Balcerowicz ostro o OFE: propaganda, nacjonalizacja, manipulacja

| Aktualizacja:

"Nie jesteśmy społeczeństwem baranów" - odpowiada Leszek Balcerowicz twórcom reformy emerytalnej. Były minister finansów i szef Narodowego Banku Centralnego krytykuje przedstawione możliwości zmian, które zwiększają rolę ZUS kosztem OFE.

wróć do artykułu
 • ~EHEH
  (2013-06-28 16:39)
  PRZYGANIAŁ KOCIOŁ GARNKOWI ...
 • ~Akurat ty, Balcerowicz, to raczej...
  (2013-06-28 16:41)
  ...RAZ NA ZAWSZE STUL WREDNY I KŁAMLIWY PYSK!

  I DALEJ REPERUJ SWÓJ ZEPSUTY ZEGAR DŁUGU!
 • ~straniera
  (2013-06-28 16:46)
  właśnie że jesteście!!! sorry
 • ~Aga
  (2013-06-28 16:56)
  ..a to sobie trzymaj w OFE, a ludziom oddaj to co zabrales wredoto.
 • ~loi
  (2013-06-28 17:01)
  Balcerowicz dobry cwaniak jeśli miałby w tym interes popierał by to na pewno skoro jednak dla siebie nic nie uszczknie krytykuje chociaż w tym wypadku ma racje. Rząd pieniędzmi z OFE będzie łatał dziurę , która powiększa się jak czarna dziura i w końcu pochłonie i rząd i Polskę . A tak na marginesie to władza ma nas głęboko w swojej szanownej czarnej brudnej od przekrętów dziurze .
 • ~SLOWIANIN GOSC VIKINGOW
  (2013-06-28 17:03)
  TEN lobbysta zlodzieji w białych kołnierzykach...tak bardzo przyzwyczail się do rabowanych durnocie pieniędzy przez OFE...ze nie może przeboleć zastopowania rabunku. Uwarzam ten rząd za jeden z najgorszych ..ale ta decyzja wymagala wielkiej odwagi...bo zadarto z miedzynarodowa sitwa zlodzieji zwanych inwestorami ...ci którzy pozwalali przez lata ukraść z systemu około 20 miliardow prowizji powinni zgnić w kryminale .
 • ~malpa.tusk.kaszebe.gov.acta.zbuk.merputin
  (2013-06-28 17:05)
  Pierwszy ukradziony wedle recepty J.K.Bieleckiego MILION - to byl tylko taki rodzaj pierwszego "grantu" dla spoconych z przejecia i napalonych na latwy szmal cwaniaczkow i kombinatorow, grantu przyznanego sobie przez nich dla sfinansowania i przeprowadzenia kombinacji na zupelnie inną skalę, a mianowicie opracowania i wdrożenia metody na to, "jak ukrasc pierwszy MILIARD"!
  I to jest już teraz stary wyprobowany "polski patent"!
  Potem już poszlo im jak po masle i dzisiaj "oni" mają już SETKI UKRADZIONYCH NAM MILIARDOW!!!

  A naiwni Polacy - w tradycyjnym niemym uwielbieniu, szacunku i podziwie dla "profesorow", "prezydentow" i "premierow" - pokornie przyznawali zlodziejom coraz to nowe granty, szczodrze patronowali tej naukowej dzialalnosci i uprawiali ten swój niezrozumialy żarliwy kult "narodowych" patronow takich jak św. Miro, św. Rycho, św. Zbycho, św. Bul i św. Grzech!
  To już lepiej bylo przez te wszystkie lata wedle uznania dawac na tace!
  Teraz pozostalo nam już tylko zabalsamowanie naszych świetych we wrzacej smole, obsypanie edredonowym puchem dla wiekszego komfortu i wyslanie ich w nagrode do nieba w charakterze aniolkow!

  A ten Bielecki to jest teraz pierwszy doradca ekonomiczny Tuska i doradza mu w sprawie zayebania nam "pierwszego biliona"!
  Ale podobno Bondaryk zostawil w szufladzie w swoim biurku w ABW jakieś smrody na Bieleckiego w sprawie FOZZ, w sprawie bankructwa OLT, w sprawie kursu akcji KGHM, w sprawie lobbingu za sprzedażą ruskim akcji "Azotów" i w wielu innych sprawkach, w których Bielecki maczał swoje brudne łapy - a teraz podobno Tusk na chwile wyszedł z Bieleckim do sracza, żeby omówić ważne sprawy państwowe - i ktoś te szuflade otworzył i szybko ze strachu wsadził pod dywan...
  Na razie tylko lekko cuchnie pod dywanem...
  ... ale może niebawem dojśc do zatrucia czadem ze zbyt pospiesznie palonego skoroszytu...
  ... a i dywan chyba się właśnie przepala na wylot...
 • ~wawa
  (2013-06-28 17:08)
  Balcerowicz co ty nie lubisz partii liberałow , zawsze sie za nimi srałeś.
 • ~Dziemba
  (2013-06-28 17:19)
  I kto to mówi. Tak jak Balcerowicz zrobił zamach na oszczedności w 1989r. kiedy to nas ogolił i obdarł ze skóry, to nie zrobił tego nikt. On jest ostatnim człowiekiem, który moze nam to mówić. A jezeli sie weźmie pod uwage , że on jest współautorem tej nieszczęsnej reformy emerytur, tego sprzedania nas finansjerze zagranicznej, to jego odzywki smierdzą obłudą jeszcze bardziej.
 • ~Osa Wwa
  (2013-06-28 17:27)
  Do gnoju Balcerowicz, coś ty narobił Polakom ? OFE na plaster do ... A z tych prowizji OFE wypałeś kabzy prezesów ziemi obiecanej. Oj brakuje Leppera.
 • ~BODZIO.
  (2013-06-28 17:28)
  ---I ---PO--P0OLSCE---!!!
 • ~wiesio13 bicz na PISmatolki
  (2013-06-28 17:31)
  BALCEREK !! KAPITALIZM W POLSKIM WYDANIU ZDYCHA.. BEDZIE TO DLUGIE ZDYCHANIE ..RZADZACY LAJDACY SPOD ZNAKU ,, OKRAGLEGO STOLU " PROBUJA GO RATOWAC ZMUSZAJAC 80 % POLAKOW DO NIEWOLNICZEJ PRACY ZA GROSZE,NALADAJAC NA NICH BANDYCKIE PODATKI NIEWSPOLMIERNE DO ICH DOCHODOW I ZADLUZAJAC POLSKE NA SETKI MILIARDOW DOLAROW ALE TO I TAK NIC NIE DA !
 • ~AAA
  (2013-06-28 17:33)
  Rzeczywiście Rostowski i Tusk traktują Polaków jak stado baranów.
 • ~WYKIWANY
  (2013-06-28 17:48)
  ONI WSZYSCY SĄ SIEBIE WARCI
 • ~wrrrrrr
  (2013-06-28 17:48)
  Jak ten typ może jeszcze cokolwiek dyktować.
  Czyżby strach o koryta zaglądał w oczy,czyżby jeszcze przez tyle lat przy korycie miał mało???
  Jakim prawem chce decydować o naszych pieniądzach???
  Niech tylko dają ludziom wybór.System emerytalny obowiązkowy tylko państwowy,a OFE dobrowolne i na własne ryzyko,bez gwarancji państwa.
  Nie może być tak że musimy oddawać przymusem kasę w prywatne łapy a oni czy je pomnożą czy nie biorą prowizję i jeszcze sowite pensje.Mam nadzieję że będzie możliwość wyjścia z tego cholerstwa,.
 • ~Astradamus
  (2013-06-28 17:53)
  INTELEKTUALNE KŁAMSTWA BALCEROWICZA WYMAGAJĄ ODDZIELNEGO KOMENTARZA I TAKI KOMENTARZ BĘDZIE. Drogi panie jak się panu Polska nie podoba to nikt pana tu na sile nie trzyma, ale słuchać to już pana nikt nie będzie, Polacy nie gęsi i swój rozum mają
 • ~Astradamus
  (2013-06-28 17:54)
  INTELEKTUALNE KŁAMSTWA BALCEROWICZA WYMAGAJĄ ODDZIELNEGO KOMENTARZA I TAKI KOMENTARZ BĘDZIE. Drogi panie jak się panu Polska nie podoba to nikt pana tu na sile nie trzyma, ale słuchać to już pana nikt nie będzie, Polacy nie gęsi i swój rozum mają.
 • ~vh
  (2013-06-28 17:58)
  Nie klam Leszku - ani OFE ani ZUS nie oszczedzaja - to piramidy finasowe z ta roznica ze OFE to prywatne spolki z o.o. a ZUS to my wszyscy...
 • ~kemo3city
  (2013-06-28 18:03)
  powodem nieszczęścia nas Polaków , to jest elektryk z Sopotu
 • ~maryna
  (2013-06-28 18:08)
  Czyżby Pan Balcerowicz bał się uszczuplenia stanu posiadania?

Może zainteresować Cię też: