Seniorzy zrujnują województwa

| Aktualizacja:

Łódzkie, świętokrzyskie i śląskie to województwa, które starzeją się najszybciej. Nie mogą liczyć na dynamiczne inwestycje i będą spadały w rankingach atrakcyjności. A pieniędzy na pomoc społeczną potrzebują więcej.

wróć do artykułu
  • ~zum
    (2013-01-08 09:47)
    tylko że ci seniorzy budowali to co dzisiejsze lenie i sprzedawczyki wyprzedają
  • ~obserwator
    (2013-01-08 10:39)
    eutanazja załatwi problem i bezrobocia i pomocy społecznej i innych spraw, wtedy rządcy będą mieli ułatwione zadanie
  • ~wykonawca usług na zamowienie
    (2013-01-08 10:55)
    To już teraz wiecie, dlaczego Owsik będzie zbierał na eutanazje seniorów.
  • ~Analityk
    (2013-01-08 10:58)
    Mam bardzo krytyczny stosunek do tytułu artykułu "Seniorzy zrujnują wojewodztwa", który jest podpisany przez dziennikarkę Ewę Wesołowską.
    Zastanawiam się jak można było nadać taki tytuł artykułowi oskarżającego emerytów za stan demograficzny kraju.Oczywistą winę ponoszą młodzi ludzie, którzy nie chcą mieć dzieci, a chcą żyć wygodnie, w luksusie, a przede wszystkim winne jest państwo i jego struktury organizacyjne,które jak dotychczas nie stworzyło odpowiednich warunków do życia młodym małżeństwom, tak aby mogły mieć więcej dzieci.
    Dziennikarze natomiast powinni pisać o tym jakie są realia życia w Polsce, a nie używać idiotycznych tytułów artykułów związanych z demografią i obciążać całe zło osoby starsze.Uważam,że ta dziennikarka natychmiast powinna przeprosić wszystkich seniorów w Polsce.
  • ~Anonim
    (2013-01-08 11:03)
    Seniorom należy się godziwa starość , a co mają nędzę i traktuje się ich jako zło konieczne lub słupki przed wyborami .
  • ~Kogel-mogel
    (2013-01-08 11:09)
    Tak dokładnie Pani podaje liczby dotyczące seniorów, rodzących się dzieci. Dlaczego Pani nie podaje ilości milionów wyrzuconych w błoto przez nieudaczników w samorządach, w Sejmie i w rządzie! Dlaczego Pani nie podaje kwoty, którą budżet wydaje dla wielu polskich darmozjadów? To że kobiety nie rodzą dzieci, to wina wszystkich ostatnich rządów! Takie artykuły należy pisać w całości, a nie wypominać słabszej stronie społeczeństwa, tego,że w ogóle żyją!
  • ~Marian
    (2013-01-08 11:25)
    Co za durny pismak z tej Wesołowskiej!!!
  • ~zuzabul
    (2013-01-08 11:48)
    i wszystko się wyjaśnia: OWSIAK PIEPRZNĄŁ NA GŁOS to co po cichutku mieli zorganizować,jak nie pałą to dzidą.STARZY WSPOMÓŻCIE RZĄD do jasnej anielki i wyzdychajcie bo inaczej to strzykaweczka pójdzie w tyłeczek!!!no bo też brać emeryturę przez dwadzieścia lat TO LEKKA PRZESADA!!nikt wcześniej nie pomyślał że roczniki wojenne są zahartowane w biedzie i chorobach(jedzenia było mało ale było zdrowe) toteż teraz wyszło o tym,jedyny sposób na zaradzenie temu to TYLKO EUTANAZJA!!!tylko jak się to spodoba,to i agitatorzy mogą w ten sposób a wręcz na pewno zakończyć żywot!!a więc wybory tuż tuz nie zapominajcie o swoich "dobroczyńcach""martwiących się o was"
  • ~jerzy
    (2013-01-08 12:13)
    Ci seniorzy wychowali w niejednym przypadku kilkoro dzieci i w dużo trudniejszej sytuacji materialnej - należy ich podawać jako wzór do naśladowania, a nie pisać że są wielkim kłopotem dla miast. Wzorem czasów, w jakich żyli dzisiejsi seniorzy należy nałożyć wyższe podatki na tych, którzy nie chcą wstąpić w związek małżeński oraz na małżeństwa, które nie mają dzieci. Może wtedy ci ludzie przestaliby wyśmiewać się z rodzin wielodzietnych.
  • ~Gienek
    (2013-01-08 13:44)
    Komentarze pokazują niesamowity brak zrozumienia polityki ekonomicznej obecnej władzy. Dzieci się nie rodzą, ponieważ została zachwiana proporcja wydatków budżetowych od kiedy ministrem finansów w 1989 roku został towarzysz Balcerowicz w rządzie towarzysza Mazowieckiego wtedy to radykalnie obcięto wszelkie wydatki na dzieci: bezpłatne podręczniki szkolne, bezpłatne obiady w szkole, bezpłatne przedszkola, bezpłatne żłobki etc., ponieważ według tych populistów i demagogów dzieci to śmiecie, ponieważ nie głosują. Zabrane pieniądze przeznaczono głównie na wcześniejsze emerytury i podwyżki emerytur. Od 20 lat nikt tego nie zmienił. Efekt rodzi się coraz mniej dzieci, społeczeństwo się starzeje, a system emerytalny potrzebuje coraz większych dotacji, żeby nie zbankrutować.
  • ~Lodz wymiera!
    (2013-01-08 13:54)
    Lodz zostala juz zrujnowana pod wzgledem ekonomicznym i demograficznym wskutek niefortunnych reform, zle funkcjonujacego systemu zdrowotnego i socjalnego oraz niewlasciwego systemu emerytalnego.
    W latach 1990-2009 liczba ludnosci zmalala o 120 tysiecy osob czyli o 6 tysiecy rocznie.

    Glowna przyczyne ubytku ludnosci stanowi wysoka smiertelnosc Lodzian
    /14,3 promili/ o polowe wyzsza niz wynosi wskaznik krajowy /9,8 promili/.
    W 2009 r. roznica miedzy iloscia urodzen a iloscia zgonow wynosila ponad 5,6 tys osob.

    Odplyw ludnosci, glownie do Warszawy i strefy podmiejskiej rekompensowany jest naplywem.
    Lodzian nawet nie bylo i nie jest stac , na wyjazdy do pracy za granice.

    Lodz, miasto blednych reform ekonomicznych, wysokiego bezrobocia, niskich plac, niskich rent i emerytur wymiera.
  • ~OMEN
    (2013-01-08 14:42)
    Taa... Teraz widać, dlaczego "wygoniono na zmywaki " młodych. Bieda , ZUS robi bokami (brak składek), bezrobocie... Eutanazja jako jedyne wyjście...
    Tylko PO-paprani mogli dopuścić do takiej ruiny ten kraj !
  • ~Oddany PO-wiec
    (2013-01-08 16:05)
    Powystrzeliwac ...ZOMO mlotki z PO gotowe do pomocy, Izael dostarczy broni
    i przeszkoli za darmo i doplaci dobrze za kazdego ubitego.
    W sojuzie tak rozwiazali problem z kalekami wojennymi.
  • ~Palikot pan
    (2013-01-08 16:07)
    POwwystrzeliwac a przy okazji Jarka takze.
  • ~olo
    (2013-01-08 18:05)
    Zdanowska doprowadziła miasto do kleski ,do najwiekszego bezrobocia ,do biedy , tylko slumsy pozostana jak skończy kariere ,PO to niszczyciele ,to ludzie bez honoru.MIASTO UMIERA.
  • ~FRANKENSTEIN
    (2013-01-08 22:15)
    Zaraz, zaraz , ... / .../ ..., to nie seniorzy zrujnują województwa
    tylko TA WŁADZA , której działania można już tylko porównać do działań
    Konfederacji Targowickiej , bo w oddawaniu Polski pod obce władanie to
    już prześcignęli Bieruta, Wasilewską i Osóbkę-Morawskiego. I jeszcze
    ośmielają się bezczelnie twierdzić , że to dla dobra mieszkańców Polski.
    ( i nie jestem zwolennikiem PISSMANÓW jak by co )
  • ~Kolargol
    (2013-01-08 22:21)
    Już się cieszę na to , że Zdanowska i Tusk też niedługo będą starymi babcią
    i dziadkiem.
  • ~bev
    (2013-01-08 23:51)
    Seniorzy rujnują??!! Buhahaha...to rząd swoimi działaniami rujnuje naszą gospodarkę i społeczeństwo. Nie ma miejsc pracy dla młodych, rząd doradza im emigrację. Brakuje inwestycji, strategii rozwoju, badania rynku, analiz ekonomicznych i odpowiednich działań, wzrostu płac, który napędza konsumpcję etc.A rząd jedyne rozwiązanie widzi w eutanazji starszych.
  • ~med
    (2013-01-09 00:39)
    Akcja wyjazdu młodych za granicę w poszukiwaniu pracy została źle przeprowadzona, powinni być młodzi wysłani wraz z rodzicami i dziadkami tak jak Stalin wysyłał rodziny na Syberię. Wtedy problem rozwiązał by się całościowo. "Nie chcesz zabrać ze sobą ojca, matkę babkę i dziadka to nie wyjedziesz wcale, nigdzie i nigdy. Chcesz wyjechać to zabieraj ze sobą całą rodzinę. "
  • ~OWSIAK, GDZIE EUTANAZJA ?
    (2013-01-09 05:59)
    NAJPIERW TUSK I JEGO STADO WYGONILI MŁODYCH POLAKÓW ZA GRANICĘ, NA PONIEWIERKĘ, A TERAZ TUSKISTOSCY EKSPERCI CHCĄ OBCIĄŻYĆ STARSZYCH LUDZI ZA TO, ŻE KRAJ SIĘ NIE ROZWIJA...