USA chcą współfinansować polski atom. Jest tylko jeden warunek

| Aktualizacja:

USA chcą współkredytować budowę pierwszej elektrowni atomowej w Polsce. Warunek jest jeden. Technologia będzie pochodzić z Ameryki - przyznaje w rozmowie z IAR John Schuster wiceprezydent rządowego Export - Import Banku. O inwestycję planowaną przez PGE zabiegają również koncerny z Francji i Japonii.

wróć do artykułu
  • ~OBYWATEL TUSKOSTANU
    (2013-08-08 07:18)
    JA TEŻ MAM JEDEN WARUNEK WOBEC USA :
    POLSKA MA SIĘ STAĆ NAJWAŻNIEJSZYM STANEM W USA.
  • ~007
    (2013-08-08 07:26)
    Ile dostaje się "odstępnego" przy POdpisaniu takich przekrętów.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-08-08 07:31)
    Ci Amerykanie nie wiedzą jeszcze, jak wielkie muszą przygotować ''wpisowe'' = komplet drogich, pozłacanych zegarków dla pana Grada oraz intratną POsadę dla pana Józefa Bonka.
    A skończy się tak, jak to z tymi nano- i bio-technologiami, co to nam premier MILLER obiecywał przy zakupie F-16.

    - Donald, why?
    - By żyło się lepiej, of course...!
  • ~max1
    (2013-08-08 07:31)
    A potem pojawią się kolejne warunki, nasze paliwo, możliwość składowania naszych odpadów u was, cenę energii też będziemy ustalać my.

    Niech się walą, skończy się jak z nielotami F16 i Drimlajnerami
    Dadzą przestarzałą technologię, a dodatkowo będą kontrolować.
  • ~lol
    (2013-08-08 07:34)
    w radzie nadzorczej koniecznie trzeba zatrudnić ''profesora'' Bartoszewskiego - jego wpływ na działanie w/w spółki będzie zbawienny (w LOT jego obecność spowodowała dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa) :-D
  • ~pikador
    (2013-08-08 07:35)
    Zacznijmy od zniesienia wiz do Polski a później zgodzimy się na offset taki jak w przypadku F-16 czyli olejemy was jak wy nas!!!
  • ~bul
    (2013-08-08 07:35)
    już dawno burek podpisał z Anielą sprowadzenie jednej z 17 likwidowanych elektrowni atomowych /Niemcy już budują 22 bloki węglowe/, więc tego typu dywagacje to zamydlanie oczu.
    - niejaki minister skarbu co to stocznie sprzedawał katarskim inwestorom ma się bardzo dobrze i co miesiąc pobiera kilkadziesiąt tys.zł - podobno na razie szuka najlepszej lokalizacji /a kasa wpływa od biednego polskiego podatnika/
  • ~Drzazga 101
    (2013-08-08 07:41)
    :Na razie w lutym PGE podpisała z firmą WorleyParsons umowę w sprawie badań środowiskowych i lokalizacyjnych miejsc gdzie może powstać pierwsza elektrownia jądrowa. Wartość kontraktu to 252 mln zł."
    O Matko, chyba kogoś nieźle rąbnęło, że wydaje TYLE szmalu na BADANIA środowiskowo-lokalizacyjne, na dodatek jakiejś innostrańskiej firmie, jakby tego nie mogła zrobić jakaś polska. Jestem ciekaw ZA CO tak wielki szmal i JAKI będzie produkt tej firmy, czyli co będzie wynikiem tych BADAŃ, korba ! I czy był ogłoszony przetarg na tę usługę ?!!! Ale jak patrzę, kto lekką rąsią wydaje ten szmal i widzę nazwisko Kilian - osobisty zresztą przyjaciel McDonalda, "wielobranżowy" menedżer-zapchajdziura, ostatnio wywalony przez p. Solorza-Żaka z fuchy dyrektora marketingu w Polkomtelu - no to wszystko jest jasne i reszty to się mogę jeno domyślać. A tak w ogóle to ja bym się wstrzymał z tym atomem i zapytał pp Kiliana i Grada - drugi mcdonaldowy SZPENIO od atomu - czy one wiedzą, ile będzie kosztowała utylizacja odpadów uranowych i rozsył tej energii pa wsiech w naszej, ukochanej Ojczyźnie ?! I czy bardziej nie będzie nam się opłacało za tę cenę wybudować 10-ciu lokalnych eletrowienek konwencjonalnych na węgiełek, którego u nasz skolko ugodno, z opcją przełanczania ich na gaz, jak się okaże, że tu i ówdzie ten gaz głupkowy u nasz jest.
    Hej !-
  • ~Janka
    (2013-08-08 07:42)
    Nie będzie żadnej atomowki
  • ~cd
    (2013-08-08 07:43)
    DLACZEGO MY NIE MAMY ORBANA?
  • ~zydzi dyktują warunki
    (2013-08-08 07:48)
    żydzi dyktują warunki
  • ~sed
    (2013-08-08 07:51)
    Majac doswiadczenia z ocena kosztow budowy autostrad czy stadionow mozna sie spodziewac, ze przekroczymy wszelkie plany dwu albo i trzykrotnie. Eldorado...Juz teraz rozni eksperci typu Grad biora koszmarne pieniadze a co bedzie dalej...
  • ~kuba
    (2013-08-08 08:14)
    Nasi jak zwykle wybiorą co najgorsze(byle ktoś dużo zarobił)!!
  • ~praktyk
    (2013-08-08 08:16)
    W ciągu paru lat dopracowana zostanie technologia tzw małych elektrowni jądrowych.Odpadają wtedy gigantyczne koszty nowych wielkich lini przesyłowych a wytwarzania energii jest bardziej rozproszone.Prawdopodobnie będzie to też sporo tańsza technologia i bezpieczniejsza.Jak już awaria to na mniejszą skalę.W Polsce niestety tak naprawdę chodzi o kręcenie lodów a w tym przypadku wręcz gór lodowych.
  • ~m
    (2013-08-08 08:27)
    żyd to pasożt ktory niszczy Polakow likwidacja pasorzyta to jedyne lekarstwo
    Polacy glosujcie tylko na Polaków
  • ~Jerzy 63
    (2013-08-08 08:47)
    Re ~JKa2013-08-08 08:08
    ...
    Czlowieku(?) - ale ty masz fantazjé !
    A, moze ty jestes' przez przypadek komunistycznym darmozjadem ?
  • ~Bader
    (2013-08-08 08:55)
    Boom gazowy to może i będzie Panie Premierze, ale nie u nas. Jeżeli mogę coś doradzić to nich Pan nie kupuje kolejnego Dream linera. Jeszcze świeżo w pamięci mamy dream o offsecie za Irak i Afganistan. Daj Pan spokój wstydu oszczędź
  • ~derrr
    (2013-08-08 09:27)
    Przeczytaliście uważnie ten tekst ? Fajnie. Czyli na elektrowni atomowej dobrze się zarabia jak juz jest gotowa tylko trzeba najpierw dużow wyłożyć na jej budowę. Koncery nie kwapia się z inwestycją i czekają na zaangażowanie w tej kwestii ze strony państwa. My podatnicy rękami naszych wspaniałych ministrów wyłóżmy kasę na budowę aby potem zarabiał ktoś inny - w tym jesteśmy naprawdę dobrzy, nie ma co możemy spokojnie zaufać naszym fachowcom w rządzie. Sprawdzone osoby Mucha - stadion narodowy, nowak autostrady i pendolino najwolniejsze na świecie, pawlak kontrakt na zakup gazu po najwyższej w europie cenie itd ... spoko spoko narodzie, rząd tuska zapewni nam znowu coś ekstra, wydamy najwięcej na coś najdroższego i potem też będziemy płacić takie kwoty że ho ho, , po kilku latach od zakończenia budowy wyjdą na jaw przekręty, będą oburzające raporty NIK i co z tego odpowiedzialni będą już zaspokojeni i napchani, i oczywiście żadnej odpowiedzialności nie poniosą jak to u nas zwykle bywa
  • ~dron
    (2013-08-08 09:28)
    coś czuję że rodzina komuś kupi fajny nie tani zegarek w prezencie ...
  • ~AK@wp.pl
    (2013-08-08 09:59)
    No może wreszcie zadziała to co deklarował sojusznik w sprawie offsetu???

Może zainteresować Cię też: