Azoty w rękach Rosjan zagrożą łupkom? Eksperci ostrzegają

| Aktualizacja:

Eksperci ostrzegają przed sprzedażą polskiej chemii rosyjskim inwestorom. Ich zdaniem potencjalne przejęcie Azotów Tarnów przez grupę Acron niesie ze sobą wiele zagrożeń.

wróć do artykułu
 • ~annastasia
  (2012-05-30 11:03)
  Święta racja broń Boże nie można ruskim sporzedawać strategicznych firm naszego przemysłu!

  Zwracałam już nieraz, na różnych forach uwagę, że Krzyżaki zmówili się z Moskalami, nie tylko w sprawie wielkiej rury pod Bałtykiem, stale coś kombinują, jak nie jednym to drugim coś nie pasuje i chyba już tak pozostanie, będą nas stale gnębić! Mieszać sie do naszych wyborów! i innych naszych spraw!

  Śp. Lech Kaczyński, zmarły tragicznie w katastrofie smoleńskiej prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, sie w grobie chyba przewraca na to co sie teraz wyprawia.

  Niemce robią wrzawę w sprawie budowy elektrowni atomowej w Polsce ale gdyby nie to, to czepili by się czego innego, Moskale pewnie będą ich wspierać w gnębieniu nas a wszystko dlatego, że dogadali się co do odbudowy wielkiej Rosji i wielkich Niemiec! Będą wspólnie niszczyć wszystkich którzy staną im na drodze.

  Od dawna już o tym piszę, że Europa zamiast europejska staje się, bez Krzyża ale krzyżacka i nie tylko krzyżacka ...?! Que sera ..? Śp. Lech Kaczyński, miał wizję, marzył o Polsce silnej, znaczacej wiele w Europie i w UE, przewodzącej grupie państw środkowoeuropejskich, i nie tylko ... Gdy trzeba było potrafił tupnąć czy walnąć pięścia w stół i trzymać całą Unię Europejska w szachu! a co czeka nas teraz gdy Jego już nie ma ? Czy jesteśmy bezpieczni? Co będzie? Co nas czeka? Co czeka Europę? Czy wkrótce będą krzyżaki zrzeszone z ruskimi, a Donad Tusk będzie się cieszył, że go poklepują? Bo wszystko wskazuje na to, że dążą do tego Wowa i Merkelowa.

  Premier Dolald Tusk i prezydent Bronisław Komorowski cieszą się i chwalą Polakom, że ich w Europie i w świecie wszyscy poklepują po plecach i bardzo chwalą! Teraz mamy kolejny przykład, że nawet amerykance co gdy im to wygodne uważaja Polskę za swoich sojuszników, mają nas za nic i lekceważą!

  Wowa, idol, wzór niedościgniony i przyjaciel wnucka hitlerowskiego żołdaka, z którym tenże się obłapiał "na niedźwiedzia", Władimir Władimirowicz Putin, na kilka kadencji prawdopodobnie, objął prezydenturę w ruskim imperium zła.

  Sie można spodziewać, że jak tak dalej pójdzie sie znowu jakiego eksterytorialnego korytarza będą domagać Krzyżaki albo i ruskie bo przecie nie będą do siebie jeździć rurą pod Bałtykiem a przez Polskę im nie w smak ...! Ot popadniemy w kabałę, przyjaciele Tuska dadzą nam popalić, nawet te łupki jak sie okazuje wykupili już w poważnej części ruskie, wnet sie pewnie okaże, że większość licencji wykupili ruskie i krzyżaki. Nam pozostanie nic tylko wrócić do syrenek jeżdżących na wodę! Oto perspektywy priwiślenskiej Guberni do czego pewnie krzyżaki z ruskimi dążą.

  Teraz, w Polsce, w ruskim imperium zła, i u krzyżaków, rzadzą, odpowiednio; wnucek hitlerowskiego żołdaka, Wowa i Merkelowa, nie trzeba wiele wyobraźni aby w oparciu o dotychczasowe obserwacje i doświadczenia, za ich rządów, poważnie obawiać się o przyszłość Polski, o przyszłość naszej państwowości, o przyszłość naszych dzieci, wnuków i prawnuków ...

  Chińczycy na okoliczność Euro 2012 jakiś przedziwny katastroficzny film przedstawili ...

  Bolek wieszczy, że za 20 lat zmienimy godło. Moim zdaniem sam nie wie co chrzani, może słyszy w uszach dzwon tylko nie wie w którym kościele dzwoni ...

  Ale coś w tym jest ...?! Może i Rostowski miał rację i jakie widzenie tajemne jak ostrzegał przed rozpadem Unii Europejskiej i wojną ?

  Może za 20 lat albo i wcześniej jak tak dalej pójdzie spróbują zmienić nam godło przyjaciele Donalda Tuska na coś pośredniego między krzyżacką wroną, hakenkreutz'em a sowiecką gwiazdą z sierpem i młotem, bo przecież wszystko ku temu zmierza. Do tego dążą Wowa i Merkelowa.

  A jak widać na niczyją pomoc nie będziemy mogli liczyć bo amerykance, nazywający Polskę ważnym sojusznikiem gdy im to wygodne, kolejny acz nie pierwszy raz wyraźnie nas olali, zlekceważyli i obrazili, teraz w haniebnej wypowiedzi Baracka Obamy.

  Francuzy, też co najwyżej nas pouczają bezczelnie, lub każą cicho siedzieć a Angole nigdy nas poważnie nie traktowali, co najwyzej jako za grosze najmowanych elektryków i zwykłych roboli.

  Ot jak sie nam rysuje Tuskowa zielono-różowa a raczej czarno-czerwona przyszłość.

  Wowa przecież obejmie teraz na kilka kadencji prezydenturę w ruskim imperium zła.

  Niech Dobry Bóg ma w swojej opiece Najjaśniejszą Rzeczypospolitą Polską, Najukochańszą Ojczyznę Naszą! A niech porazi mocą swoją wrogów naszych! Na pohybel zaprzańcom!
 • ~Robnad
  (2012-05-30 12:18)
  nie ma znaczenia jak się będzie nazywał inwestor,który kupi Azoty.na końcu i tak będzie sierp i młot.
  to jest dla nich kwestia strategiczna ,wręcz decydująca o całej dotychczasowej polityce gazowej,czyli dutkach na finansowanie swoich zamierzeń.
  znając zaś sukcesy ABW(casus DSS).możemy być "spokojni"

  chyba że,Makrela powie nein.
 • ~daw
  (2012-05-30 10:57)
  Ja tez chce kupowac gaz ze zrodel lokalnych , bo na ten ruski juz nie mam pieniedzy . Pytanie do PGNIG - jak to zrobic ???
 • ~ZDRADA POLSKI
  (2012-05-30 11:02)
  To nie sprzedaż, ale ZŁODZIEJSTWO DOKONANE NA POLSCE I POLAKACH.
 • ~Ślązak
  (2012-05-30 11:07)
  mądry Polak po szkodzie--- żałuje coraz bardziej że nie ma granicy na Brynicy
 • ~Kapitalista
  (2012-05-30 11:08)
  Chcieliście kapitalizmu, nie podobał się socjalizm to teraz nic nie będzie w polskich rękach - działacze "Solidarności" już są zabezpieczeni.
 • ~vh
  (2012-05-30 11:43)
  Najwazniejsze ze na rosyjskie inwestycje w krajach EU nie wyraza aprobaty sama EU - po prostu kraje EU nie moga inwestowac w Rosji - dlatego nie mozna psrzedawac Rosji niczego. Moga sobie co najwyzje sklepy osiedlowe otwierac.
 • ~ted7
  (2012-05-30 11:31)
  Wielkim skandalem byłoby sprzedanie w ręce rosyjskie bądź firm zależnych od Rosji tzw. polskiej chemii, byłoby to największym błędem Rządu PO-PSL i świadczyłoby o uzależnieniu i podległości tej ekipy rządowej od Kremla. Zarazem byłby to krok w kierunku utraty niezależności gospodarczej i politycznej Polski na rzecz Rosji. Można by to uznać za akt zdrady interesów narodowych przez PO i PSL orz przykład zaprzaństwa narodowego. A bzdurne powiedzonka częste w ustach polityków koalicji PO-PSL, że "pieniądz nie śmierdzi politycznie i nie ważne kto nim płaci" - jest głupawe i śmieszne bo takimi argumentami posługują się naiwniacy i agentura obcego wpływu! Warto przypomnieć polskich obrońców demokracji i nowoczesności państwa przed 200 lat, takich jak Szczęsny Potocki, Ksawery Branicki i Rzewuski wraz ze swoimi oświeconymi arystokratycznymi i szlacheckimi kolaborantami i zdrajcami z 1792 w Targowicy, kiedy to w imię tych szlachetnych ideałów demokracji podpisywali akt podporządkowania Polski Carskiej Rosji !!!
 • ~JA
  (2012-05-30 12:06)
  CO TO ZA RZĄD KTÓRY CHCE ZA WSZELKĄ CENĘ ZOSTAĆ WASALEM RUSKA
 • ~Wojtek z Chomiczówki
  (2012-05-30 12:23)
  I jeszcze raz BRAWO anastasia!!!
 • ~Tarnowiak od 6 pokolen
  (2012-05-30 10:39)
  przeciez tak robia wszystkie firmy w kapitalistycznym swiecie. Szwajcarskie koncerny farmaceutyczne wykupuja mniejsze amerykanskie by stworzyc sobie lepsze wejscie na rynek i zdlawic konkurencje... To jest Polska wolnym rynkiem czy nie? Szejki tez wykupywaly kiedys Daimlera, a Kadafii firmy wloskie... O co chodzi? Jest wolny rynek czy nie? Jest Rosja czlonkiem WTO czy nie?
 • ~kasienka----asienka
  (2012-05-30 12:30)
  Ciag dalszy Tusckowej demolki Panstwa Polskiego. Tusck PRECZ!!!
 • ~kasienka----asienka
  (2012-05-30 12:40)
  Wzywam wszystkie srodowiska w tym takze aktorow warszawskich, rezyserow, gazete wyborcza, srodowiska chrzescijanskie, poklitykow wszystkich oreintacji, bisnesmanow, obywateli do ZGODNEGO Z PRAWEM usuniecia Donalda Tuscka i Bronislawa Komorowskiego z zajmowanych stanowisk. Demolce Panstwa Polskiego nalezy polozyc kres!
 • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
  (2012-05-30 14:40)
  PREZIO-dupalin-stalin...wypowie wojne Rosji...juz lece kupic cukier i make jak to robila moja babcia w takich sytuacjach...
 • ~trafia mnie
  (2012-05-30 16:17)
  Nic nie rozumie ? sprzedać to co daje kolosalne zyski...trafia mnie szlak.
 • ~BAJ
  (2012-05-30 16:29)
  ROSJANIE SYPNĄ GROSIWEM DO ODPOWIEDNIEJ KIESY I KUPIĄ, BO JAK SIĘ NIE DA INACZEJ NAJLEPIEJ KUPIĆ I ZNISZCZYĆ
 • ~Cena polskiego gazu lupkowego
  (2012-05-30 17:57)
  Jak bedzie cena gazu lupkowego? Podobno szacunki polskich geologow wskazuja na wysokie koszty wydobycia gazu lupkowego. Przewyzszaja one 2-4 krotnie cene gazu rosyjskiego.
  Mysle, ze moze byc wowczas problem ze zbytem. Ale zawsze mozna emerytow zmusic do zakupu gazu lupkowego. Rzad wszystko moze.
 • ~kolo
  (2012-05-30 23:55)
  Eksperci ostrzegają a POlszewiki sprzedają.SPRZEDAWCZYKI!
 • ~zib
  (2012-05-30 11:02)
  To tylko kwestis prowizji dla waldka i donka.
 • ~Polak już jest wyrobnikiem...
  (2012-05-30 10:32)
  za psi pieniądz w niemieckich, francuskich, angielskich i portugalskich marketach , niemieckich, włoskich , szwedzkich i koreańskich montowniach oraz hiszpańskich, włoskich, holenderskich, niemieckich, nordyckich, francuskich i innych niepolskich bankach.
  Rządząca zbieranina styropianowych cwaniaków , którzy nigdy żadnej konkretnej pracy nie wykonywali teraz zaprzeda nas ruskim a PKB będzie tworzyć pseudowaloryzacją okradając emerytów.

  POlak POtrafi - w wielkim stylu zostać z tyłu !