaleniem sobie pakietu, bo dopiero poszedłem "na swoje", ale na podstawie moich rachunków pomogli mi ustalić miesięczne zużycie prądu i ułatwili mi wybór pakietu. No i ucieszyło mnie, że przy każdym pakiecie oferują 36 miesięcy gwarancji ceny
  • ~gugcia
    (2013-09-02 14:06)
    najpierw podniesli ceny pradu o 300% przez ostatnie 20 lat,a teraz strasznie trabia,ze obnizaja o 4%,co tez prawda nie jest,bo ja jakos tego na rachunku w Krakowie od lipca nie widze,moze u nas w Galicji wszystko inaczej.Ogolnie w tej nowej Polsce od 1990 roku energia i paliwa podrozaly od 300 do 600%,oplaty te rujnuja portfele kazdej rodziny w potworny sposob,ludzie marzna zima,gdy nie maja tanszego CO (ja mam,ale marzne u znajomych w domkach,bo ich nie stac na gaz),do niektorych ludzi chodze w zimie w grubym swetrze i kalesonach,bo po moim mieszkaniu w bloku z CO i temp plus 25 boje sie u nich zaziebic.Do tego doszlo-jak w XIX wiecznej Anglii,gdzie wszyscy marzli,czytalem o tym w ksiazkach na Anglistyce,zreszta system gospodarczy,socjalny i praw pracowniczych tez mamy juz prawie jak w XIX wiecznej Anglii lub w "Ziemii Obiecanej".I jeszcze jedno-prad na razie tanieje,jest pytanie o ile zdrozeje gdy zacznie sie ostre placenei za emisje CO2.Chyba,ze UE cos w przyszlosci zmieni,bo chodza sluchy,ze wysokie ceny energii w calej UE zabija konkurencyjnoasc europejskich gospodarek w relacji do super taniej energii w USA po rewolucji lupkowej tamze.
  • ~slowianka
    (2013-09-02 12:54)
    premier musi cos reprezentowac a ta miernota...
  • ~haha
    (2013-09-02 09:09)
    Jakie w tej Polsce wszystko tanie. Prąd tani, gaz tani, woda tania. Tylko dlaczego pieniędzy coraz mniej. Kłamcy Popaprańcy.
  • ~joda
    (2013-09-02 08:54)
    ludzie inteligentni nie dadzą się nabrać na tuskową propagandę. Ci mniej rozgarnięci niech porównują rachunki za prąd a przekonają się, że zapłacą tylko więcej.
  • ~Joanna Barska
    (2013-09-02 08:45)
    Co za brednie !!
    Za prąd zapłacimy 5 zł. mniej ale za "przesył" 20 zł. więcej !!
    Nie wierzmy tym oszustom.
  • ~mój rachunek z ostatniej faktury:
    (2013-09-02 08:41)
    stawka zmienna całodobowa - zużycie 17 kWh, wartość 4,69 !
    stawka stała ceny - 11,20
    opłata za dodatkowy cykl handlowy - 6
    opłata dystrybucyjna całodobowa - 2,36
    opłata dystrybucyjna stała - 15,04
    opłata końcowa - 0,16
    opłata abonamentowa - 1
    razem 40,45 netto
    podsumowanie zużycia/ w tym sprzedaż 26,92 brutto
    w tym dystrybucja 22,83 brutto
    razem 43,75 brutto i jak się tu nie wkoo oorvić :(
  • ~Robnad
    (2013-09-02 08:35)
    na PÓł litra, na koniec.
  • ~bolek
    (2013-09-02 08:32)
    Cieszmy się zaoszczędzimy 3 zł które wcześniej nam zabrano co za idiotyczny artykuł Pytam czy Wiesiu jest na stałym etacie że wciąż wkleja te same brednie żenada
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-09-02 08:08)
    Jak PISsss i prezes zbaw niemota bez dzieci , zony , auta , niepotrafiacy zrobic zakupow... zdobedzie koryto...
    to dopiero da wam popalic za to ze dostal kopa w zwieracze od Polakow 7 razy...))))
    Myslicie ze manna spadnie z nieba i benzynka bedzie za 1 zl...?
    A 3 000 000 mieszkan wybuduja ?
    he he he ... beda ale tak jak lesniczowki dla najblizszych z PIS !!
    A ty bedziesz na nich zasuwal !!!

    ..PIS zamiast splacac dlugi w okresie dobre koniunktory
    ( odziedziczyli ja po SLD )
    PIS zadluzyl Polske jeszcze bardziej...

    Mimo wyprzedazy majatku panstwowego i plynacych stad dochodów do budzetu ,
    dlug urósl do ok 510 mld zl w 2005 a od tego czasu czyli za rzadów PiS do 550
    mld zl w 2007 r czyli tez sporo i mimo tzw kotwicy budzetowej czyli deficytu
    ograniczonego do ok 27 mld zl .
    PIS zadluzal kraj...i oddluzal siebie...

    PiS umarza dlugi PC

    Cztery dni po przegranych przez PiS wyborach minister skarbu Wojciech Jasinski
    umorzyl prawie 700 tys. zl dlugów Porozumienia Centrum, pierwszej partii
    Jaroslawa Kaczynskiego.
    Byla to jedyna decyzja o umorzeniu dlugów, jaka minister skarbu podjal w zeszlym
    roku.

    Kto wystapil z wnioskiem o umorzenie dlugów PC? Nie wiadomo. W aktach sprawy nie
    ma takiego wniosku. Jasinski: - Nie pamietam. To byla blaha sprawa. Ale na pewno
    nie byl to Jaroslaw Kaczynski.

    Plus biurowce "RUCH" ...250 milionow warte zagarniete przez funfacje
    Kaczynskiego... o sorrki sprywatyzowane z 1 zl..( papiery poginely za
    rzadow PIS w Warszawie ,a potem w Polsce...
    Teraz nikt nic nie wie i sady nie moga sadzic...
  • ~kasienka
    (2013-09-02 08:04)
    ...Zgadzam sie z Leopoldem.. Tylko nie nazywam tego jegomoscia "premierem".. Premierem powinien cos umiec i jakas jakosc soba reprezentowac
  • ~LEOPOLD
    (2013-09-02 07:28)
    Premier podpisał "pakiet klimatyczny", więc ta obniżka to następny farmazon , gdyż będziemy płacić takie kary, iż prąd wzrośnie 100%.
  • ~wiktor
    (2013-09-02 07:27)
    19 zł...hahahahaahah
  • ~obserwer_1