ONZ ostrzega: Polityka gospodarcza Niemiec zniszczy świat

| Aktualizacja:

Angela Merkel stara się narzucić Unii drakońskie oszczędności, jednak najnowszy raport ONZ nie zostawia złudzeń - gospodarcze pomysły Berlina całkowicie zrujnują światową gospodarkę. Dlatego też eksperci wzywają, by Europa skończyła z surowymi cięciami.

wróć do artykułu
  • ~aekielski
    (2012-06-12 11:29)
    Już nawet ONZ wciska nam kit. UE powinna przede wszystkim oprzeć się na euro i nie zadłużać w jakiejkolwiek innej walucie, szczególnie w dolarze.Dolar to waluta spekulacyjna.
  • ~Wierzacy w Boga i siebie
    (2012-06-10 16:40)
    Jedyny europejski kraj i jeden z niewielu na swiecie ktory utrzymuje eksport na bardzo wysokim poziomie caly czas 1 miejsce na swiecie ostatnio Niemcy wyprzenily Chiny.Niemcy cechuje wysoka dyscyplina :Ten kraj dopracowal sie takiego systemu iz wszystie ciezkie roboty wykonuja obcokrajowcy ale kadra zarzadzajaca to w 98% Niemcy.Zarzadzajacych cechuje ogromna obowiazkowosc.Swietna organizacja i logistyka moga sprostac najwiekszym wyzwaniom.Tego boja sie inni drylu.dyscypliny i po prostu liczenia pieniedzy.
  • ~krzysztof
    (2012-06-10 10:52)
    JAKAŚ PIERDOŁA CHCE ŻEBY WYDAWAĆ WIĘCEJ NIŻ SIĘ MA I NIE WAŻNE KTO BĘDZIE PÓŹNIEJ SPŁACAŁ DŁUGI BO ON W TYM CZASIE NA KRADNIE I NIE BĘDZIE MUSIAŁ SIĘ MARTWIĆ.
  • ~beachcollector
    (2012-06-09 12:16)
    Jeszcze raz pytam, gdzie w tym tekscie jest napisane, ze Niemcy zniszcza swiat? No gdziei? Ci z ONZ pisza, ze moze nie trzeba az tak oszczedzac, ze lepiej dopuscic do wiekszych dlugow itd, itp. Ale gdzie jest napisane, ze Niemcy chca zniszczyc swiat? Redakcjo, czemu ma sluzyc takie napusczanie jednych na drugich? Zwiekszeniu nakladu, wejsc na strone - kosztem wzbudzania nienawisci???
  • ~ogrodnik
    (2012-06-09 12:14)
    ONZ dawniej byla nazywana "amerykanska maszynka do glosowania", a kiedy upadl ZSRR, to sobie znalazla nowych wrogow - w tym RFN i Chiny i ONZ nadal wykonuje polecenia Waszyngtonu. Amerykanom nie podoba sie to, ze Merikel lepiej radzi sobie ze zwalczaniem kryzysu niz Obama, wiec szczuja na RFN ONZ. RFN nie jest tak silnym panstwem jak Chiny, bo nie posiada ani licznej armii, ani broni atomowej - dlatego po kilku miesiacach antyniemieckiej propagandy RFN zgodzi sie na to co teraz z takim przejeciem wykrzykujja ONZ, USA i chlopiec Obamy Hollande. Nastepnie RFN znajdzie drogi zabezpieczenia swojego kapitalu tak jak koncem lat siedemdziesiatych, a gluptaki z ONZ przekonaja sie, ze ich obligacji nikt nie kupi i ze nie zdobeda realnego kapitalu na inwestycje i na realne zwalczanie bezrobocia. Pozostanie wiec nieoszczednym panstwom tylko drukowanie pustego pieniadza, a to doprowadzi do hiperinflacji i do zniszczenia znacznej czesci swiatowej gospodarki. No ale wtedy ONZ nie przyzna sie ani do swojej glupoty, ani tez nie przeprosi za spowodowanie trwalej biedy wielu naiwnych narodow - bo dokad USA jest jedynym supermocarstwem, to prawda pozostaje satelita Washington Post i co bardziej upolitycznionych filmow Hollywoodu.
  • ~maria
    (2012-06-09 11:34)
    to jest haslo pewnego NIEMCa NIE WZIELISMY WAS MILITARNIE WEZNIEMY EKONOMICZNIE I TAK ROBIA a GLUPCY EUROPEJCZYCY IM WIERZA CZY NAPRAWDE JUZ TAK GLUPCY JESTESCIE
  • ~GAG
    (2012-06-09 10:46)
    WEDŁUG ONZ GRECJA POWINNA DALEJ POŻYCZAĆ PIENIIĄDZE ABY ZARAZ SZYBKO JE WYDAĆ I KOLEJNY RAZ POŻYCZYĆ I TAK DALEJ...TYLKO ONZ JUŻ SIĘ NIE INTRERESUJE TYM KTO ZA TO ZAPŁACI
  • ~kontakton
    (2012-06-09 10:22)
    Merkel..jako agentka Stazi wykonuje swoje zadanie.. ...rujnuje gospodarkę Niemiecką...i światową...
  • ~kontakton
    (2012-06-09 10:19)
    OSZCZĘDNOŚCI W GOSPODARCE ...POWODUJĄ STRATY...k.o.m.uchy tego nie zrozumieją
  • ~mili
    (2012-06-09 00:32)
    Skąd ONZ bierze tych swoich ekspertów? Pewnie zaplątali się tam fachowcy z Polski po Wyższych Szkołach Wesołego i Przyjemnego Studiowania. Zastanawiam się, kogo ci fachowcy zamierzają obrobić teraz? Pewnie masonów, cyklistów lub żydów. Z tego co wiem, to ci ostatni się nie dadzą, bo to Bóg dał im wszystkie pieniądze świata, a wszystkie goje mają im służyć jako te zwierzęta pociągowe - tak mówią rabini. Gojom pieniędzy nikt nie da. Dlatego Niemcy będą oszczędzać, bo wiedzą, że tych pieniędzy nie dostaną, a ONZ żyje złudzeniami.

    "Kto zbyt wiele wydaje to generuje długi". - Czy ci pożal się Boże ekonomiści od siedmiu boleści z ONZ o tym się nigdy nie uczyli? Czy stracili instynkt samozachowawczy? A może to są podpalacze i samobójcy?
  • ~voiceinthedesert
    (2012-06-08 23:49)
    Dlaczego mój komentarz znów zaginął?
  • ~voiceinthedesert
    (2012-06-08 23:48)
    Od lat piszę, że dzisiejszy świat superkomputerów i Hobble teleskopów oddalony jest o miliony lat świetlnych od świata jaskiniowców. To wymaga rozwiązań ekonomicznych różniących się kosmicznie od ekonomii prymitywnych tamtych czasów, a nawet od ekonomii 100, 50, 10 lat wstecz! Zmiany nieuniknione następują dużo szybciej, niż pozwalają na to ekonomie narodów! Piszę na próżno. Kraje jak Niemcy jeszcze wierzą w ekonomię prymitywną, opartą na ucisku biedniejszych (Untermenschen).! Nie rozumieją, że dziś nie tylko potrzeby i populacje wzrastają, ale że wzrastają one nagle i nieproporcjonalnie do kapitałów istniejących! Ponieważ ludzie dziś, jak jaskiniowcy, muszą się odziać i pracować i jeść, potrzebują na to ogromne nowe kapitały, jakich Neandertalczyk nie potrzebowałł ... a nawet człowiek 10 lat wstecz, nie potrzebował! Zaproponowałem więc rozwiązanie proste, polegające na rekapitalizacji całego świata, która spowodowałaby nagły wzrost i postęp wszystkich narodów, gwarantując pełne zatrudnienie. Pisałem wiele artykułów na ten temat a Ameryce i w Europie. Na próżno! Widać, że kraje, cała ludzkość, nie chce postępu, woli pozostać w nędzy i niedorozwoju, jak jaskiniowcy!
  • ~duch
    (2012-06-08 22:41)
    A panowie pejsaci kasę z rynku zabrali i siedzą w ukryciu czekając na jakąś zawieruchę aby w odpowiednim czasie znowu coś zagarnąć.Pan z wąsem w grobie się przewraca.
  • ~stefan
    (2012-06-08 21:21)
    merkozy umarł a z grobu wstała stara i brzydka Mery Putin
  • ~złosliwy
    (2012-06-08 20:40)
    Nawet w ONZ-ecie Jaro ma swoich pseudofachowców rodem z PIS-u?
  • ~kler robi goowno do ZSRR
    (2012-06-08 19:40)
    onz to wyjatkowe szuje ich opinia jest diabła warta tam tylko kasa sie liczy nie prawda
  • ~czy tam
    (2012-06-08 18:10)
    Ciekawe...bowiem ONI wszyscy są dziećmi NWO, wiec Merkel,Obama czy inny Putin to i tak wbrew pozorom działają wspólnie bo cel maja 1. NWO, jeden kraj,jeden obyczaj, jeden prezydent i 1 wiara !!! Bajki ?!!,to sami żyjecie w bajce...ale przebudzenie będzie bolało...
  • ~jeremi
    (2012-06-08 17:58)
    miejmy nadzieję że zostanie sama z Donusiem i ze swoimi pomysłami ciocia Merkel
  • ~Prawy
    (2012-06-08 17:54)
    Przepraszam, o jakich cięciach mowa?!?
  • ~lolo
    (2012-06-08 17:38)
    wystarczy zlikwidowac raje podatkowe i dla firm i hipermarketow wprowadzic podatek obrotowy i jest dobrze. ale nikt tego nie robi. 100 najwiekszych polskich firm nie placi praktycznie w polsce podatku dochodowego -realnie ok 0,9 % cit.

Może zainteresować Cię też: