Polska w niechlubnej czołówce. Firmy padaja u nas jak muchy

| Aktualizacja:

Polska na czele europejskich państw, w których upada najwięcej przedsiębiorstw. Z raportu firmy Euler Hermes wynika, że w 2012 roku zbankrutowało 941 spółek - to blisko o 1/3 więcej niż rok wcześniej.

wróć do artykułu
  • ~DAV
    (2013-01-10 11:10)
    eśli likwiduje się jakąś jednostkę, to ktoś musi przejąć jej obowiązki – mówi Tyszkiewicz. Chyba że się zakłada, że część urzędników faktycznie nic nie robi

    Z moich obserwacji po wizytach w roznych urzedach nie twierdze, ze tam urzednicy nic nie robia, ale z naciskiem twierdze, ze z roku na rok ich przybywa , bo dostaja coraz to nowe zadania od swoich mocodawcow, ktore sa kompletnie bzdurne i sie powielajace !!! Przyklady ? - prosze : rok temu w urzedzie skarbowym w jednym okienku oddalem zeznanie PIT . Paniusia po sprawdzeniu zgodnosci z danymi, ktore ma u siebie w systemie , po 20 min. je przyjela . Dzis to samo, ale juz inaczej . paniusia wyslala mnie do innego okienka na iinym pietrze , aby tam inna paniusia najpierw podsteplowala i sprawdzila w systemie, czy suma wplat sie zgadza, po czym z powrotem do paniusi nr 1 i to samo od nowa !!! Pytam sie, czy to jest konieczne ? dlaczego paniusia nr 1 nie moze w tym systemie tego sprawdzic, skoro tak trzeba ( bo w koncu po co to godzinami sprawdzac, skoro ten system i tak to eszystko ma ) . Podobne przyklady moge przytaczac chocby z urzedu komunikacji, gdzie po wyczerpaniu 6 miejsc na stempelki w dowodzie rej. trzeba przesc procedurys wyrabiania nowego dow. rej. pojazdu !!! Co za bzdura !!! Wystarczyloby kazdego roku zaswiadczenie ze stacji kontroli , bo i tak w systemie ewidencji te dane sa . Gdyby tak zrobic, to moznaby zwolic jedna trzecia tych urzednikow, ktorzy tylko powielaja codiennie bzdury !! Panie Boni, panie premierze , czy to takie trudne ? Chcecie wiecej pomyslow na odchudzenie biurokracji , to prosze o kontakt, a zaoszczedzicie miliardy !!! Inny temat , te ten idiotyzm , ktory szykuja nam z rozliczaniem za smieci . Nastepne durne pomysly, jak z tymi reformami szkol podstawowych i ponadpodstawowych sprzed laty , czy refoma emerytalnym Buzka . niech oni pomysla, zanim cos zroba, bo nasz narod zrujnuja !!! Na Zeusa - obudzcie sie, poki nie jest za pozno !!!
  • ~ed222
    (2013-01-10 18:05)
    A NA CO CZEKAJĄ -m ł o d z i - zdolni - w y b o r c y P O???
  • ~iks
    (2013-01-10 14:13)
    bankowiec,naucz się czytać ze zrozumieniem.
  • ~Roderyk.
    (2013-01-10 14:22)
    Donio,Bonio i Vincencio tak kierują,tak sterują w mig Doline SZczęścia sprokórują. Idzie wiosna-zielonej trawy będzie wbród !
  • ~POlka
    (2013-01-10 15:12)
    ciemniaki i naiwniaki a kto wam wszystkim obiecal ,ze będzie dobrze? miała kwitnąc POlityka prozłodzieska i prowyzyskowa i jest !!o co wam teraz chodzi? Politycy i arcyzłodzieje mają się dobrze a co kogo obchodzi reszta ? reszta to nieudacznicy dla Tuskoobozu pracy ..wszystko idzie zgodnie z planem PO ...PO to najgorsza rzecz jaka mogła się Polsce przytrafic od epoki sredniowiecza
  • ~LEON
    (2013-01-10 16:42)
    UWAGA - UWAGA - UWAGA - ii jeszcze raz UWAGA Prowadząc biznes - biznes - biznes w POLSCE to kara - kara - kara na wszystko brakuje kasy zaległości płatnicze ma każda firma a jak chcesz w czasie płacić za wszystkie zobowiązania to i tak w następnym m- cu zabraknie ci kasy Najlepiej być na etacie i o połowie kłopotów mniej Małe i średnie firmy mają jeszcze większe kłopoty Szanowni rodacy dokąd mi idziemy idziemy w biedę lat 20 i 30
  • ~smutna
    (2013-01-10 15:25)
    jak moze być dobrze w kraju gdzie za pomyłkę o 3 grosze kaze się wysoko a wielkie złodziejstwo umarza i nic sie nie stało Polacy!! z najdrozszego na swiecie bubla stadinu nie ma skłądek w zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzusie!!czyli tylko POlitycy będą miec emeryturzyska WIELKIE Jak polskie przekręty!!!
  • ~Mieszko
    (2013-01-10 16:45)
    NIEMOŻLIWE - na zielonej wyspie takie rzeczy się dzieją? To chyba ktoś wyjątkowo złośliwy, chce oczernić naszego ukochanego, pierwszego trampkarza III RP.
  • ~@manfred
    (2013-01-10 18:06)
    A jeszcze nie tak dawno czytałem opinie,że POLSKA najlepiej w Unii stoi.
    Kryzys się nas nie ima.Możemy być przykładem ,jak zarządzać gospodarką.
    I TYLKO takie pozytywne opinie powinne być publikowane. Bo pozytywne opinie
    kształtują poprawne myślenie społeczeństwa i tworzą dobry image POLSKI .
    I rządzący mają satysfakcję,że prowadzą nasz kraj ku świetlanej przyszłości.
    "Aby POLSKA rosła w siłę- a ludzie żyli dostatnio." -jak za czasów PRL-U.
  • ~swiss made
    (2013-01-10 13:53)
    polskie firmy maja przestac istniec.NIech wszystko tak idzie od najmlodszych lat:mamo,mamo,ja chce ogladac tylko reklamy.A poniewaz europalet-polski szlagier eksportowy tam nie widac-wiec kupowac zagraniczne,tanie badziewie.
    Juz was stary maoista Barroso dostanie do galopu-a ma wiernych kompanow nad Wisla:PO,PiS,PSL,SLD-oto cala "elita" okraglego stolu.
    Zabioro wam wszystko,wygnaja z kraju,reszte mozecie sami dopowiedziec.
    Badzcie nadal glupcami i myslcie ,ze Kalkstein wam nieba uchyli.
  • ~antypalitusk
    (2013-01-10 18:10)
    A Hrabia pęcznieje na buzi i ma się super koło swojej beczułeczki a naród na trawkę.Sprzedają nas na pniu.Niemcy nie muszą wjeżdżać czołgami tylko mercedesami i w krawatach,a Polacy do śmietników wybierać to co Niemcy wrzucą do nich.Tusk i jego świta będą z nas rechotać że wykołowali cały naród.
  • ~wacek
    (2013-01-10 21:34)
    a ja radzę sobie. Ubrania mam, zawsze kupuję w ciucholandzie i to w dzień przed dostawą wtedy najtaniej, koszule kupiłem po 2 zł, kurtkę za 7, buty za 5, ale buty trzeba muchozolem psikac bo można grzybek złapać, majtki dla Jolki po 1zł niemieckie i stanik nawet firmy francuzskiej Triumph za 1zł. Wódę w monopolowym nie kupuję bo boję się metanolem zatruć się a biorę na mecie muzgojob po 1zł za kielicha. Tak ładnie ubrani idziemy z Jolką do kawiarni w Galerii handlowej, zajmujemy dobre miejsce i kupujemy jeden soczek za 2 zł i pijemy z przyniesionym swoim wyskokowym. A w domu smalcem chlebek smarujemy, chlebek kupuję w piekarni za 70grosze nieforemny. A w domciu w piecyku napale starymi meblami darmowymi z ogłoszenia. Dobrze nam z Jolką !
  • ~Rf.
    (2013-01-10 23:50)
    JAK TAK LUDZIE MOGLISCIE DWA RAZY Z BARANIEC TO SIE W GLOWIE NIE MIESCI. NO ALE CO ZROBIC OGLADANIE TVN- CZY INNYCH GADZINOWSKICH TELEWIZJI A NIE WYCIAGNIECIE Z TEGO WNIOSKU DO TEGO DOPROWADZA.
  • ~kustish
    (2013-01-13 19:02)
    Z drugiej strony dla mikroprzedsiębiorstw ruszył program poręczeń unijnych Jeremie (FM Bank bodajże to obsługuje) i to dla nich jest szansa na rozkręcenie działalności.
  • ~S.dziadek
    (2013-01-14 12:58)
    NO! Dopiero premier ma się z czego cieszyc.
  • ~BAJ
    (2013-01-16 19:43)
    a jak ma być pod rządami złodziei ,kolesi i ludzi niekompetętnych
  • ~bankowiec
    (2013-01-10 13:54)
    iks piepszysz bzdury jak jeszcze nikt! Gdzie ty masz te polskie banki i ile?Nie czaisz ,że to idzie pod dyktando?
  • ~Wiesław
    (2013-01-10 13:42)
    Donald dorżnie całą gospodarkę , a ludzi puści w skarpetkach.
  • ~iks
    (2013-01-10 12:34)
    Zawdzięczamy to w dużej mierze bankom,które w bezwzględny sposób rozprawiają się z polskimi firmami.
  • ~qaduq
    (2013-01-10 12:06)
    Gratuluję tweórcom zielonej wyspy .Mam nadzieję , że poppłyną kolejne gratulacje z Nrukseli i Nowego Jorku . Żal , że inni nasi przyjaciele , a szczególnie wrogowie nie chcą korzystać z naszych fachowców . Polecam szczególnie usługi eksministra Grabarczyka , chociaż mam niepłonną nadzieję , że obecny jego następca nie ustąpi mu na krok i obecny rok udokumentuje jeszcze chwalebniejszymi osiągnięciami .
    Warto obu ministom przypomnieć w "Roku Gierka" maksymę z jego czasów >"POlak potrafi"
    qaduq

Może zainteresować Cię też: