Seniorzy zrujnują województwa

| Aktualizacja:

Łódzkie, świętokrzyskie i śląskie to województwa, które starzeją się najszybciej. Nie mogą liczyć na dynamiczne inwestycje i będą spadały w rankingach atrakcyjności. A pieniędzy na pomoc społeczną potrzebują więcej.

wróć do artykułu
  • ~zum
    (2013-01-08 09:47)
    tylko że ci seniorzy budowali to co dzisiejsze lenie i sprzedawczyki wyprzedają
  • ~Palikot pan
    (2013-01-08 16:07)
    POwwystrzeliwac a przy okazji Jarka takze.
  • ~ALA
    (2013-01-09 14:04)
    PIENIADZE WASZE WCHLANIAJA PANIE SIWCACE PO EKRANACH **********
  • ~dziadek
    (2013-01-09 10:09)
    Emerycie, wspomóż donalda czynem- umrzyj przed terminem.
  • ~julka
    (2013-01-09 07:15)
    no wreszcie znależli winnych istniejącej biedy.A ja do dziś myślałam,że przyczyną są nieudolne rządy ryżego Kaszuba i jego bandy,ale cóż mylić się to ludzka rzecz
  • ~OWSIAK, GDZIE EUTANAZJA ?
    (2013-01-09 05:59)
    NAJPIERW TUSK I JEGO STADO WYGONILI MŁODYCH POLAKÓW ZA GRANICĘ, NA PONIEWIERKĘ, A TERAZ TUSKISTOSCY EKSPERCI CHCĄ OBCIĄŻYĆ STARSZYCH LUDZI ZA TO, ŻE KRAJ SIĘ NIE ROZWIJA...
  • ~med
    (2013-01-09 00:39)
    Akcja wyjazdu młodych za granicę w poszukiwaniu pracy została źle przeprowadzona, powinni być młodzi wysłani wraz z rodzicami i dziadkami tak jak Stalin wysyłał rodziny na Syberię. Wtedy problem rozwiązał by się całościowo. "Nie chcesz zabrać ze sobą ojca, matkę babkę i dziadka to nie wyjedziesz wcale, nigdzie i nigdy. Chcesz wyjechać to zabieraj ze sobą całą rodzinę. "
  • ~bev
    (2013-01-08 23:51)
    Seniorzy rujnują??!! Buhahaha...to rząd swoimi działaniami rujnuje naszą gospodarkę i społeczeństwo. Nie ma miejsc pracy dla młodych, rząd doradza im emigrację. Brakuje inwestycji, strategii rozwoju, badania rynku, analiz ekonomicznych i odpowiednich działań, wzrostu płac, który napędza konsumpcję etc.A rząd jedyne rozwiązanie widzi w eutanazji starszych.
  • ~Kolargol
    (2013-01-08 22:21)
    Już się cieszę na to , że Zdanowska i Tusk też niedługo będą starymi babcią
    i dziadkiem.
  • ~FRANKENSTEIN
    (2013-01-08 22:15)
    Zaraz, zaraz , ... / .../ ..., to nie seniorzy zrujnują województwa
    tylko TA WŁADZA , której działania można już tylko porównać do działań
    Konfederacji Targowickiej , bo w oddawaniu Polski pod obce władanie to
    już prześcignęli Bieruta, Wasilewską i Osóbkę-Morawskiego. I jeszcze
    ośmielają się bezczelnie twierdzić , że to dla dobra mieszkańców Polski.
    ( i nie jestem zwolennikiem PISSMANÓW jak by co )
  • ~olo
    (2013-01-08 18:05)
    Zdanowska doprowadziła miasto do kleski ,do najwiekszego bezrobocia ,do biedy , tylko slumsy pozostana jak skończy kariere ,PO to niszczyciele ,to ludzie bez honoru.MIASTO UMIERA.
  • ~Oddany PO-wiec
    (2013-01-08 16:05)
    Powystrzeliwac ...ZOMO mlotki z PO gotowe do pomocy, Izael dostarczy broni
    i przeszkoli za darmo i doplaci dobrze za kazdego ubitego.
    W sojuzie tak rozwiazali problem z kalekami wojennymi.
  • ~obserwator
    (2013-01-08 10:39)
    eutanazja załatwi problem i bezrobocia i pomocy społecznej i innych spraw, wtedy rządcy będą mieli ułatwione zadanie
  • ~OMEN
    (2013-01-08 14:42)
    Taa... Teraz widać, dlaczego "wygoniono na zmywaki " młodych. Bieda , ZUS robi bokami (brak składek), bezrobocie... Eutanazja jako jedyne wyjście...
    Tylko PO-paprani mogli dopuścić do takiej ruiny ten kraj !
  • ~Lodz wymiera!
    (2013-01-08 13:54)
    Lodz zostala juz zrujnowana pod wzgledem ekonomicznym i demograficznym wskutek niefortunnych reform, zle funkcjonujacego systemu zdrowotnego i socjalnego oraz niewlasciwego systemu emerytalnego.
    W latach 1990-2009 liczba ludnosci zmalala o 120 tysiecy osob czyli o 6 tysiecy rocznie.

    Glowna przyczyne ubytku ludnosci stanowi wysoka smiertelnosc Lodzian
    /14,3 promili/ o polowe wyzsza niz wynosi wskaznik krajowy /9,8 promili/.
    W 2009 r. roznica miedzy iloscia urodzen a iloscia zgonow wynosila ponad 5,6 tys osob.

    Odplyw ludnosci, glownie do Warszawy i strefy podmiejskiej rekompensowany jest naplywem.
    Lodzian nawet nie bylo i nie jest stac , na wyjazdy do pracy za granice.

    Lodz, miasto blednych reform ekonomicznych, wysokiego bezrobocia, niskich plac, niskich rent i emerytur wymiera.
  • ~Gienek
    (2013-01-08 13:44)
    Komentarze pokazują niesamowity brak zrozumienia polityki ekonomicznej obecnej władzy. Dzieci się nie rodzą, ponieważ została zachwiana proporcja wydatków budżetowych od kiedy ministrem finansów w 1989 roku został towarzysz Balcerowicz w rządzie towarzysza Mazowieckiego wtedy to radykalnie obcięto wszelkie wydatki na dzieci: bezpłatne podręczniki szkolne, bezpłatne obiady w szkole, bezpłatne przedszkola, bezpłatne żłobki etc., ponieważ według tych populistów i demagogów dzieci to śmiecie, ponieważ nie głosują. Zabrane pieniądze przeznaczono głównie na wcześniejsze emerytury i podwyżki emerytur. Od 20 lat nikt tego nie zmienił. Efekt rodzi się coraz mniej dzieci, społeczeństwo się starzeje, a system emerytalny potrzebuje coraz większych dotacji, żeby nie zbankrutować.
  • ~jerzy
    (2013-01-08 12:13)
    Ci seniorzy wychowali w niejednym przypadku kilkoro dzieci i w dużo trudniejszej sytuacji materialnej - należy ich podawać jako wzór do naśladowania, a nie pisać że są wielkim kłopotem dla miast. Wzorem czasów, w jakich żyli dzisiejsi seniorzy należy nałożyć wyższe podatki na tych, którzy nie chcą wstąpić w związek małżeński oraz na małżeństwa, które nie mają dzieci. Może wtedy ci ludzie przestaliby wyśmiewać się z rodzin wielodzietnych.
  • ~zuzabul
    (2013-01-08 11:48)
    i wszystko się wyjaśnia: OWSIAK PIEPRZNĄŁ NA GŁOS to co po cichutku mieli zorganizować,jak nie pałą to dzidą.STARZY WSPOMÓŻCIE RZĄD do jasnej anielki i wyzdychajcie bo inaczej to strzykaweczka pójdzie w tyłeczek!!!no bo też brać emeryturę przez dwadzieścia lat TO LEKKA PRZESADA!!nikt wcześniej nie pomyślał że roczniki wojenne są zahartowane w biedzie i chorobach(jedzenia było mało ale było zdrowe) toteż teraz wyszło o tym,jedyny sposób na zaradzenie temu to TYLKO EUTANAZJA!!!tylko jak się to spodoba,to i agitatorzy mogą w ten sposób a wręcz na pewno zakończyć żywot!!a więc wybory tuż tuz nie zapominajcie o swoich "dobroczyńcach""martwiących się o was"
  • ~Marian
    (2013-01-08 11:25)
    Co za durny pismak z tej Wesołowskiej!!!
  • ~Kogel-mogel
    (2013-01-08 11:09)
    Tak dokładnie Pani podaje liczby dotyczące seniorów, rodzących się dzieci. Dlaczego Pani nie podaje ilości milionów wyrzuconych w błoto przez nieudaczników w samorządach, w Sejmie i w rządzie! Dlaczego Pani nie podaje kwoty, którą budżet wydaje dla wielu polskich darmozjadów? To że kobiety nie rodzą dzieci, to wina wszystkich ostatnich rządów! Takie artykuły należy pisać w całości, a nie wypominać słabszej stronie społeczeństwa, tego,że w ogóle żyją!