Pękła łupkowa bańka. Gazu nie ma i nie będzie

Optymistyczne szacunki amerykańskich ekspertów z lat 2009–2011 zakładały, że pod polską ziemią kryją się gigantyczne zasoby gazu łupkowego rzędu od 3 do 5,3 bln m sześc. Dzisiaj mówi się o kilkudziesięciu miliardach metrów sześciennych.

wróć do artykułu
  • ~ciocia kazia
    (2013-05-09 14:10)
    Pan Prezes zostanie premierem i gazu ci będzie dostatek !
  • ~tępe po-matoły
    (2013-05-09 10:55)
    Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha
  • ~adam blumenstejn bendzin
    (2013-05-09 12:06)
    a w Grecji bezrobocie 24% wsrod mlodych 64 % :-)))))))))))))))))))))) to u nas jeste jeszcze bardzo dobrze, czyli jeszcze nie przejedlismy wszystkiego z komuny i cus jest do zrujnowania i srzedania za grosze - poslka miedz ? energetyka ? wododciagi ?? wiecie ze Uniia chce sprywatyzowac wszystkie wodociagi ?? ile wpadnie w rence ruskich ?
  • ~J-23
    (2013-05-09 13:24)
    gazu nie będzie PUTIN ZAKAZAŁ
  • ~SLOWIANIN GOSC VIKINGOW
    (2013-05-09 11:44)
    Dzisiaj TVN Biznes rozkoszuje ogłupione lemingi newsem...gigantyczny sukces ...rząd tuska sprzedal dzis kolejne obligacje za 6,5 miliarda złotych...i to proszę MLODYCH i wykształconych jest droga do dobrobytu a nie gaz lupkowy !!...a swoja droga jak ta banda musi POgardzac tym bydlem...opowiadając takie uragajace inteligencji bakterii BZDURY
  • ~dzialacz
    (2013-05-09 11:29)
    Spokojnie...gaz JEST !!! i to wiecej niz potrzebujemy. Sprawdzono ,zapieczetowano i poczekamy jak sie bedzie nam oplacac.Tak mysla zgraniczni inwestorzy. Chodzi o to ,ze ten ryzy nie panuje nad sytuacja. W Polsce rzadza : gazprom i jego Lobby...komunisci i WSI...USA + jego sojusznik .Spoleczenistwo polskie i NArod sa tylko pionkami na szychownicy swiatowej polityki.
  • ~rządy matolskie tak sie kończą
    (2013-05-09 11:27)
    ...ja wiedziałem że tak będzie. i dlatego nie jestem zdziwiony.
  • ~znaczy już po nas Polakach
    (2013-05-09 11:25)
    Zauważyliście co pokazują wiadomości w TVP,TVN24.A to o psach adopcji a to o dziewczynach uratowanych po porwaniu i takie tam dalej .Żadnych konkretów o gospodarce o walce z bezrobociem,czyli mulenie lemingów trwa nadal.
  • ~czytacz
    (2013-05-09 11:23)
    Ponieważ ten rząd ciagle kłamie więc poczekam.Celem jego jest wpuszczenie nas w Rosje/Niemcy więc nalezy poczekac na wyjaśnienie gdy juz sie skończy banda PO/PSL
  • ~JP
    (2013-05-09 11:23)
    Zastanawiam się, jaką datę przyjmą historycy, jako zbieżną z dniem 23 sierpnia 1939 roku?
  • ~OBSERWATOR
    (2013-05-09 11:15)
    Kolejny fałsz i obciach rządu Tuska. W latach 80-tych mieliśmy byc drugim Kuwejtem kiedy nam zapłonęła ropa w Karlinie i g... z tego wyszło. Teraz z tym gazem też niezłe jaja. Jeśli do tego dodać czekający nas zwrot blisko 80 mln euro za błędy rządu w rolnictwie, czy kolejne miliony stracone , niby przez Madonnę, w resorcie sportu, to ze 100%-wą pewnością można stwierdzić, że ten rząd jest, mówiąc delikatnie, do... niczego.
  • ~Gazownik
    (2013-05-09 11:13)
    Bzdury. W tym nie chodzi o zasoby ale o dziadostwo jakie stwarza rząd w Polsce. Im chodzi o przegonienie firm prywatnych. Bo gazu w Polsce dostatek. Z tym, że ten rynek należy do Rosjan i rząd tego pilnuje.
  • ~Kopulacja_Owulacja_Kopulacja_Masturbacja
    (2013-05-09 11:13)
    Szkoda, ze nie pękła bańka tego rudego przygłupa z sopotu, ksywa płemieł
  • ~Rolo
    (2013-05-09 10:44)
    Brak uregulowań sprzyjających wydobyciu? To jest taki sam scenariusz jak przy prywatyzacji banków, wprowadzaniu funduszy emerytalnych. Najpierw hit finansowy, medialnie zapowiedzieć złoty interes, eldorado dla wszystkich. Potem firma doi ile wlezie, a zyski hop za granicę, do centrali... Gdy źródełko wysycha ogłosić, że zmienił się klimat dla inwestorów, zwinąć interes i po kłopocie. Nie brak gazu, tylko lęk przed możliwością zablokowaniem transferu zysków (wizje wykorzystania przez Polskę wpływów). Pazerne firmy mają w d...ie polskie problemy społeczno-ekonomicznych i tyle. Liczy się ile na tym zarobią.
  • ~studend Torun magister
    (2013-05-09 12:14)
    dobrobyt po unijnemu - sytuacja na Cyprze - bezrobocie 72 % banki zamkniete, obywatele moga pobrac z automatow tylko 300 eu tygodniowo. Poprzez blokade bankow, upadlosc oglosila wiekszosc przedsiebiorstw - ta ze prace maja tylko urzednicy. W grecji to samo, jak i w Hiszpanii - tymczasem brakuje kasy w budzecie unijnym -Polska musi doplacic 300 milionow euro - w przeciwnym razie nie dostanie zadnych dotacji. Oczywiscie rzad sciagnie to z naszych pieniedzy - dzikujemy ci rzadzie nierobow i ciemniakow prounijnych.
  • ~pirex
    (2013-05-09 10:37)
    Problem polega na tym, że potencjalne zyski zostały już przejedzone lub są właśnie przejadane w postaci gigantycznego zadłużenia co chwilę gdzieś ukrywanego zabiegami głównego księgowego mafii "Wincenta"
  • ~geolog ekonomista
    (2013-05-09 11:00)
    skoro mamy importowac gaz z usa to firmy wycofuja się z inwestowania w Polsce te same firmy po co inwestować i płacić spore podatki , koszty pracy i koszty ochrony środowiska skoro można tylko zarabiać. Łupki mamy i mieć będziemy a jankesy musza zarobić a my zapłacić
  • ~sake
    (2013-05-09 10:32)
    gaz pewnie i jest,ale Rosja zakazuje wydobycia w trosce o sprzedaż własnych zasobów.
  • ~hans
    (2013-05-09 10:31)
    Pamiętacie Katarczyków, którzy kupili stocznię? to był pierwszy sygnał, że po wyborach nadejdzie "Czas Wielkiej Ściemy"...i tak to się toczy do dzisiaj...
  • ~darek