Unia rozlicza Grecję. Niemcy nie chcą już płacić Atenom

Chwila prawdy dla Grecji. Przedstawiciele Unii i MFW jadą do Aten, by rozliczyć władze z programu oszczędnościowego. Na jaw wychodzą jednak kolejne fakty, które nie służą Grekom - okazuje się, że wiele cięć budżetowych to czysta fikcja.

wróć do artykułu
 • ~Mazi
  (2012-07-24 10:22)
  Sporo gadania a i tak Niemcy wypłacą kolejne euro. Bo przecież tak naprawdę to pomoc dla niemieckich banków - wszystkie pieniądze od razu wracają do Niemiec w formie spłat pożyczek na lichwiarski procent.
 • ~aaa
  (2012-07-24 10:42)
  a ja głosowałem przeciwko unii
  do której dopłacamy, a oni łaskawie nam oddają ochłapy
 • ~MYŚLĄCY
  (2012-07-24 11:26)
  A TO JAKIŚ NOWY ZWYCZAJ WYWOŁUJĄCY OGÓLNE ZDZIWIENIE ŻE JAK SIĘ POŻYCZY TO TRZEBA ODDAĆ
 • ~berkel
  (2012-07-24 11:50)
  Angela Berkel? Pierwsze słyszę :)
 • ~do roboty, nie strajkowac, nie socjal
  (2012-07-24 12:08)
  A ja uawzam, ze Europa powinna uczyc sie gospodarowania od krajow Azji wschodniej.
  Tymczasem prezydent Komorowski podczas ostatniej wizyty mial zamiar nauczac Chiny na temat polskiej transformacji od komunizmu do demokracji.
  Na miejscu w Chinach zrezygnowal, gdy zobaczal chinskie wiezowce, autostrady i inne osiagniecia gospodarcze.
  Mowienie o "Solidarnosc", czyli zwiazkach zawodowych i strajkach w Chinach
  wygladaloby dosyc komicznie.
  PS
  ktos powiedzial, ze aby zahamowac pedzaca chinska gospodarke,
  wystarczy tylko namowic ich do... wprowadzenia demokracji zachodnioeuropejskiej (...)
 • ~Berkel, czy Merkel ale Angela
  (2012-07-24 12:12)
  Angela Berkel, to zona Beraka Obamy ?
 • ~młody lewicowiec
  (2012-07-24 13:22)
  Zawsze byli, są i będą łobuzami.
 • ~ona z wrocka
  (2012-07-24 15:18)
  aaa - ochlapy??? jestesmy nawiekszym biorca z UE! Dostajemy obecnie najwieksze pieniadze ze wszytskich "nowych" czlonkow UE i placimy, jak Ty to mowisz, "ochlapy"... Proponuje wczytac sie w bilanse unijne. pozdrawiam

  mazi - proponuje wczytac sie: to nie glownie pomoc dla niemieckich bankow tylko dla... i teraz uwaga, zdziwienie - amerykanskich!!! Grecy byli tacy sprytni, ze najwieksze zadluzenie maja w amerykanskim banku a nie w niemieckich!!! nastepne banki, ktore pozyczaly kase to banki francuskie. Jesli Grecja wyjdzie z EU, niemcy placa ok 50 mld euro! I dlaczego?? Za solidarnosc! Za to zeby euro przetrwalo...
  Prosze nie kierowac sie nienawiscia piszac komentarze tylko obiektywnoscia. W tych sprawach chodzi o gruba kase, szczegolnie podatnikow i to niemieckich, gdyz Niemcy, jak wszyscy wiemy, placa najwiecej do tego interesu. Nie popelniajmy bledow Grekow i nie kasajmy reki, ktora nas karmi... Tym bardziej, ze stabilnosc Niemiec oznacza rowniez stabilnosc Polski - 25% eskportu polskiego idzie do Niemiec. Jesli eksport sie zmniejszy, straci na tym wiele malych i srednich firm polskich, co doprowadzi jedynie do wzrosniecia bezrobocia i biedy w naszym kraju. Grecy mieli szanse, ktorej nie wykorzystali i naprawde bardzo mi przykro z tego powodu, ale teraz beda musieli poniesc konsekwencje swoich czynow.
 • ~StJ
  (2012-07-24 22:13)
  Czyli ciąg dalszy kreatywnej księgowości!! To niemieckie banki nie wiedziały o krętactwach i pożyczały Grekom miliardy??? Nimieckie banki pożyczały Grekom, a oni za to kupowqali u Niemców uzbrojenie!! Kto nawarzył tego greckiego piwa niech go sam wypije!!