Balcerowicz ostro o OFE: propaganda, nacjonalizacja, manipulacja

| Aktualizacja:

"Nie jesteśmy społeczeństwem baranów" - odpowiada Leszek Balcerowicz twórcom reformy emerytalnej. Były minister finansów i szef Narodowego Banku Centralnego krytykuje przedstawione możliwości zmian, które zwiększają rolę ZUS kosztem OFE.

wróć do artykułu
  • ~malesk
    (2014-01-10 16:29)
    balczerowicz dosyć zniszczyłeś polske i polski naród to co zrobiłeś to dziecko z drugiej klasy szkoły podstawowej by lepiej zrobiło---pseudo--reformator dlatego nigdy nie będziesz miał uznaqnia wśród narodu polskiegom
  • ~klamka
    (2013-07-17 15:32)
    Balcerowicz nie chce odchodzić!
    Przeczytajcie wywiad:
    http://www.pr-controlled.com/pr-controlled-beauty-professionalism-leszek_balcerowicz.php
  • ~hubercik
    (2013-07-07 04:11)
    smiechu warte5000 tysiency morze ludzi robi w wala 30000000 ludzi niczego nierozumiem
  • ~rteh
    (2013-07-02 10:50)
    Balcerowicz musi odejść!
  • ~Zgredek
    (2013-07-01 17:29)
    OFE to kant od zarania swego powstania. Balcerowicz to jednak zdrajca kraju.
    Bo nie jest on tak głupi jak udaje. OFE to przymus dla moich dzieci. Bez możliwości wyboru. Dano tym cwaniakom, reprezentowanym przez L. Balcerowicza, Lewińską, Buzka i innych, za darmo kasę moich dzieci. Złupiono z tych pieniędzy ZUS. 7,5 % przymusowej składki, od ciężko pracujących Polaków. Nie zorganizowanego ani jednego zakładu emerytalnego przez którekolwiek z OFE. Płacić ma ZUS, a prezesi OFE i ich znajomi biorą wynagrodzenia po przeszło 10 tys zł i więcej i wszystko to ze składek moich dzieci. To zwykłe złodziejstwo. Samoobrona miała rację. I Vincent - jest o wiele lepszym min. Skarbu niż sprzedawczyk Balcerowicz /r-ki to ten cymbał zna - więc niech weźmie liczydła i policzy jakie emerytury płacą OFE i jak długo chcą je płacić i jakie mają koszty swojej pracy. Zwykły pracownik ZUS ma przeciętnie około 1.500 do 1.800 netto, a ile mają w OFE?
  • ~sowa
    (2013-07-01 11:09)
    Panie Balcerowicz. Znamy pańskie dokonania jak prywatyzował Pan wszystko bez względu na konsekwencje. Prywatyzował Pan (sprzedawał w obce ręce) nawet dobrze prosperujące firmy. Dzika prywatyzacja PGR doprowadziła do skrajnej nędzy wiele tysięcy ludzi. Czy nie można było inaczej?. Na pewno tak. Obserwując pańskie zachowanie (sam jestem samodzielnym pracownikiem naukowym) nie mogę oprzeć się wrażeniu że jest pan doktrynerem o bardzo silnym ego, które nie pozwala na jakąkolwiek krytykę. Przecież pański plan to w istocie realizacja programu ekonomistów z USA. Myślę że powinien Pan teraz raczej milczeć a nie pouczać innych.
  • ~Jarek
    (2013-06-30 22:44)
    Nie ma co im ufać dobrą emeryturę trzeba zapewnić sobie samemu. Mi w tym pomagają lokaty w skoku Chmielewskiego dobry procent i bezpieczeństwo przy systematyce można sporo odłożyć przez lata.
  • ~bolek
    (2013-06-30 19:51)
    to łotr ekonomiczny
  • ~cd
    (2013-06-30 16:42)
    Człowieku co ty godosz? za obracanie cudzymi pieniędzmi - składkami pobrali sobie 17 mld złotych a około 450 mld zmalwersowano - i ty mając tytuł prof chwalisz to?
  • ~obserwator
    (2013-06-30 11:35)
    Po likwidacji gospodarstw rolnych,miejsc pracy to kolejny eksperyment Balcerowicza na polskim społeczeństwie.On i jego klakierzy to ewidentni lobbyści zagranicznych firm ,które przejęły OFE i pieniądze naszych obywateli.Dlatego toczy się tak zażarta walka o ten monopol.
  • ~na marginesie
    (2013-06-29 16:36)
    Chciałbym zapytać tych wszystkich cwaniaków od OFE, jaki wypracowuj zysk
    dla emerytów ? Jeśli okaże się ,że poniżej niżli najniższy z najniżej oprocentowanej lokaty bankowej - to powinni wszystkich tych zarządzających
    tymi funduszami pogonić na cztery wiatry. Siedzą , prutają w stołki i udają
    ważniaków od "zarządzania ". Tak zarządzać to potrafi chyba każda" wiejska
    baba" . Przepraszam Panie z pięknych polskich wiosek.
  • ~Gienek
    (2013-06-29 16:08)
    PO ogłosiła manifest PKWN bis w którym chce znacjonalizować prywatne oszczędności z OFE, a komuniści ze wszystkich stron mają się z nimi łączyć. Jak widać 50 lat prania mózgu zrobiło swoje i na forum komunistów nie brakuje.
  • ~Amato
    (2013-06-29 13:56)
    Pan Balcerowicz udowadnia swoją kompletną ignorancję ekonomiczną nazywając próbę odzyskania pieniędzy od złodziejskich OFE nacjonalizacją. To wstyd, że ten nadmiernie opłacany cymbał jeszcze ma dostęp do mediów. Powinien gnić w więzieniu za przestępstwa przeciwko narodowi polskiemu. To jego pomysły i regulacje jako ministra finansów faworyzujące obce (zagraniczne) podmioty handlowe doprowadziły do ruiny firmę Optimus z Nowego Sącza, której właścicielem był pan Roman Kluska. Wielu ludzi straciło pracę, a teraz obcy sprzedają to co mogli wytwarzać i sprzedawać Polacy. Takich przykładów jest bezlik i taki oto łobuz polityczny Śmie kogoś pouczać. Odebrać mu tytuł i zarobki to zobaczymy jak będzie piszczał. BALCEROWICZ MUSI ODEJŚĆ! I TO NATYCHMIAST!
  • ~j.jan
    (2013-06-29 13:36)
    Nie wierzę balcerowiczowi. To co robi to propaganda. Nie zwraca uwagi na państwo. U niego zawsze liczyła sie prywata. I co teraz mamy.
  • ~Liberator
    (2013-06-29 11:34)
    Interesuje mnie tylko płatność środkami pieniężnymi za moją opinię na temat OFE, a nie jakieś wirtualne bzdety. Co tydzień ukaże się informacja na temat ewentualnego zainteresowania się przez OFE moją ofertą (do czasu uchwały przez podjętej parlament w tej sprawie).
  • ~Liberator
    (2013-06-29 09:36)
    Na dzień dzisiejszy OFE nie zainteresowały się moją ofertą.
  • ~Sdziadek
    (2013-06-29 08:48)
    PO na Slosku porzadnie ogrodzilo sie plotem i teraz beda zyc w rezerwacie,.,
  • ~mmm
    (2013-06-29 08:47)
    Propaganda, manipulacja, niezrozumiały bełkot, ... to tzw ostra wypowiedź Balcerowicza.

    OFE to Amber Gold inaczej , powołany na mocy ustawy.

    To przymusowe przekazywanie pieniędzy ciemnego ludu, niestety stada baranów, prywatnym firmom założonym i zorganizowanym na potrzeby geszeftu , których właściciele zarabiają niebotyczną forsę ( tajemnica) za nic nie odpowiadając i nikt nie wie jak i jaką emeryturę lud ciężko pracujący otrzyma.
    Wiadomo, że w interesie OFE - Amber Gold inaczej, wydłużono wiek emerytalny do 67 lat. Ciekawe dlaczego nikt tego nie dostrzega?

    Stado baranów?

    To państwo ( podatnicy zwani ciemnym ludem, stadem baranów) odpowiada jak FE upadną, zbankrutują.

    Balcerowicz nazywa przekazywaną forsę FE oszczędnościami - kpina , rzeczywiście traktuje ludzi jak stado baranów.
    Jak można oszczędnościami nazwać forsę przekazywaną pod przymusem, nie wiadomo komu, do których to płacący przez kilkadziesiąt lat nie ma się żadnego dostępu a emeryturę w przyszłości można porównać do bańki mydlanej. Firma prywatna może zbankrutować!

    TZW dziedziczenie to kolejne oszustwo, czy Balcerowicz wyjaśnił na czym ono polega? To dopiero AMBER GOLD inaczej.

    Balcerowicz zniszczył i niszczy wszystko co państwowe a tworzy przywileje dla wąskiej grupy ludzi - cwaniaków żeby się zgodnie z prawem , bez ryzyka bogacili się i wspierali różnego rodzaju Fundacje.

    Czy system OFE, z punktu widzenia interesu emerytów zdał w jakimś kraju egzamin? W jakim?

    Twórcy i realizatorzy tego systemu powinni stanąć przed przed komisją śledczą .

    Demokracja to wolny wybór - tak? Jaki to wolny wybór mają płacący przymusowa składki na OFE ?
    OFE to wolność gospodarcza , gospodarka rynkowa, ... inaczej
    Czyli tak jak to dawniej bywało, system w którym nędzarze tworzą bogactwo bogatych. OFE to tylko jeden z elementów systemu dzielących stado baranów na bogaczy i nędzarzy
  • ~Sdziadek
    (2013-06-29 08:19)
    Wczoraj PO ogrodzilo sie gdzies na slazku nie wypuscic ich z tamtad przez pol roku pozostawiajac im jedynie szczaw i mirabelki , Wtedy nie bedzie zmian w PFFe a zywnosc stanieje 6%
  • ~Amato
    (2013-06-29 08:04)
    Widziałem dzisiaj w telewizji tego największego szkodnika narodowego o nazwisku Balcerowicz, który urządził cały naród na cacy ze swoimi bandyckimi reformami. To on jest winny pauperyzacji społeczeństwa, rozkradzeniu polskiej ziemi popegeerowskiej i teraz pułapki OFE. Bredził jak najęty, a na pytanie dziennikarza, dlaczego OFE kupowały wyłącznie obligacje państwowe, powiedział że ... musiały nabyć doświadczenia. Jeśli tak to po co było do kuuwy nędzy transferować pieniądze polskich piodatników na aferalne konta OFE, pomniejszać je o 25% kosztów manipulacyjnych i potem wracać do budżetu poprzez obligację?. Pan Balcerowicz powinien stanąćprzed sądem. Rację miał śp. Lepper kiedy to proponował. Pan Feffrey Sachs i Balcerowicz to dwaj niespełnieni Nobliści, dobrze ich podsumował słynny ekonomista, faktyczny laureat nagrody Nobla Joseph Stigliz w książce "Cienie globalizacji" niestety nie wydanej po polsku. Balcerowicz może pieprzyć te swoje głodne kawały kiedy zejdzie z dochodami m miesięcznymi do półtora dwóch tysięcy złotych i zobaczy jak to jest. Utytułowany bufon .

Może zainteresować Cię też: