Polska przegrała w Unii z Niemcami. Stracimy miliardy złotych

| Aktualizacja:

Parlament Europejski zgodził się na pomysł Komisji Europejskiej, który podnosi cen za emisję CO2. To oznacza, że polska gospodarka straci miliony złotych. Na decyzjach europosłów zyskają przede wszystkim Niemcy i Wielka Brytania.

wróć do artykułu
 • ~obserwer_1
  (2013-07-04 14:08)
  czy nie czas najwyższy powiesić rudego matoła i jego pełowska bandę?
 • ~SG
  (2013-07-04 14:07)
  Do:
  ~gdzie sens gdzie logika?2013-07-04 13:00

  Pocałuj się w dupę !Q
 • ~Jan53
  (2013-07-04 14:01)
  Radek zachecal w Bundestagu Niemcow,aby brali w swoje rece europejska polityke.A polityka to i gospodarka wiec posluchali filipa z konopi i wzieli w swoje rece.
 • ~Czes
  (2013-07-04 13:18)
  Każdy począwszy od piaskownicy prowadzi politykę tak , aby on osiągnął największe korzyści. Cała nasza reforma 1989 roku przebiegała pod dyktando Sorosa i banków ( w tym Citibanku ) . Do tej pory to podstawowa metoda. Zamiana długów na udziały w prywatyzowanych przedsiębiorstwach. Tego np. teraz domagają się od Grecji, Hiszpanii... Najlepiej jak wywołają konflikt w danym państwie ( np. Syria ….) Pożyczają obu stronom, a kredyty będą spłacać mieszkańcy – wygrani.
 • ~Rozsądny
  (2013-07-04 13:15)
  Dlaczego nie podano którzy polscy europosłowie jak głosowali? Oraz jak głosowały poszczególne euro-partie, do których nasi posłowie należą?
 • ~gdzie sens gdzie logika?
  (2013-07-04 13:00)
  sprzeciwiaj sie budowie elektrowni atomowych
  płać krocie za prąd
  iihhaaaa :)
 • ~destroy
  (2013-07-04 12:57)
  PO-lska,czyli kraj małych i duzych krętaczy

  Kwaśniewski pracował dla spekulantów

  Jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie tak bardzo cenił wiedzę Aleksandra Kwaśniewskiego, że kilka lat temu dał mu zarobić. Wykryli to prokuratorzy z Katowic, którzy prowadzili śledztwo w sprawie ukrywania przez Kwaśniewskich niektórych źródeł ich dochodów. Dotarliśmy do akt tej sprawy.

  Dlaczego Goldman Sachs podjął współpracę z absolwentem handlu zagranicznego bez magisterki? Najwidoczniej w banku tym ceni się polskich polityków, bo oprócz Aleksandra Kwaśniewskiego z instytucją był też związany premier Kazimierz Marcinkiewicz – z wykształcenia nauczyciel fizyki.

  Ale o Goldman Sachs nie zawsze mówiło się dobrze. Kilka lat temu działania banku doprowadziły do gwałtownego spadku wartości złotówki. Spekulanci sami byli zaskoczeni, że grając na osłabienie polskiej waluty osiągnęli nie 6-procenty zysk, ale 8-procentowy!

  Po słynnej rozmowie Józefa Oleksego z Aleksandrem Gudzowatym, w której były premier nazwał Kwaśniewskiego "małym krętaczem”, sprawą zainteresowała się Prokuratura Apelacyjna w Katowicach. W aktach śledztwa znaleźliśmy m.in. informacje o współpracy prezydenta z Goldman Sachs w 2006 roku, czyli tuż przed wybuchem wielkiego kryzysu finansowego, do którego bank się przyczynił. Okazuje się, że wysokie zarobki w 2006 r. prezydent zawdzięczał m.in. udziałom w licznych sympozjach w USA. Amerykańska agencja Harry Walker Agency przekazała polskiej prokuraturze szczegóły. Wiemy, że Kwaśniewski wykładał m.in. w Wiedniu, gdzie na konferencji dyrektora inwestycyjnego Goldman Sachs opowiadał o "szansach w Europie Wschodniej i Polsce".
 • ~charcerzyk
  (2013-07-04 12:47)
  ,,Demokrato" najpierw zaPOznaj się ze słowem ,,nacjonalim"(nacjonale-narod"
  Nie dosc ze jestes idiota ,to jeszcze bardzo skomunizowanym...
 • ~donald ,,cudotfurca"
  (2013-07-04 12:45)
  PO-lacy nic sie nie stało"-to wina PIS-u i Kaczora...
 • ~demokrata
  (2013-07-04 12:42)
  Odpowiedz "Zgredkowi" nie jest prawda, ze Niemcy to narod oszustow, bo stosuja oni te same zasady postepowania , co reszta narodow europejskich . Przez stulecia Prusacy byli lennikami Polski i dopiero Fryderyk Wielki nie nauczyl sie polskiego, gdyz Polacy tak bardzo zniszczyli wlasne panstwo, ze juz sie oplacalo mowic po polsku. Podobnie jest z tym rolowaniem Slowian, bo n.p, w Gornej Saksonii prezydentem tego Bundeslandu zostal Stanislas Tillkich, ktory jest katolickim Serboluzyczaninem. Angielska nienawisc do Niemcow istnieje tylko w polskiej propagandzie, bo po II Wojnie Swiatowej to dzieki angielskiej interwencji sowieci nie rozstrzelali kilkudziesieciu tysiecy niemieckich oficerow. No i tak nawiasem mowiac, to lekcewazace pisanie o kobiecie w zwiazku z przemoca seksualna moze sie skonczyc sprawa sadowa o seksizm - jezeli feministki znajda autora takiego tekstu w internecie.
 • ~demokrata
  (2013-07-04 12:31)
  Odpowiedz "Zgredkowi" : tak jak wiekszosci polskich nacjonalistow brak ci rzetelnej wiedzy historycznej i dlatego opierasz swoja wypowiedz na polskiej nacjonalistycznej propagandzie, bo: 1. Niemcy zmieszali sie z niektorymi slowianskimi plemionami nad Laba tzn. z tymi bardziej pracowitymi i bardziej walecznymi, a Prusy Zachodnie powstalyu glownie dzieki zapisowi spadkowemu ostatniego slowianskiego ksiecia, ktory byl bezdzietny, a swoje ksiestwo zapisal niemieckiemu cesarzowi, gdyz byl ojcem chrzestnym tego cesarza. Tu oczywiscie trzeba podkreslic, ze majestat rodziny cesarskiej wykluczal uczynienie ojcem chrzestnym nastepcy tronu jakiegos slowianskiego prymitywa - a wiec Obotryci - bo to byl ich ksiaze - byli traktowani przez Niemcow jako rowni Niemcom. Ten szacunek dla pracowitych plemion slowianskich pozostal w Niemczech do dzis, gdyz w Gornej Saksonii najpierw ministrem finansow, a potem prezydentem tego Bundeslandu zostal Serboluzyczanin Stanislas Tillich - skadinad katolik. 2. Nie jest prawda, ze Anglicy nie lubia Niemcow, bo przeciez to dzieki angielskiej interwencji Stalin zrezygnowal z rozstrzelania kilkudziesieciu tysiecy niemieckich oficerow po II Wojnie Swiatowej, a Churchill dokonal politycznego gestu wynajmujac adwokata na procesie von Mansteina. Anglicy walczyli przeciw Niemcom nie jako przeciw narodowi, lecz jako przeciw konkurentom w imperialnym wspolzawodnictwie. Nawiasem mowiac to wtedy wlasnie Amerykanie po raz pierwszy wyrolowali Europe, bo przejeli czesc Imperium Brytyjskiego w ramach tzwn. Land-Lease, nie zareagowali na Holocaust ( o ktorym im doniosl polski kurier Karski ) i bezlitosnie zbombardowali Niemcy eksperymentujac z napalmem na bawarskich chlopach, kiedy wojna juz byla praktycznie wygrana. Zalecam ci " Zgredek " , abys troche postudiowal historii, bo inaczej skonczysz w polskim ONR ( pisze do ciebie z malej litery, bo spodziewam sie twojego czlonkostwa w tej partii polskich faszystow), a na koniec jeszcze o tym, ze von Manstein przed adopcja nazywal sie von Lewinski i ze matka von Brauna ( to ten od od "amerykanskiego" ladowania na Ksiezycu ) byla de domo von Gostkowski i ze miedzy Niemcami i tymi bardziej pracowitymi Polakami jest wiele powiazan, ale Tusk nie potrafi zrobic z nich cos pozytywnego, bo Tusk to nie jest pracowity Kaszub, tylko gdanski pilkarzyk - no i nie wyrazaj sie tak lekcewazaco o kobietach, bo jezeli feministki znajda cie w internecie, to ci zrobia sprawe sadowa o seksizm.
 • ~007
  (2013-07-04 12:21)
  Czas zacząć dyskusję o roli Niemiec w UNI i naszego dalszego przebywania w POd butem dzieci i wnuków Niemców którzy pławili się w Polskiej Krwi.
  Czas powiedzieć Tuskowi i Komorowskiemu wciskających nam swój wrogi dla Polski KosmoPOlitykę sterowaną z Moskwy i Berlina.
 • ~Adwewnt
  (2013-07-04 12:01)
  Dlaczego Niemcy unieważnili postanowienia z Kioto ?
 • ~Zgredek
  (2013-07-04 11:52)
  Do ~demokrata2013-07-04 11:30 - Cierpi Pan na poczucie winy, za służalczą postawę każdego rządu wobec USA i myśli, że Niemcy w Unii ukarały Polskę za brak lojalności wobec Unii? Dyrdymały Pan prawisz. Niemcy tak zawsze Polaków,i nie tylko, rolowali. A zaczęli już to czynić, gdy poznali Słowian między Łabą a Bugiem. Wie Pan zapewne, kto nam agentów Watykanu podesłał /tak, tak cesarz Otto/ i jako powstało księstwo Pruskie. I jak się zachowywali po rozbiorach. HAKAT-ę Pan też zna zna /poprzedniczka faszystów/.
  Po to nas do Unii zaciągali, po to trochę kasy dają, aby potem zabrać z nawiązką. Nie ma tu winy nikogo. I Donka z PO też wyrolują. Kaszubi nigdy nie mieli tendencji do rządzenia - to mała społeczność. A może by tak głosować na tzw. Republikanów? Czyli to nie zemsta Unii, tylko stary sposób kiwania sąsiadów. Czego Angole i Szwajcarzy u Niemców nie znoszą. Ale sami są tacy sami. A Pan niczym zgwałcona kobieta czuje się winien, że do gwałtu doszło.
 • ~demokrata
  (2013-07-04 11:30)
  To pierwsza z wielu kar dla Polski za brak solidarnosci z UE w sprawie amerykanskiego szpiegowania Unii Europejskiej. Obama zaakceptowal szalenczy system politycznej poprawnosci i uzupelnil go specjalnosluzbna paranoja. W Polsce nigdy nie bylo dekomunizacji, wiec rzadzacy Polska uklad okraglego stolu nie rozumie nawet podstaw wolnosci i demokracji, ale na szczescie UE ma narzedzia ekonomiczne do wymuszenia demokratycznych zmian w Polsce, a pierwszym z tych narzedzi jest podwyzka oplat za produkcje CO2.
 • ~w-1
  (2013-07-04 11:30)
  rządy RP to wielcy experci negocjacji za tzw honor zgładzą miliony współplemieńców
 • ~expert awiacji Józef Bąk
  (2013-07-04 11:13)
  Yoggi babuuuu jak ja nie znosze tych kaczorów
 • ~POlityk
  (2013-07-04 11:13)
  My nic nie stracimy! POdniesiemy POdatki i zapłacicie! Zawsze tak robimy hehehe
 • ~hahahaha co za pomatoły
  (2013-07-04 11:09)
  POdebile i dlatego.ze Niemcy i inne rozwinięte kraje promują ekologiczne odnawialne źródła energii,jak opisuje to der Dziennik w artykule poniżej ,tusk i jego geniusze odwracają się od zielonej energi
 • ~~Tomek atomek
  (2013-07-04 11:06)
  Jestescie 100 lat za Murzynami! Atoow wam sie zachciewa? IDIOCI!