Polscy przedsiębiorcy: Nie otwierać za szeroko drzwi zagranicznym firmom

| Aktualizacja:

To reakcja na mur certyfikatów, homologacji i standardów, przez który próbują się przebić za granicą. Okazuje się, że nasz rynek jest dla obcokrajowców otwarty ale bez proporcjonalnej wzajemności.

wróć do artykułu
 • ~rex
  (2013-02-19 11:14)
  bo polak to zlodziej wystarczy dac lapuwke juz wygrywa przetarg.
 • ~kuen
  (2013-02-19 10:47)
  Polakom to zawsze rzucają kłody pod nogi, a czasami nawet sami sobie tworzą takie problemy. Teraz np. liberalizuje się rynek energii elektrycznej w Polsce i można na tym fajnie zarobić, bo każdy z prądu korzysta (fajny opis jak można w prosty sposób zarabiać w tej branży -> zarabiaj.kurierenergetyczny.pl ), ale zaraz się okaże że komuś będzie zależało na ograniczeniu wolnego rynku, bo im kasa do normalnych przedsiębiorców ucieka.
 • ~P.J.
  (2013-02-19 09:13)
  Ten artykol powinien otworzyc wielu Polakom oczy. To przyklad na wykorzystanie pieniedzy unijnych. Polacy maja do nich ograniczony dostep gdyz w wiekszosci maja one wrocic na zachod europy w formie zaplaty za wykonane lub nie wykonane prace. Tak samo dzieje sie w wiekszosci doplat na rolnictwo . Bardzo duze doplaty , ale w wiekszosci na sprzet wykonany na zachodzie Europy. teraz wiadomo dlaczego tak masowo niszczylo sie Polski przemysl i polskich przedsiebiorcow. Zeby jak najmniej zaplacic Polakom. Zeby jak najwiecej srodkow unijnych wrocilo spowrotem do UE. Przykladow jest wiele. tak samo bylo ze stoczniami. Najgorsze jest to , ze wlasnie najwiekszy udzial w tym procederze ma Tusk z PO , a Kaczynskiego , ktory byl przeciwny takim praktykom szybko zmuszono do oddania wladzy , zeby tylko nie mieszal w tych projektach. Napewno celowe co obecne fakty potwierdzaja bylo nie przstapienie PO do koalicji z PiS co bylo wczesniej przez Tuska oglaszane. Takze nie przypadkiem glowni wykonawcy nie rozliczyli sie z podwykonawcami i nie ponosza do tej pory zadnych konsekwencji , a panstwo Polskie w osobie Tuska i calym PO przyjelo bierna postawe. Mysle , ze jest to realizacja scisle okreslonych planow i projektow , gdzie na koncu bedzie tylko jeden przegrany POLSKA.
 • ~alfa_i_omega
  (2013-02-19 09:08)
  Otwierajmy drzwi szerzej i wspierajmy chińska biedę. Brak zastrzeżeń patentowych i obowiązujących ( i kontrolowanych ) certyfikatów otworzyło rynek na chińskie podróbki ( m.in. tonery i wkłady atramentowe) zabijając rodzimych producentów. Zacznijmy przenosić produkcję do Europy i wzmocnijmy protekcjonizm.
 • ~BALCEREK
  (2013-02-19 08:55)
  JUŻ O LAT NIE MA ŻADNYCH DRZWI, ZOSTAŁY SPRZEDANE.
 • ~do naiwniaków
  (2013-02-19 08:36)
  "bo niemiecki inwestor chroni swoich dostawców "
  - No, to tylko idiotów może dziwić. Przecież to oczywiste dla każdego myślącego człowieka, tylko nie dla polskich "polityków" i mądrych "autorytetów". Nie trzeba być szachistą, żeby przewidzieć dwa ruchy do przodu.
 • ~jełop z dużego miasta
  (2013-02-19 08:27)
  wszyscy głosujemy na Tuska, a najbardziej bezrobotni z zachodniopomorskiego
 • ~rob
  (2013-02-19 08:27)
  To pokazuje, że polacy, a zwłaszcza wyznawcy PO to tłumoki
 • ~sokular
  (2013-02-19 08:11)
  No a umowa akcesyjna m.in o "wolnym przepływie towarów i usług"? można stosować jakieś tylko wyjścia awaryjne,kryteria jakościowe,przetargowe...aby sprostać konkurencji europejskiej.Trudne ale możliwe.
 • ~młody emigrant
  (2013-02-19 07:55)
  Ale my mamy ŚRODKI SPÓJNOŚCIOWE i ta kasa musi wrócić dla dobrodziejów z dubeltowym zyskiem