USA chcą współfinansować polski atom. Jest tylko jeden warunek

| Aktualizacja:

USA chcą współkredytować budowę pierwszej elektrowni atomowej w Polsce. Warunek jest jeden. Technologia będzie pochodzić z Ameryki - przyznaje w rozmowie z IAR John Schuster wiceprezydent rządowego Export - Import Banku. O inwestycję planowaną przez PGE zabiegają również koncerny z Francji i Japonii.

wróć do artykułu
  • ~Ja się na niczym nie znam...
    (2013-08-10 11:11)
    Może lepiej poobserwować inwestycje w Indiach i nowy reaktor w Chinach i z ich pomocą wybudować reaktor oparty oparty na rozpadzie Toru zamiast Uranu.
    Nie będzie odpadów to nie będzie problemów i prąd będzie tańszy.
  • ~icek
    (2013-08-09 16:54)
    durny amerykanski narod moze co najwyzej ...
  • ~Edgar
    (2013-08-09 00:13)
    Amerykanie??

    Ee, moze nie.
    Byl juz offset do F16.
    Teraz mamy uziemnione "dreamlinery" i pewnikiem rownie uziemnione odszkodowania za nie.
  • ~Olo
    (2013-08-08 21:12)
    Tusk czuje że mu się coś w zadku zbiera i zapowiada boom w energetyce jądrowej
  • ~sówka
    (2013-08-08 17:19)
    Na razie niech pomogą w Fukushimie a potem stworzą u siebie składowisko odpadów, które będzie bezpieczne przez 100 000 lat.
  • ~tt
    (2013-08-08 15:40)
    "USA chcą współfinansować polski atom. "

    Ja bym okreslił to inaczej...
    USA chca dużo zarobic na głupim POmyśle
    Gdyby nie liczyli na duży zarobek, nie garnęli by się tak ochoczo.
  • ~kort
    (2013-08-08 15:16)
    DO voiceinthedesert - odpady atomowe są bardzo bezpieczne , masz racje. pewnie dla nich pracujesz. schowaj sobie pod poduszkę na pewno to dobry pomysł.
  • ~CZYTELNIK
    (2013-08-08 14:33)
    USA - ci to najpierw wydoja a potem zostawia POLSKE jak APACZOW.
  • ~do:pirex
    (2013-08-08 14:09)
    A ty czego chodzisz do wroga po pieniadze, nie macie wlasnych bankow?
  • ~do: .voiceinthedesert
    (2013-08-08 14:07)
    Znaczy, ze najpierw wbijales im gwozdzie do trumny, a teraz ich ratujesz?
    No ale- pieniadz nie smierdzi, prawda?
  • ~Emeryt
    (2013-08-08 13:45)
    Polaków można będzie truć na potęgę odpadów będzie bardzo dużo a ta technologia-w skali dziesięcioleci to w USA było najwięcej awarii takich elektrownii
  • ~voiceinthedesert
    (2013-08-08 13:44)
    W dzisiejszym świecie, coraz bardziej, kraje bez takiej elektrowni skazane będą na drugorzędność! Wiem, bo sam pracowałem przy budowie pierwszej elektrowni argentyńskiej w latach 60. Dziś ratuje ekonomię tamtego kraju. Pracowałem też przy ogromnym rurociągu gazowym z Patagonii do Buenos Aires. Takie inwestycje są niezbędne! Jeśli chodzi o odpady radioaktywne, to uważam, że już czas najwyższy, aby polscy geologowie (którzy są cenieni na świecie: przykład Piotr Zubrzycki w Boliwii), rozpoczęli dogłębne studia masywów granitowych odpowiednich do przechowywania tych odpadków. Słyszałem, że Tatry mają granit, kwestia tylko, jak głęboko sięgają jego pokłady.
  • ~J-23
    (2013-08-08 13:41)
    a ile było awarii takich elektrowni w USA na Ukrainie była tylko jedna ?
  • ~fryc
    (2013-08-08 13:28)
    polak to glupi narod i jego elity wyrwal sie z pod wplywow jednego zandarma dal sobie zalozyc smycz przez drugiego zandarma wczesniej wszystko musielismy kupowac w Rosji a teraz u jankesow.Nie lepiej balansowac miedzy tymi zandarmami
  • ~znowu chcą nas wydoić
    (2013-08-08 13:27)
    Mamy bardzo dużo węgla
    Mamy odnawialne żródła energii
    Nie potrzeba nam żadnej elektrowni atomowej.
  • ~GTA
    (2013-08-08 13:24)
    A czy w ramach offsetu dozuca jakiegos F-16?
  • ~GTA
    (2013-08-08 13:21)
    Ta technologia z USA to najnowoczesniejszy na swiecie pijar
  • ~Q
    (2013-08-08 13:17)
    stary żydo-yankeski dowcip z czasów wczesnego i późniejszego Gierka! Jak chociażby osławione kolo ratunkowe dla będącego na krawędzi bankructwa Massey-Fergusona![którego to kola Polska nie spłaciła do dzisiaj!]
  • ~sandrzej
    (2013-08-08 13:12)
    Z Amerykanami wychodzimy zawsze jak Zabłocki na mydle, ja bym ich pomoc potraktował tak wiarygodnie, jak ofset za kupno F 16 i kontrakty w Iraku.
    Nie popełnia się dwa razy tego samego błedu.
    Z rodziną wychodzi się najlepiej na zdjęciu.
  • ~pirex
    (2013-08-08 12:55)
    Rozumiem, że chodzi im o to (tym chamerykańcom):

    Idę do niemieckiego banku po kredyt na samochód a pan w okienku mi mówi że owszem ale samochód musi być niemiecki. ???

    Dziękuję postoję

Może zainteresować Cię też: