Polacy pracują na innych. Tak wytwarzamy innym krajom PKB

| Aktualizacja:

W latach 2014–2020 polscy emigranci wytworzą dla innych państw do 130 mld euro PKB. Gdyby znaleźli pracę w Polsce, pieniądze zostałyby w kraju.

wróć do artykułu
  • ~dziadek
    (2012-12-17 10:12)
    Skoro od 20 lat wykonuje się polecenia mocodawców tródno mieć im za złe, że wyjeżdrzaja za granicę. Tak było planowane a nasz niby rząd nierząd wcale się tym nie martwi. Aby koniec świata już nastąpił.
  • ~pytanie
    (2012-12-17 10:22)
    a internowana była?
  • ~Max
    (2012-12-17 10:22)
    u nas PKB "tworzy" 500-tysięczna armia urzędników...
  • ~emigrant
    (2012-12-17 10:25)
    specjalisci mowia same ******** jest nas za granica prawie 3mln , rodza nam sie dzieci ktore polske beda znaly tylko z internetu (mam taka nadzieje) a o naszych pieniazkachpanie ryzawy i reszta pana zlodziei moze zapomniec
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2012-12-17 10:26)
    Wylize faje ale tylko wyborcom PO
  • ~haha
    (2012-12-17 10:28)
    lepiej pracować na cudzego niż na Tuska
  • ~uważam że
    (2012-12-17 10:31)
    Obniżyć koszty pracy, wtedy ludzie chętniej załżą własa firmę
  • ~pelagia1906
    (2012-12-17 10:33)
    Jak masz chłopca ,który wykonuje polecenia swych unijnych protektorów ,to nic nie będziemy produkować ,biały murzyn "w przenośni" na usługi panów otrzyma napiwek.
    Trzeba zmienić rząd bo idzie katastrofa.
  • ~babcia
    (2012-12-17 10:34)
    w Polsce zostaną sami starzy ludzie , bo młodzi wyjadą smutne to , jeszcze wiek podnieśli żeby młodym blokować miejsca pracy to nie dziwota że wyjeżdżają
  • ~gostom
    (2012-12-17 10:35)
    Gdyby zachod nie zlikwidowalby swoich zakladow i odbudowal w Polsce, to co robiliby Polacy?
  • ~gość
    (2012-12-17 10:37)
    Wystarczy porównać ile kosztuje prowadzenie jednoosobowej działalności np. w Wielkiej Brytanii a ile w Polsce -procentowo do zarobków i wszystko będzie jasne. Przecież nie ma sensu otwieranie firmy tylko po to by pracować na Zus i podatki i często dokładać do prowadzenia . A o swoim zysku trzeba zapomnieć . Kto ma szanse niech jedzie . W Polsce praca tylko dla znajomych - najlepiej w administracji / z roku na rok wieksza/.
  • ~ffff
    (2012-12-17 10:40)
    Wywalić umowy śmieciowe, podnieść jeszcze wyżej próg płacy minimalnej, wyłączyć proceder wyzysku i młodzi zostaną.
  • ~opel
    (2012-12-17 10:43)
    IM DŁURZEJ BĘDOM RZĄDZIĆ OPsrańcy , TYM SZYBCIEJ POLACY BĘDĄ UMIARZĆ Z GŁODU.
  • ~Sława
    (2012-12-17 10:54)
    Ważniejsze sa rocznice,i polityka historyczna niż miejsca pracy.Przemysłu polskiego nie ma niczego nie produkujemy a cieszenie się z montowni powoduje taka sytuację ja w Tychach .Dzisiaj Fiat jest jutro go nie ma.Po wojnie ten zły PRL odbudował i wybudował to czego II RP nie zdąrzyła zrobić.Po 89 zniszczono wszystko i nic nie zbudowano sorry zbudowano gigantyczne bezrobocie . Bawmy się w kolejne rocznice kolejne modkitwy o wraki samolotów,a nie myślmy o gospodarce .Skutki takie jak w tytule.
  • ~trew
    (2012-12-17 10:57)
    OD 2007 roku!!! Od kiedy Ryży rządzi...
  • ~gosc
    (2012-12-17 10:59)
    Polacy za granica pracuja na siebie a nie na innych. Z tego co wiem nie robia tego za darmo...
  • ~ciach
    (2012-12-17 11:01)
    No dobrze, ale co nas to wszystko obchodzi, skoro rzadu nie obchodzi
  • ~gosc
    (2012-12-17 11:04)
    ~opel2012-12-17 10:43
    IM DŁURZEJ BĘDOM RZĄDZIĆ OPsrańcy , TYM SZYBCIEJ POLACY BĘDĄ UMIARZĆ Z GŁODU.

    Zanim znowu zaczniesz belkotac idz nauczyc sie jezyka polskiego, analfabeto...
  • ~kk
    (2012-12-17 11:16)
    Pamietam jak wszystkie media sie cieszyly ze jestesmy w UE (2004) i ze juz mozemy jechac do pracy za granice bez problemów. Bylem przerazony jak mozna sie cieszyc ze ludzie wyjada i tam beda budowac obrobyt dla innych nie dla Polski.
  • ~marco
    (2012-12-17 12:53)
    To jakaś piramidalna bzdura. Gdyby emigranci zostali w Polsce, to i tak by nie pracowali bo pracy w kraju po prostu nie ma. Za to pobierali by pewnie jakieś zasiłki. Natomiast pracując za granicą, ślą górę gotówki i wspierają polski pkb. Ta teoria jest tak samo głupia jak ta, że nie byłoby bezrobocia gdyby poszukujący pracy byli bardziej mobilni i zdeterminowani. Jak kilka milionów ludzi ruszy w Polskę, to czy wszyscy znajdą pracę ? Śmieszne.

Może zainteresować Cię też: