Najpierw Nord Stream, teraz kolej. Rosja znów ominie Polskę

| Aktualizacja:

Nord Stream pozbawił nas korzyści z tranzytu gazu. Podobny scenariusz grozi nam na torach.

wróć do artykułu
  • ~slazak nie polak
    (2012-09-14 11:00)
    Biedna Polska!!!
    Zawsze sa inni winni za jej wlasne niepowodzenia. I ja tak ubijaja i ciemieza, biedny kraj i biedne nieudaczniki, ktorzy nia rzadza.
  • ~CYNIK
    (2012-09-14 11:07)
    To mnie wcale akurat nie dziwi. Strategiczna linia kolejowa przez wrogie państwo, jakim stała się Polska dla Rosji po rozpadzie Układu Warszawskiego i transformacji ustrojowej ? Polska na pasku NATO z jego zakłamaną polityką wobec Rosji i kolej z Rosji przez jej terytorium ? Głupi by się uśmiał. Ale w Rosji, wbrew powszechneie urabianej opinii, nie ma głupich ludzi. Są zbyt łatwowierni i uczuciowi, jak to Słowianie, ale nie durni. Czego nie pożna powiedzieć o nas.
  • ~Julia
    (2012-09-14 11:05)
    Rząd Tuska dąży do likwidacji małych i średnich przedsiębiorstw.

    Za "absolutnie skandaliczne" uznał słowa wiceminister środowiska Beaty Jaczewskiej dotyczące małych i średnich firm europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki.

    - Na zamkniętej naradzie w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji w dniu 10 maja tego roku, wypowiadając się na temat negocjacji, które prowadziła w imieniu Rzeczypospolitej na temat patentów, stwierdziła rzeczy, które rzeczywiście wołają o pomstę do nieba, a także pokazują stosunek tego rządu, tej władzy do małych i średnich polskich firm, do polskich przedsiębiorców.

    "Jako dyrektor Departamentu Rozwoju Gospodarki lata temu stawiałam tezę, która wcale nie okazywała się aż tak bardzo kontrowersyjna, że w Polsce potrzebujemy dużych przedsiębiorstw. Żeby mówić o innowacyjności polskiej gospodarki, potrzebujemy dużych przedsiębiorstw. Kochamy małych i średnich, ale muszą się powyżerać. Przepraszam za kolokwializm. Muszą się łączyć. Bo innowacyjność nie ma sensu, jak jest tylko nadwiślańskim krajem"
  • ~Cezar
    (2012-09-14 11:09)
    oj ruskie wy sie doigracie,jak nasz premier ier wrescie się zdenerwuje i walnie ręką w stół,to na kremlu powypadają szyby,a putin dostanie biegunki.
  • ~nemo
    (2012-09-14 11:15)
    Mark Twain Rzad Tuska SAM PODAROWAŁ KILKA MILIARDÓW ZALEGŁYCH OPŁAT ZA PRZESYŁ!!! Co może jeszcze mamy dopłacać, aby mieć dobre "stosunki" z Rosjanami i kupować najdrożej gaz w europie?? ogarnij się i przestań powtarzać bzdury za TVN i GW...
  • ~Zachodni
    (2012-09-14 11:17)
    @Cynik : zgadzam sie a PiSowcy sa kompletnymi durniami !
  • ~kaktus
    (2012-09-14 11:55)
    Trzymac jak najdalej ruskie lapy od Polski - jesli Slowacja i Wieden tak pragna z nimi blizszych kontaktow to trzeba pozwolic im zakosztowac tej przyjemnosci...! Wszelkie ruskie inwestycje gdziekolwiek by nie byly maja na celu uzaleznienie partnerow najpierw byznesowo a potem terytorialnie i militarnie...! Nie wierzycie, to zapytajcie bylych mieszkancow NRD...!
  • ~Konrad Wallenrod
    (2012-09-14 12:04)
    re:Pstrowski .Zgadzam sie z panem w 100 %,nie o taka Polske walczylismy jeszcze za nim Solidarnosc powstala.Zadna partia nie ma dla Polski zadnego realnego planu.Zaluje ze nie podjelismy walki zbrojnej w czasie przed stanem wojennym,stracilismy wolnosc.wystarczy spojrzec na nowe paszportry polskie ,nawet sowieci nie byli tacy beszczelni.Dzisiaj na wszystko za pozno. Napisal pan swieta prawde,ale jak sie maja polscy ksieza ?.
  • ~Mark Twain
    (2012-09-14 12:53)
    @~nemo
    Naucz sie dokladnie i ze zrozumieniem czytac. To nie boli.
  • ~majtek śródlądowy
    (2012-09-14 13:04)
    Trazba by ło przedłuzyc LHS i pogłębic odrę , to nikt by nie wpadł na pomysł wozenia towarów koleja po górach. ale u nas tylko autostrady na Euro.
    Bo o tym zeby połączyć niemiecki drogi wodne z Niemnem i Dnieprem to nie ma co marzyć - pomimo że nad kanałem chciałby mieszkać kazdy , a przy autostradzie nikt
  • ~stefan
    (2012-09-14 16:29)
    Putin traktuje Polskę jak wroga mimo zbratania się z "Komorowskim" .
    Czyżby nie wierzył że ten dotrwa do końca kadencji ?
  • ~marcelek
    (2012-09-20 16:33)
    hej Kaktus, ty masz kaktus w głowie, nie wypowiadaj się, jak nie masz pojęcia o czym mówisz, bo bredzisz!
  • ~annola
    (2012-09-14 09:02)
    A co to nagle za zmiana frontu wobec Rosji? Niby nam szeroki tor niezbędny?Lekceważmy nadal "braci Słowian", poszczekujmy na nich przy byle okazji -przecież to nie dla nas towarzystwo! "Ruskie" są nam potrzebne wyłącznie do "wypominek" historycznych. A że reszta Europy nie ma takich obiekcji? W swoim czasie poskarżymy się i na nią - UKOCHANEJ AMERYCE
  • ~reks
    (2012-09-14 08:48)
    walczyć dalej z rosją opluwać putina wychwalać te prostytutki co tańczyły na ołtarzu największej cerkwi ,wspierać żydów Codorkowskiego i Kasparowa
    a znajdziemy się z ręką w nocniku bo zachód polskę ma gdzieś czeka tylko
    na okazję żeby ją rozebrać
  • ~Pstrowski
    (2012-09-14 11:04)
    - 470 zł realna średnia renta netto.
    - 880 zł realna średnia emerytura netto.
    - 1.420 - zł - realna średnia płaca netto.
    - 1 700 000 - osób - nie objętych ubezpieczeniem medycznym.
    - 5 000 000 - bezrobotnych bez prawa do zasiłku – poza rejestrem.
    - 1 900 000 - bezrobotnych pobierających średni zasiłek 534 zł netto
    - 320 000 - bezdomnych.
    - 2 000 000 - emigrantów wyjazdy w latach – 2007 – 2012.
    - 370 000 - dzieci niedożywionych.
    -13 500 000 - osób żyjących poniżej min. biologicznego–przyjęto kryteria
    ONZ–dzienny wydatek na utrzymanie 1 osoby nie przekracza 2,5 $ USA.
    - 93% - przedsiębiorstw państwowych „sprywatyzowanych” – zlikwidowanych.
    - 98% - sektora bankowego w obcych rekach.
    - 4 600 - zlikwidowanych placówek oświatowych szkoły,przedszkola,żłobki
    - 100.000 nowych urzędników w latach 2007-2012r
    - 56 000 - samochodów służbowych -dla naczelników, dyrektorów , krawaciarzy itp.
    - 4–5 - m-cy średni czas oczekiwania na wizytę u spec. lekarza !!!
    - 67 - lat wiek emerytalny.
    - 2.000.000.000 zł – koszt wybudowania najdroższego w Europie stadionu w Warszawie, który nie będzie w stanie po euro2012 zarobić na siebie.

    - - najdroższe w Europie autostrady i najdroższe opłaty za przejazd nimi.
    - - najdroższa energia elektryczna w Europie
    - - najdroższe ceny za gaz w Unii Europejskiej
    - - najdroższe prowizje bankowe i najwyższy w UE % na pożyczki.
    - - najdroższe w Europie opłaty za internet i połączenia telefoniczne
    - - najdroższe leki w Unii Europejskiej.
    - - najdroższe opłaty za naukę i przedszkola

    Tylko w tym roku wprowadzono nowe podatki i daniny publiczne: podniesiono składkę rentową, podniesiono akcyzę na paliwa i papierosy, wprowadzono nową składkę na ubezpieczenie zdrowotne rolników, wprowadzono podatek od srebra i miedzi. Krótko mówiąc - budżet poratowano naszymi kieszeniami. Dla rządu Donalda Tuska to pierwszy sposób osiągania przez niego sukcesu i walki z recesją. Drugi sposób to jest zebranie kilkunastu miliardów złotych rocznie pieniędzy emerytów z otwartych funduszy emerytalnych.

    Jest wielce prawdopodobne, z uwagi na relację między długiem publicznym a PKB, że zostanie z automatu podniesiona stawka VAT. Być może sprawdzi się czarny scenariusz, że ta danina wzrośnie aż do 25 proc. Premier powiedział, że w przyszłym roku nie zapowiada nowych podatków. Niemniej jednak jeszcze w tym roku planowane jest: zabranie ulg na pierwsze dziecko dla rodzin średnio zarabiającym, zabranie kosztu uzyskania przychodu przy umowach artystom i twórcom czy likwidacja ulgi internetowej.
  • ~Kuba
    (2012-09-14 07:27)
    I bardzo dobrze. Tranzyt drogowy nie przynosi Polsce żadnego interesu. Niszczą tylko drogi, powodują wypadki. Z koleją będzie to samą. Najpierw nas sfinansują w części i zmuszą do kredytów, czyli zadłużą. Jak zrobimy infrastrukturę, wykupią transport kolejowy i zaczną robić interesy niemcy z ruskimi za naszymi plecami. I po co nam to. Ja wolę być Szwajcarią. tranzyt gazu też by przyniósł same problemy.
  • ~observ
    (2012-09-14 11:43)
    ryży dba o kraj !
  • ~Qaew
    (2012-09-15 09:43)
    Bo nie mamy Euro jako waluty a Słowacja ma i dlatego jesteśmy nikim na mapie swiata. I tak będzie nadal dopóki nie będziemy miec EURO !
  • ~Владимир
    (2012-09-16 20:42)
    Drodzy Polacy!
    I, barbarzyńca Moskal, chcę powiedzieć ci pogląd na rosyjską Polsce. Można wierzyć i nie wierzyć. YAYA nie mówiąc, że rosyjskie widzenia - prawidłowe i uczciwe. Jest, jest.

    Polska nie musimy - nie chcę, żeby wygrać. Sędzia dla siebie: wygra - a co z tobą zrobić? Doświadczenie historyczne pokazuje, że aby wygrać ci - zbyt drogie (chociaż czasami innego wyboru nie było proste - stale wspinał się na Ukrainie, na Białorusi).

    W dniach NPR nadzieję słowiańskiego braterstwa.
    Tylko dzisiaj na rosyjskim kanale telewizyjnym była wielka polska śpiewaczka Anna German, który w barbarzyńskiej Moskwy wciąż pamiętam i kocham.
    Ale nie podoba mi się NPR, z gwarantowanym opieki zdrowotnej, prawo do bezpłatnej edukacji i emerytur przyzwoitych.
    Słowiańskie braterstwo też nie trzeba.

    Dlaczego Polska Rosja???
    Się z kraju nie może sobie poradzić, zdołał tylko zrujnować dobrze, że był w tym czasie NPR.

    Możesz zadzwonić Rosja zacofany kraj, itp. Ale wiesz, co za różnica rosyjskich barbarzyńców od cywilizowanych Polaków?
    Rosyjski polegać tylko na sobie. Więc u nas w świecie są uznawane.
    Polacy nadzieję go do Napoleona, a potem do Anglii, a potem do Ameryki. Więc używasz jak chcą.

    Dlatego, spać i pracować spokojnie - wygrać w rosyjskim niepotrzebne. Wiele z ich ziemi.

    Przetłumaczone przez Google
  • ~marek
    (2012-09-16 21:47)
    Niedawno jechałem z Warszawy do Wrocławia prawie 6 godzin.
    I to pociągiem tzw ekspresowym "Odra".
    Przy okazji zwiedziłem cały górny Śląsk( Zawiercie, Katowice, Sosnowiec,
    Gliwice, Zabrze).
    Jaki holender wsiądzie do pociągu, który jedzie przez Polskę 12 godzin?
    Jak zwykle ryży dostał pieniądze od Unii i zrobił nic.
    Oczywiście,że Rosjanie robią to ze względów politycznych, ale w/wym.
    holender przez miłość do dyzmy nie będzie tracił dnia na przejazd przez Polskę

Może zainteresować Cię też: