Rostowski wskazuje winnych budżetowych problemów rządu

| Aktualizacja:

Kto doprowadził do budżetowych problemów i zmusił rząd do zaciągania nowych długów? Jacek Rostowski wskazuje winnych. Winowajcami są, zdaniem szefa resortu finansów, Rada Polityki Pieniężnej i "czynniki zewnętrzne".

wróć do artykułu
  • ~Majster
    (2013-08-05 18:10)
    Ja powiem kto jest winien i nawet sprecyzuję w jaki sposób zawinił. Winny jest duet Rostowski i Tusk. Gospodarka została zniszczona przez zbyt wysokie i kosztowne do uzyskania podatki. W wyniku czego od kilku lat ginie w Polsce sektor przemysłowy. Do tego równocześnie intensywnie powiększany jest sektor publiczny, który pochłania ogromne ilości pieniędzy. Nic się nie zmieni tak długo jak na stanowiskach ministerialnych nie będzie osób znających podstaw ekonomii.
  • ~IMIGRANT
    (2013-07-21 17:09)
    Mawia się , że winny się tłumaczy...takie usprawiedliwienia i przypisywanie błędów innym kojarzy się z brzdącem-pajeżem z jordanowskiego ogródka, bo WINNI SĄ INNI , CHOĆBY BYLI NIEWINNI.
  • ~Co Tusku boisz się posinać tego Vicka ze stołka?
    (2013-07-19 22:36)
    No co ty złamany palńcie Tusku co nie masz lowelasie odwagi posunąć ttego semity ze stołka? Ty ciulu trampkarzu chorym na władze jesteś zakładnikiem semickiej sekty?
  • ~Dlaczego znieśli karę śmierci?
    (2013-07-19 22:32)
    Rostawski ty masonie z Bilderberga ty dziadu niewiadomego pochodzenia semici i mafia zaltwili ci stołek min. w polskim rządzie.
    Ty rozjechany staruchy wiecznie nienachapany potrafiłaes temu semickiemu mezowi z MSZ podrzucic swoją rozjechana córeczke reszta twojej działaności kwalifikuje cie na szafot.
  • ~wacek
    (2013-07-19 08:49)
    polok potrafi
  • ~grosz
    (2013-07-19 07:19)
    co za chamstwo kto śmie pejsatego Icka Rostowskiego oskarżać o nieudacznictwo
  • ~Antychryst
    (2013-07-18 21:47)
    Tradycyjnie. Wszyscy winni, tylko nie on.
  • ~tomek
    (2013-07-18 20:57)
    to ja jestem ku..a winien w kwietniu przeprowadzilem rower na przejsciu dla pieszych i byłem trzezwy, ale obiecuje ze w sierpniu bede jezdzil po kielichu po pasach i nabluzgam strazy miejskiej ,Hance i pacynie kaszubskiej, nie robmy polityki zbierajmy mandaty karne to sie nieudacznikowi bilans poprawi,. ,, NIech platforma rosnie w siłe a ludzie zesraja sie z głodu,, niech zyje tow minister i reszta nie tengich umyslowo miernot z towarzyszem premierem na czele . niech zzzyjjjeee!
  • ~Obywatel
    (2013-07-18 18:46)
    Winny takiej sytuacji polskiego budżetu jest minister i premier. Oni to bowiem wykazali się wielką troską o sprawy duperelne, a zapomnieli, że najważniejsza jest troska o gospodarkę i dobro obywateli Polski.
  • ~byly POpapraniec
    (2013-07-18 16:12)
    CIEKAWE KTO TEGO nieuka polecil Tfuskowi pewnie Kaczynski NO I MAMY WINNYCH to PIS
  • ~POmatoł
    (2013-07-18 16:07)
    moski tak maja narozbrajaja a winni sa jacys oni
  • ~tfuuuuu-sk-elyta
    (2013-07-18 15:45)
    Jak to??? To nie Kaczynskii PiS winni???
    Zabij, nie PO-jme.
  • ~zeźlony Polak
    (2013-07-18 15:33)
    Coraz bliżej bankructwa

    Polska znajduje się na skraju bankructwa, a prawdziwa dziura budżetowa to nie 24 miliardów złotych, tylko 35 miliardów!
    Tak przynajmniej twierdzi główny ekonomista SKOK-ów Janusz Szewczak. Twierdzi on, że wirtualny budżet ministra Rostowskiego to "wielka lipa", "czary mary", a bardziej dosadnie mówiąc rozpaczliwe "zaklinanie rzeczywistości".
    Wydaje się, że niestety Szewczak ma rację, a budżetowe wyliczanki księgowego czarodzieja, sztukmistrza z Londynu (magistra Vincenta Rostowskiego) to wielki szwindel, czyli kreatywna księgowość, która ostatecznie pogrzebie wirtualny domek z kart zwany "ustawą budżetową 2013". Polski budżet to "dojna krowa", która właśnie... zdycha.

    Po pięciu latach "dożynania watah", "walki z faszyzmem", fascynacji "odcinkowanej mamci Madzi", twór zwany III-cią RP znalazł się na krawędzi bankructwa. Przeciętny Polak nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji. Jedyne co jest w stanie dostrzec, to postępujący rozpad polskiej państwowości, bankructwo samorządów lokalnych, bizantyjską arogancję władzy, erozję więzów społecznych, postępującą biedę i oficjalną korupcję. Niestety, ale przyszłość maluje się w coraz to bardziej ponurych barwach, a ludzie, którzy "na papierze" powinni być odpowiedzialni za Polskę, są zainteresowani pomnażaniem kont osobistych i dojeniem krowy, która już prawie zdechła.
    Oligarchiczni decydenci – traktujący Polskę jak prywatny folwark – już czują fetor śmierci "dojnej krowy", dlatego nerwowo "chapają" ile tylko można i co tylko można jeszcze "zachapać". Już im nie straszne sondaże, ani prokurator. Czasu zostało naprawdę mało, a w głowach tłucze się natarczywe pytanie: kiedy zatonie Tuskanik i ile uda się do tego czasu ukraść?
    A Polska? Polska umiera (co skrzętnie ukrywają mainsreamowe, prorządowe media).

    To nie blef. Ta arogancka, nieudolna władza zadłuża obecnie państwo w historycznie rekordowym tempie; aż 10 miliardów złotych miesięcznie - 300 milionów złotych dziennie!!!

    Zastanówcie się. Czy naprawdę stać nas na podtrzymywanie tej ekipy za 300 milionów dziennie nowych długów i nasze oszczędności emerytalne, które ci panowie właśnie zamierzają bezczelnie zgarnąć?

    Na koniec: kto to spłaci (i w jakim terminie)?
    Dług publiczny Polski wynosi obecnie prawie 1 bilion 23,8 miliarda PLN.
  • ~belami
    (2013-07-18 13:05)
    rostowski -palant i złodziej publicznej kasy
  • ~w-1
    (2013-07-18 12:56)
    kolesie - i co im zrobisz
  • ~Wiadomosc POrazaca
    (2013-07-18 12:16)
    Doslownie juz nie moge wiecej patrzec na tego cwanego "consilliore" mafii KGB/SB d/s finansowaych w Londynie! Swego czasu razwiedka POslala go do POlszczy, w Warszawu,zeby tam interesu pilnowal, produkcje "lodow" nadzorowal, a takze POmnazal majatki szeptajacych PO cmentarzach. Interes Polski i POlakow jest takim POlitykom zupelnie OBOJETNY. Ich zadaniem jest POmnazac zagrabione nawet kosztem budzetu Panstwa!!!. To zaprzancy sa juz w trzecim POkoleniu, i do trzeciego POkolenia wlacznie!!!
  • ~ciekawy
    (2013-07-18 10:06)
    ile lat odsiadki dostaną POmatoly za zniszczenie Polski i nalogowe oszustwa ?
  • ~xxx
    (2013-07-18 08:56)
    Wszyscy inni są winni, tylko nie vincent??? "Księgowy" jest po prostu żałosny!
  • ~polon
    (2013-07-18 08:36)
    polacy ,przygotować taczki dla nieudacznikow , najwyższy czs wyrabac ich do buszu!
  • ~olo
    (2013-07-18 08:32)
    jak długo jeszcze polska pociągnie z finansowym bagnem?