USA chcą współfinansować polski atom. Jest tylko jeden warunek

| Aktualizacja:

USA chcą współkredytować budowę pierwszej elektrowni atomowej w Polsce. Warunek jest jeden. Technologia będzie pochodzić z Ameryki - przyznaje w rozmowie z IAR John Schuster wiceprezydent rządowego Export - Import Banku. O inwestycję planowaną przez PGE zabiegają również koncerny z Francji i Japonii.

wróć do artykułu
  • ~fryc
    (2013-08-08 10:05)
    juz raz nas wykiwali z zakupem samolotow tak to przyjaciele gola durniow rzadzacych Polska. wczesniej golono nas ze wschodu teraz z zachodu.
  • ~tele-wic
    (2013-08-08 10:12)
    Kolejny "znakomity" interes z bandą amerykańskich cwaniaków - były "złote" kontrakty z udział Polski w irackiej awanturze, potem zakupy złomu F-16 za bandyckie ceny, teraz zakup kolejnego złomu Dreamlinery, no i przyszła następna "propozycja" - technologia elektrowni atomowych.
    Polacy, a właściwie dupki decydenckie, znowu dacie się wyp... we własną d...?
  • ~VON.
    (2013-08-08 10:24)
    Znów się to tałatajstwo pcha.Paszoł VON.
  • ~podatnik
    (2013-08-08 10:27)
    Znów będą chcieli nas wyd.ymać, jak z Boeingami lub z offsetem za F16.
  • ~maxkolanko
    (2013-08-08 10:29)
    Niemcy wycofują się ze wszystkich elektrowni atomowych, nas trzeba przekonać że to najlepsze i na amerykańskie raty.
  • ~drzyjcie
    (2013-08-08 10:54)
    DRZYJCIE POLACZKI,A CENY JAK wysokie beda!!!
    pozamykac kopalnie-hihihihihihihi
    robta co chceta
  • ~rafeal
    (2013-08-08 11:00)
    Należy się uczyć od amerykanów jak dbać o swoje firmy, zresztą Francja, Włochy, Niemcy i inne kraje dbają o swoich. U nas to zagraniczne firmy mają przywileje i są popierane decydentów. Polskie firmy są szykanowane.
  • ~dezawu
    (2013-08-08 11:01)
    ..a następni beda Japonce.Trzeba gdzies upłynnic trefny towar.A PO-lska to najlepsze miejsce na wszelkie smieci ze swiata...
  • ~esculap
    (2013-08-08 11:08)
    Elektrownie atomowe sa juz przezytkiem sa drogie juz kraje zachodnie wycofuja sie z tego dlaczego takie g***o wciska sie Polakom?!!
  • ~andrzej100
    (2013-08-08 11:10)
    Najważniejsze, kto da większą łapówkę. Rozmowy będą przeciągać w nieskończoność, bo każdy przy korycie będzie chciał się załapać.
  • ~najpierw niech się wywiążą z zaległych offsetów..
    (2013-08-08 11:14)
    a my pamiętamy jeszcze elektrownię Three Mile Island
  • ~cd
    (2013-08-08 11:15)
    Wiedzą kogo najłatwiej wykorzystać (zrobić w konia). Wcześniej:
    -nieudane F-16, offsety porażka,
    -dreamleanery, o jakich nie marzył LOT.
    -wojna w Iraku,
    -wojna w Afganistanie
  • ~-
    (2013-08-08 11:27)
    To malutki warunek ,taki amerykański .
  • ~do gimbusow z dziennika
    (2013-08-08 11:30)
    dorzuca sie do atomu
    co za prymityw to pisal?
  • ~jankes
    (2013-08-08 11:46)
    usa to niech się w dupę pocałują i od nas wara
  • ~Ironiamus
    (2013-08-08 11:51)
    Dorzucić??? Tylko pożyczyć i zarobić!!!
  • ~Ela
    (2013-08-08 12:08)
    A kyo się pytał Polaków czy chca atomu??? Mim zdaniem cała Polska jest Polaków i trzeba ich zapytać, ponieważ konsekwecje tych decyzji będa trwały długie lata!
    Co będziemy robic z odpadami radiuoaktywnymi, to po pierwsze?
    Po drugie elektrownie wodne sa o wiele lepsze a rzek mamy dużo w kraju!
  • ~Ela
    (2013-08-08 12:11)
    Szkoda, ze amerykańska wspaniła technologia nie opracowała jeszcze elektrowni słonecznej, bo już czas, a słońca mają tam np. w Arizonie pod dostatkiem!
    To jest inawestycja a nie stary marny atom z ich odpadami na setki lat zagrażającymi nam promieniowaniem!!!
  • ~Stańczyk
    (2013-08-08 12:39)
    Kto kupił grunt pod elektrownie ? ten chce go opchnąć kuplom z PO w rządzie.
    kaska do podziału. PO propaguje zbrodniczy system.
  • ~Marek
    (2013-08-08 12:40)
    nie chodzi o dobro kraju tylko o

    1)biznes nuklearny warty grube pieniadze
    2) łapowki dla lokalnych politykow
    3) w Polsce bedzie mozna skladowac radioaktywne odpady